Cuma , Eylül 18 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu, "Şiddetten uzak, sağlıklı ülke geleceği ve daha iyi aile hekimliği" talepleriyle Ankara'da miting düzenledi.

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), Ankara’da "Şiddetten uzak, sağlıklı ülke geleceği ve daha iyi aile hekimliği mitingi" düzenledi. 81 ilden sağlık çalışanlarının katıldığı mitinge diğer sağlık meslek örgütleri de destek verdi. Mitingde konuşan AHEF Başkanı Özlem Sezen, sağlıkta etkin ve caydırıcı bir şiddet yasası istediklerini ifade ederek “Savaşta dahi dokunulmazlığı olan sağlık çalışanlarına yönelik fiziksel şiddetin, insanlığa karşı işlenen suçlar kapsamına alınmasını istiyoruz” dedi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, sağlık çalışanları ve aile hekimleri, sağlıkta şiddetin sona ermesi için tedbirlerin alınması taleplerine dikkat çekmek amacıyla başlattıkları kampanyaya destek veren vatandaşların imzaladığı kağıtlarla zincir oluşturdu. Mitinge katılanlar, ellerinde "Şifa verene şiddet olmaz", "Doktorlar derdine derman arıyor" yazılı dövizler taşıdı.

Aile hekimleri ve diğer sağlık çalışanları, Ankara'da düzenledikleri mitingle kendilerine yönelik şiddetin sona ermesi ve çalışma şartlarının düzenlenmesini talep etti.

AHEF Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Sezen, mesleki itibarsızlaştırma, şiddetin normalleşmesi, cezaların caydırıcılıktan uzak olması ve sağlık çalışanlarının hak kayıplarının her geçen gün derinleşmesinin göz ardı edildiğini belirterek şunları söyledi: Sağlıkta etkin ve caydırıcı bir şiddet yasası istiyoruz. Savaşta dahi dokunulmazlığı olan sağlık çalışanlarına yönelik fiziksel şiddetin, insanlığa karşı işlenen suçlar kapsamına alınmasını istiyoruz. Şiddet uygulayanların rehabilitasyonunu, tedavisini istiyoruz. İyi hal indirimlerini, para cezalarını değil, somut adımları bekliyoruz. Hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasını değil, hükmün adil olmasını istiyoruz. Alınan kararların arkasında durulmasını istiyoruz.

TALEPLER SIRALANDI

Aile hekimleri ve diğer sağlık çalışanları, Ankara'da düzenledikleri mitingle kendilerine yönelik şiddetin sona ermesi ve çalışma şartlarının düzenlenmesini talep etti.

Son 9 yılda aile hekimlerinin ve aile sağlığı çalışanlarının gelirlerinin yüzde 40 oranında eridiğine dikkat çeken Özlem Sezen, taleplerini şöyle sıraladı:

Şiddeti önlemek için gerçekten samimi adımlar atın.
Hak kayıplarımızı önlemek için çaba harcayın.
İş yükümüzü azaltacak, insani çalışma koşullarını sağlayacak öneriler getirin.
Biz de sizlerle birlikte masaya otururuz, Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu olarak bu taleplerimize beraber çözümler üretiriz.
Kaynak :Evrensel. Net
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
bize her şey müstehak zaten. kimse burdan ağlamasın. kafasına şemsiyeyle de vurulsa aman başım yanmasın 2 performans puan kasim , diğerlerini geçim evime gidim şeklinde yaygın bir zihniyet var. bir de kendini hala neyin kafasındaysa o tarz eylemlere katılmayacak kadar üstte görenler var. doktorluğun sadece adı kalmış. o yüzden diyorum ya bize herşey müstehak
Kullanıcı avatarı
hfv22 yazdı:
10.02.2020 - 10:16:55
mitingte kaç kişi varmış, fotolara bakarsak katılım çok az görünüyor.aile hekimleri bile toplanmayı beceremiyorsa(en örgütlü hekim grubu olmalarından dolayı) tünelin ucu baya karanlık gibi.
hocam tam da havanın en soğuk oldugu haftaya denk geldi..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009