Cuma , Eylül 18 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Gaziosmanpaşa'da, yabancı plakalı otomobilin sürücüsü, beyin kanaması geçiren bir hasta için yola çıkarılan ambulansın önünden çekilmeyerek, aracından inip hakaretler savurduğu sağlık ekiplerine saldırmak istedi

İSTANBUL- Olay, dün saat 12.30 sıralarında Gaziosmanpaşa'da Eski Edirne Asfaltı Sultangazi istikametine giderken meydana geldi. İddiaya göre, Muhammet Baki Özyol'ın kullandığı 112 acil ambulansı, Sultangazi'de kalp krizi geçiren bir hasta için yola çıktı. Önündeki 3 kişinin bulunduğu W 45096 F yabancı plakalı otomobilin sürücüsü, siren çalarak ilerleyen ambulansa yol vermek istemedi.

Siren çalmayı sürdüren ambulansın şoförüne tepki gösteren sürücü, otomobilinden inerek hakaretler savurduğu sağlık ekiplerine saldırmak istedi. Yabancı plakalı otomobilin arka koltuğunda oturan kişi ile yoldan geçen başka bir kişi, araya girerek otomobil sürücüsünü durdurdu. Sürücü kendisine engel olan iki kişi tarafından otomobiline bindirildi. Otomobildekiler, ardından yollarına devam etti.

Ambulans geç kalınca hasta taksi ile gitti iddiası

Ambulanstaki sağlık ekipleri, olayın ardından kendilerine verilen adrese gitti ancak iddiaya göre hasta, ambulansın gecikmesi üzerine yakınları tarafından taksiyle hastaneye götürüldü. Sağlık ekipleri, bunun üzerine Karadeniz Polis Merkezine giderek, kendilerine hakaret edip saldırmaya kalkan ve hasta için geç kalmalarına neden olan otomobil sürücüsünden şikayetçi oldu. Polis, saldırgan otomobil sürücüsünü yakalamak için çalışma başlattı.

O Anlar ambulans kamerasında

Olay anları ambulansın araç kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, ambulansın önündeki yabancı plakalı otomobilin sürücüsü, kapıyı açarak, arkaya doğru el kol hareketi yapıyor, ardından aracından inerek ambulansa doğru yürüyor. Otomobilin arka koltuğundan bir kişi ile yoldan geçen bir başka kişi araya giriyor ve sürücüyü otomobiline bindiriyorlar. Daha sonra otomobildekiler, yollarına devam ediyor.
Kaynak :DHA
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Umreye geldim bu hafta, merak ettim sordum ki burda doktora şiddetin cezası nedir? Hakaret yada küfür 10 milyon riyal(16 milyon tl), saldırmak yada cana kastetmek ise öldürmekten beter imiş... acilen bizde de kanunlarda değişiklık şart..
Kullanıcı avatarı
toqtor41 yazdı:
07.02.2020 - 15:26:25
Umreye geldim bu hafta, merak ettim sordum ki burda doktora şiddetin cezası nedir? Hakaret yada küfür 10 milyon riyal(16 milyon tl), saldırmak yada cana kastetmek ise öldürmekten beter imiş... acilen bizde de kanunlarda değişiklık şart..
Abi 16 milyon tl eski parayla mı? Al beni arabistan.
çin sağlık çalışanlarına karşı saldırıları idamla dahi sonuçlanacak şekilde cezalandırmanın önünü açtı. bir yerleriniz tutuşunca el üstünde tutmayı biliyorsunuz da normal zamanlarda işinize gelmiyor.
Bir tobirama atasozu der ki; olaya asla tek tarafli bakma. Karsiyi da dinlemek lazim.
Olay hos degil. Ancak ambulans soforleri de Hindistan’da arac kullanir gibi kullaniyor. Trafik kurallarinin yersiz ve gereksiz ihlali ve diger suruculeri sikistiran davranislari az degil. Bana gore anlamsiz bir haber ve suc her iki tarafli olabilir, masum degil ambulans soforleri de.. Serengetide siradan bir gun gibi....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009