Çarşamba , Ekim 21 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

NE İÇİN ÇALIŞIYORUZ?

#4348703  gönderen mhurkan
 04.02.2020 - 10:46:38
Resim

Tüm Türkiye, henüz bir vaka bile görülmemişken, Corona virüs ile imtihan ediliyor. Bu sırada bakınız bir meslektaşımızın başına ne geldi;

Afyonda çalışan bir iç hastalıkkları uzmanı arkadaşıma saat 15:00 sıraların; "açken ellerde titreme ve halsizlik yakınmaları" ile bir hasta gelmiş. Arkadaşım ise hastaya aç olup olmadığını sormuş, hasta da tok olduğunu söyleyince, ertesi gün aç olarak gelmesinin daha doğru olacağını açıklamış. Hasta poliklinikten çıkmış ve kaza geçirmiş (Kaza nedeni ile acile girişi yok)

Ardından ise hasta yakını aşağıdaki şikayeti hastanenin mail kutusuna göndermiş. Hastane yönetimi ise arkadaşıma; "Önleminizi alın" diye cevap vermiş.

Resim

Şimdi arkadaşım nasıl tedbir alacak size danışıyorum? "Silah mı taşısın yanında? BodyGuard mı tutsun? Evine mi saklansın? Ne yapsın....

Hemen "savcılığıa başvursun" dediğinizi duyar gibiyim. Buna benzer bir olayda başka bir meslektaşıma savcılığın verdiği cevap; "Söylenen söz hasta ve hasta yakını psikolojisi içinde olduğu için tehtid sayılamaz ve değerlendirmeye alınmaz”

Şimdi size soruyorum, açık açık tehtid edilen, çalışma motivasyonunu kaybetmiş, bu sosyopatlarla göğüs göğüse çarpışmaktan bıkmış, çaresizlik psikolojisi içine girmiş bu arkadaşım ne yapsın?

Arkadaşım şuanda beyaz kod verdi, hastane polisine ifade veriyor. Polikiniğinin kapsında bekleyen hastalar ise ..... :roll:

Kullanıcı avatarı

Re: NE İÇİN ÇALIŞIYORUZ?

#4348707  gönderen drriza
 04.02.2020 - 10:57:28
Başımıza ne geliyorsa cahillikten geliyor.
Birde lazım olan cahil rahatlığı sanırım .... :)

Geçmiş olsun diyorum meslektaşıma. İnsanlar gerçekten yaptığın işten soğutmak için elinden gelen herşeyi yapıyorlar...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4348708  gönderen Drbnmas
 04.02.2020 - 10:58:50
Rıza hocama katılıyom. Cühela mutluluğu yaşıyom şu anda keyfim çok yerinde.

Ben şahsen hikmet için çalışıyorum.
Kullanıcı avatarı

#4348715  gönderen dr_sinaps
 04.02.2020 - 11:12:12
Peki bunu söyleyen savcıya doktor aynı tehditleri savursa, akşam ana habere doktor savcıyı dövdü diye haber okursunuz dese savcı o zaman "mesleki yorgunluk içinde söylendiği için tehdit sayılmaz" diyebilecek mi?

#4348721  gönderen rachel
 04.02.2020 - 11:42:08
Haha
Aynısının tıpkısı benim başıma geldi
Hatta bir tık daha saçma ve kötü
Bu tehditler 3 hafta sürdü yaklaşık. Kurumun avukatı pişkin pişkin bana diyor ki, savcılık %99 takipsizlik kararı çıkarır. Velhasıl başıma gelince anladım, sen ölsen gitsen kimsenin umrunda olmaz.
Kullanıcı avatarı

#4348724  gönderen mhurkan
 04.02.2020 - 11:50:15
rachel yazdı:
04.02.2020 - 11:42:08
Haha
Aynısının tıpkısı benim başıma geldi
Hatta bir tık daha saçma ve kötü
Bu tehditler 3 hafta sürdü yaklaşık. Kurumun avukatı pişkin pişkin bana diyor ki, savcılık %99 takipsizlik kararı çıkarır. Velhasıl başıma gelince anladım, sen ölsen gitsen kimsenin umrunda olmaz.
Ama birilerinin umrunda olmalı artık. :roll:

#4348728  gönderen Drbnmas
 04.02.2020 - 12:22:49
Aklıma ankarada muayene sırasında kalp krizi geçirip ölen kadındoğumcu geldi. Adam öldüğü için hastaların randevularında yaşanan aksaklık yüzünden hastalar adamın ölüsünü şikayet etmişti kelimenin gerçek anlamıyla.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4348729  gönderen tedi
 04.02.2020 - 12:23:21
hasta bakmayın, mhrs'yi geçmeyin, para zaten vermiyorlar. daha ne kadar söyleyelim?

#4348730  gönderen yersinozdikey
 04.02.2020 - 12:27:54
Silah mı taşısın yanında? BodyGuard mı tutsun? Evine mi saklansın?
Zaten tam olarak yapması gerekenleri söylemişsiniz.
Yav hacı bırakalım bu işleri hazır yavaştan .Her şiddet olayından sonra yüreğimiz ve dualarımız sizinle kalbimiz tek yürek tek bilek tek stetoskop tek püfffffff.
Her şehit haberinden sonra başlatılan geniş çaplı operasyon gibisiniz.Dün 8 tane vatan evladı şehit oldu bugün de 76 tane rejim askeri etkisiz hale getirilmiş.YERSEN.

Bizim olayda bu hesap.

Sağlıkta şiddete ilişkin yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesi, şiddete ilişkin cezaların ağırlaştırılması,hastane güvenliklerinin kaldırılması,hastane güvenliğinin kolluk güçleri tarafından sağlanması,hastaneye x-ray taramasından geçerek ve kimlik bırakılarak giriş yapılabilmesi bile sağlansa zaten şiddet olayları %50 düşer.......
de YAPILMIYOR işte.
Üstüne üstlük şiddeti cezalandırmayarak ve ayrıştırmacı politikalar ile sağlık sisteminde yaşanan sorunların müsebbibi gösteriliyoruz.
Bunları ben sıradan bir insan biliyorsa koskoca devlet erki,bürokratları kurumları ve deneyimleri ile bilmiyor mu?Biliyor işine gelmiyor.İzlenen POLİTİKA bu.
"Mr ın 2 ay sonraya verilmesinin de sorumlusu sen ameliyat malzemesinin eksik olması da hatta elektrik faturasının çok gelmesinin de.Çünkü dünyaları götürüyorsun dönerle yine doymuyorsun üstüne eylem yapıyosun''O yüzden seni eşek sudan gelinceye kadar dövsek içimiz soğumaz.

Bundan sonra olay bu ağa devlet güvenliği sağlamıyorsa siz sağlayacaksınız.
Baktığınız ezmeye çalışıyor hemen üst perdeye geçeceksiniz.
Baktınız terso hareket yapıyor indireceksiniz sopayı kafaya.
Bişi olmaz hele memurluk falan yanmaz pembe olmayın korkak alıştırmayın elinizi.
Baktınız doktor arkadaş teke tek de indiremiyor.5 kişi toplanıp sağlı sollu girişecek bir birinizin arkasını kollayacaksıniz.
Ölümle tehdit ediyorsa tinerciye para verip arabasını yaktıracaksınız.
Ben kadınım elimden bi şey gelmez diyosan kamera yoksa basacan çığlığı eliyle elledi taciz etti diye iftira atacaksınız.Sonra o uğraşsın.
Şaka mı diyosanız tamamen ciddiyim.
İlkel bir toplumda yaşıyorsunuz gerektiğinde ilkel olmazsınız hayatta kalamazsınız.
Bura fırankfurt kölün değil burda dikiş var dikiş efendilik arayan ebru kursuna gitsin.
Kullanıcı avatarı

#4348735  gönderen tedi
 04.02.2020 - 12:31:33
WELCOME TO THE JUNGLEEE
(guns n roses eşliğinde, hastalara saldırabilirsiniz)
Kullanıcı avatarı

#4348736  gönderen kutsaclirapunzel
 04.02.2020 - 12:34:08
Kraliyet ailesine mensup olduğumdan hizmet sektöründe çalışmama ailem izin vermiyor. Tıp mezunu ev hanımıyım. Prensler eqlesin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4348740  gönderen yersinozdikey
 04.02.2020 - 12:41:44
Drbnmas yazdı:
04.02.2020 - 12:30:08
Yersinciğim sağlıkta şiddet stajını 300 spartalı arasında mı yaptın biladerim?
Kardeş dediğime geleceksiniz de önce tahmini bi 5-6 doktorun bu kutlu yolda şehit olması gerekiyor.Allah rahmet eylesin şimdiden

#4348741  gönderen karamolla
 04.02.2020 - 12:42:38
Hemen hemen her gün başımıza gelen olaylar bunlar ben 4 defa beyaz kod verip şikayetçi oldum sonuç takipsizlik . Şunun şurasında 3 ay sonra istifa edeceğim çekmecemde bilimum savunma aletleri var artık sünepelikten veya şikayetçi olmaktan bıktım öyle veya böyle saldırıyorlar zaten en azından kuyruğu dik tutabiliyorum . Asm de önlemimiz de herhangi bir seste 5 erkek hekim direkt toplanıyoruz ama 1 hastasını aldı diye arkadaşına yardım etmeyecek asmler var. Durum bu siyasetten umut yok halktan umut yok e o zaman kaçmaktan başka çare bırakmadılar dostlarım.

#4348746  gönderen cevd06
 04.02.2020 - 13:07:19
karamolla yazdı:
04.02.2020 - 12:42:38
Hemen hemen her gün başımıza gelen olaylar bunlar ben 4 defa beyaz kod verip şikayetçi oldum sonuç takipsizlik . Şunun şurasında 3 ay sonra istifa edeceğim çekmecemde bilimum savunma aletleri var artık sünepelikten veya şikayetçi olmaktan bıktım öyle veya böyle saldırıyorlar zaten en azından kuyruğu dik tutabiliyorum . Asm de önlemimiz de herhangi bir seste 5 erkek hekim direkt toplanıyoruz ama 1 hastasını aldı diye arkadaşına yardım etmeyecek asmler var. Durum bu siyasetten umut yok halktan umut yok e o zaman kaçmaktan başka çare bırakmadılar dostlarım.
Gözünün önünde olan olay için mahkemede şahitlik etmeye cesaret edemeyen binlerce korkak var..