Pazartesi , Ocak 20 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
İl Sağlık Müdürlüğü, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Servisinde yatan Ayşe Karacan'ın yanlış kan verilmesi sonucu öldüğü iddialarına yönelik idari soruşturma başlatıldığını bildirdi

SAKARYA - İddialara göre Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Servisinde yatmakta olan 75 yaşındaki Ayşe Karacan’ın doktoru, ameliyat öncesi kan takviyesi yapılmasını istedi. Bölümde görevli 2 hemşire aynı bölümde yatmakta olan 68 yaşındaki Ayşe K. isimli kadının kan grubundaki kanı Ayşe Karacan’a verdi. Fenalaşan Ayşe Karacan, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybedince konuyla ilgili idari soruşturma başlatılmıştı.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ortopedik operasyona alınan Karacan'ın yanlış kan verilmesi sonucu vefa ettiğine dair iddiaların yerel basında çıktığı hatırlatıldı.

Konuyla alakalı hastanece idari soruşturma başlatıldığı aktarılan açıklamada, "Hastaya hatalı bir kan ürünü verilip verilmediği, verildi ise miktarı, kan grupları ve hastanın olası ölüm nedenleri üzerinde inceleme yapılmaktadır. İnceleme bittiğinde daha detaylı bilgi paylaşılacaktır." denildi.
Kullanıcı avatarı
herkes herşey herkurum şikayet edilecek artık buna alışmalı suçlu veya suçsuz,adam sezaryene giremeyince kafa atıyor,sivilcesi geçmeyen kızı için bana dayılanıyor, biyokimya yazanlar çok akıllı insanlar ne güzel
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009