Cumartesi , Şubat 29 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
ISPARTA'nın Şarkikaraağaç İlçe Sağlık Müdürü Doktor Deniz Karasu, Çiçekpınar Belde Belediye Başkanı Memiş Kaynak'a yaptığı ziyaretin ardından yolunu kesip, merkeze alınan 3 aile hekiminin yeniden beldede görevlendirilmesini isteyen grup tarafından darbedildi. Yaralanan Karasu, tedaviye alındı

ISPARTA-Darp olayı, bugün saat 10.30 sıralarında Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Çiçekpınar beldesinde meydana geldi.

Çiçekpınar Belediye Başkanı Memiş Kaynak'ı ziyaret eden İlçe Sağlık Müdürü Doktor Deniz Karasu, belediye binası çıkışında bir grup tarafından durduruldu. İddiaya göre, beldede görevli 3 aile hekiminin merkeze çekildiğini belirten grup, doktorların yeniden görevlendirilmesini istedi. Çıkan tartışmada Karasu, grubun saldırısına uğradı. Yere düşen ve belinde incinme meydana gelen Karasu, hastaneye götürülerek tedaviye alındı.

'ASLA TASVİP ETMİYORUZ'

Çiçekpınar Belediye Başkanı Memiş Kaynak, "Bugün saat 10.30 sularında belediyemiz çıkışında İlçe Sağlık Müdürümüz Sayın Doktor Deniz Karasu'ya, vatandaşlarımız beldemizde görevli mobil uygulama yapan 3 aile hekiminin neden çekildiğini sordu. Bunun üzerine vatandaşlarla arbede yaşandı. Gelişen olaylardan büyük üzüntü duyduğumuzu ve tasvip etmediğimizi belirtiriz. Yaşanan olayda belediye başkanlığımızın hiçbir alakası yoktur" dedi.
Kaynak:Haberler.com
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
sağlık hakkı, sağlık kutsal diye diye beklenti tavan yapıldı. Sağlık hak da barınma ve beslenme hak değil mi, hatta en ilkel canlıda bile bunları arama davranışı var.
Hadi bakalım en temel haklarını verin vatandaşın, dar gelirli hiç kimse kira ödemesin, toplu konut yeterli sayıda sosyal konut yapsın, gıda kartı dağıtılsın, her şeyden önce işsize işsizlik sigortası verilsin, herkes kolayını bulmuş
Şu bilinmezlikte kargaşada tek tesellim ne biliyor musunuz? Ulkenin tum dersine calisan uslu cocuklarinin buyuk cogunlugunun ilim sahibi olalim insanlara faydali olalim diye sectigi şu yolda , yine cok buyuk cogunlugumuzun ayni kaderi yasiyor olmasidir... bir zorluk hissettigimde diyorum Allahim simdi kim bilir benden kat kat ne zorluk ceken periferde ameliyattan cikmayan kim bilir nelere maruz kalan ne meslektasim vardir kimbilir diyorum... ve dua ediyorum bizim meslegimizi once kadrolari orantisiz arttirip sonra da zirt pirt ozel uni lere tip fakultesi acip baba parasiyla tip diplomasi verdirip, meslegimizin hem nicelik hem nitelIK olarak zayiflatan ,merkezlere en guzel hastaneleri mahvedip sehir hastanesi diye avm niyetine rant icin sirf birileri kazansin diye anamin babamin alinteri vergisiyle o sacma sacma binalari diken ( hazineden ne kadar butce ayrildigini sayistay bile bilmiyormus gerisini siz dusunun ) o sahislar , insallah tez zamanda devran degisir cunku ben biliyorum bedel odesekte bu dunyada er gec gercekler ortaya cikiyor bu ulkede
Sağlık çalışanına şiddetten başka bir durum olduğunu duydum bu olayın. Müdür bey fazlasıyla siyasete girmiş. Siyaseten aynı tarafta olmadığı yerleri hizmet konusunda cezalandırma yoluna gitmiş. Daha önce de başka bir köyde dayak yemiş. Seveni pek yok bulunduğu ilçede. Özellikle sağlık çalışanları kendisini pek sevmiyormuş.
çiçekpınar beldesi 2130 nüfuslu,şarkıkaraağaç ilçesi de 25000 nüfuslu görünüyor ,50 yataklı devlet hastanesi,7 uzman hekim var görünüyor ,nüfus azlığı nedeniyle hekimleri çekmiş gibi anladığım kadarıyla belediye başkanı da doktor beyi çağırtıp resmen dövdürmüş, asıl üzüldüğüm nokta doktor olan kişiler bu sitede nasıl yok sevilmiyor,siyasete karışmış gibi söylemlerle şiddeti meşrulaştırabiliyorlar.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009