Pazar , Eylül 27 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Kahramanmaraş’ta özel bir hastanede annesinin ihmal sonucu hayatını kaybettiğini iddia eden diş hekimi Cennet Taşdemir, hastane ve doktora 5 milyonluk tazminat davası açtı

KAHRAMANMARAŞ -İstanbul’da diş hekimliği yapan Cennet Taşdemir, annesinin hayatını kaybettiği gece özel hastanede nöbetçi doktorların görevi başında olmadığını ve görevi başında olmayan doktorla ilgili 18 farklı dilekçeyle şikayetçi olduğunu söyledi.

Denetleme ekibinin 18 şikayet dilekçesini dikkate almadığını söyleyen Taşdemir, "Türkiye’de açılan tazminat davaları arasında belki de rekor bir oran olan ve nöbet yerini terk eden, çağrıldığı halde gelmeyen doktor ve hastane hakkında 5 milyon liralık tazminat davası için adliyeye geldik. Tek amacımız insanlara özellikle sağlık problemi yaşayan bıkmışlık sendromu yaşayan insanlara emsal teşkil etmesini istiyorum. İnsanlar hiçbir şekilde davalarından vazgeçmesinler" dedi.

Cennet Taşdemir, sağlık görevlilerinin ihmalleriyle hayatını kaybetmiş ya da sakat kalmış aileler için liderlik yapmak istediğini de sözlerine ekledi.

Kahramanmaraş’ta meydana olayda, Hatice Timurkaan (65), diyabet hastalığına bağlı ayak parmağı özel bir hastanede kesildikten sonra iddiaya göre enfeksiyon kaparak hayatını kaybetmiş, annesinin ölümünü sabah saatlerinde hemşirelerden öğrenen Cennet Taşdemir ise olayla ilgili hastane ve doktor hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.
Kaynak :iha
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
yahmet21 yazdı:
08.01.2020 - 13:17:47
Tıp kazanamayınca kuyruk acısından böyle birşey yapmış
ya bu nasıl iğrenç bi yorum?arkadaşım sen insan mısın öncelikle?soru cümlesi değil bu düşünmene gerek yok.
ha niye yazdın o zaman dersen yazdığını okuyunca senin doğduğun hastanenin temelinde kullanan demiri üreten fabrikanın sahibinin kulağına kadar türkü okudum ondan.bunları burda yazarsam mahkemelik oluruz.
ben ihmal var ihmal yok demiyorum olayı da bilmiyorum umrumda da değil
annesini kaybetmiş bir insanın arkasından şu söylediğinı çık yüzüne canlı canlı söylesene
adamın canı yanmış belki haksız belki haklı başkasının canı yanmasın diye vicdanı huzur bulsun diye uğraşıyor.
biri çıkmış saçma sapan yorum yapıyor.
sen doktor olmuşsun peygamber mertebesine çıkmışın aferin sana.tusu da kazanmışındır sen uzman peygamber statüsüne atlamışındır aferim.
adam doktor olamadığı için(sanki kadını taniyo istedi de olamadı) gelsin sana tapınsın bi de.ben bu doktor dövenlere karşı her zaman karşı çıktım ama seni döverlerse arkadan alkış tutup tebrik etmezsem gelsin beni s.ksnler
not:senin gibi doktor olamadığından hasedinden çatlayıp her gün melenası olan bir tıp mezunu.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Allah rahmet eylesin kolay acılar değil bunlar ancak bir pratisyen hekim ortalama bir maaş aldığında tüm çalışma hayatı boyunca ancak 3,5 milyon gibi bir meblağ kazanabilirken, ortalama olarak bir uzman hekim ancak 5 milyon gibi bir para eline geçebiliyor. Bu da toplam eline geçen para artırabildiği kısım ise çok daha az. Kısaca bu tazminat bedelleri belirlenirken kişinin ödeyebileceği tutar da dikkate alınmalı. Hekim tamamen hatalı bile olsa
Ben anlamıyorum arkadaş tazminat davaların da herkese gelirine göre ceza verilirken doktora neden hep yüz binler , milyonlar havada uçuşuyor ? Haberde ki gibi çağırılıp da görevli hekim gelmediyse cezasını çeksin ama 5 milyon nedir ?