Pazartesi , Şubat 17 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

KYK borçları silinecek mi? Erdoğan yanıtladı

#4335494  gönderen drhaber
 10.12.2019 - 23:34:31
Erdoğan'dan KYK borçları silinecek mi? sorusuna yanıt: Değerlendirmesini masaya yatıracağız ve öğrencilerimizin lehine bir karar alacağız
Resim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilkent Üniversitesi'nde Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenecek 'Her İnsan Bir Dünya' temalı programda yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.

SORU - CEVAP

KYK borçlarını silmek gündeminizde var mı?

"Bilmiyorum buna nasıl baskı diyelim. Değerli arkadaşlar bu konu bizim gündemimizde. Değerlendirmesini bütçe görüşmelerinden sonra inşallah masaya yatıracağız. Öğrencilerimizin lehine olacak bir adımı da inşallah atacağız. Krediyi her müracaat eden alıyor ama geri ödemek koşuluyla alıyor. Bursun ödeme durumu yok. Bu atılacak adımda tüm borçlu olanların beklentisi tamamının silinmesi. O zaman burada bir başka tercih gündeme gelecektir. O da; kredi olayı ya kalkacaktır sadece burs verme noktasına gidilecektir. Onun değerlendirmelerini yapıp ona göre adımlarını atacağız.
Kaynak :memurlar.net
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Bu insanlar bu adaletsizliğin hesabını nasıl verecek bilemiyorum. Dört kardeş hiç birimize burs çıkmadı. Üstelik öğretmen maaşı ile 4 çocuk aynı anda olurken. Verdikleri krediyi de fazlasıyla geri aldılar. Oysa çok daha zenginlerine burs verdiler..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Ödedim 16 bin TL, ama silinmesinden yanayım, abi çocuklar işsizlikten parasızlıktan intihar ediyor ya yazık değil mi, merhametli olalım ihtiyacı olan Herkese burs verilmeli. Çek cumhuriyetinde öyle, hatta kadınlara daha fazla verilmeli, eğitim sağlık güvenlik devletin asli görevidir.

Re: KYK borçları silinecek mi? Erdoğan yanıtladı

#4335694  gönderen DKare
 11.12.2019 - 20:00:25
2010 da fakülteye başladım o sırada abim de okuyordu. Ona kredi çıkmıştı. Bana da kredi çıktı. Babam emekli annem ev hanımıydı. Yaklaşık1000 lira emekli maaşı vardı o zaman. İhtiyaç olmasa kredi alır mıydık?Abim borcunu bitirdi ben hala ödüyorum. Çok şükür gelirimiz iyi ödüyoruz ya işsiz olanlar?
Kullanıcı avatarı
1. Sınıfken bir arkadaş 3 kardeş olduklarından ve hepsinde kredi çıktığından bahsediyordu. Diğer arkadaş da (dedesi eski milletvekiliydi) bana burs çıktı demişti.. Daha başka şeyler de demişti de onları demeyeyim safça bir kızdı. 😬 neyse işte kime burs çıkacağı kime kredi çıkacağı belli olmuyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
francesco22 yazdı:
11.12.2019 - 17:01:31
Ödedim 16 bin TL, ama silinmesinden yanayım, abi çocuklar işsizlikten parasızlıktan intihar ediyor ya yazık değil mi, merhametli olalım ihtiyacı olan Herkese burs verilmeli. Çek cumhuriyetinde öyle, hatta kadınlara daha fazla verilmeli, eğitim sağlık güvenlik devletin asli görevidir.
+1