Pazartesi , Şubat 17 2020
Doktorca Haberin Adresi...
2019-TUS 2. Dönem: Ek Tercihlerin Alınması

2019-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2019-TUS 2. Dönem) ek tercih işlemleri, 05-11 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Tercih işlemleri, 11 Aralık 2019 tarihinde saat 23:59'da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklardır.

2019-TUS 2. Dönem Başvuru Kılavuzu
https://www.osym.gov.tr/TR,16851/2019-t ... ileri.html

2019-TUS 2. Dönem Ek Tercih Bilgileri ve Tablolar
https://www.osym.gov.tr/TR,17104/2019-t ... lolar.html
ERZURUM BÖLGE EGİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ
2019 2. Donem tusda 4 kadrodan 3u bos kalmis olan bölüm. Nasil bos kaldığını anlayamadim zira calismakta olan asistanlarin tümü ilk tercihi olarak yerleşmiş neredeyse. Calisma ortami guzel hocamız ve yan dal uzmanlari ile yakin ve samimi bir ortamda egitim alıyoruz. Ozellikle üniversite gibi yogun stres altinda çalışmak istemeyenlerin mutlaka düşünmesi gereken bir yer.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Erzurum Bölge Eğitim Ve Araştırma Hastanesi.Bu güne kadar tek istifanın bile olmadığı nadir bir dahiliye...İstanbulda üniversite okuyup erzurum a gelmeye karar verince kafamda soru işaretleri oluşmuştu.ilk tusumda bölge eğitim dahiliyeyi yazdım.herkes yazmadan önce gel kendin gör dedi.Olumsuz diyebileceğim tek nokta yok.rahat bir dahiliye asistanlığı yapmak isterseniz ilk tercihiniz olmalı.cerrahpaşalı çok iyi bir hocamız var.yandal uzmanlarıyla abla-abi kardeş ilişkimiz var.nöbet sayımız ideal.mobing kesinlikle yok.çalışma şartları güzel.geriatri dahil olmak üzere toplam 7 yandal servis ve polikliniğimiz var.hasta çeşitliliği mevcut.eğitim ve rahatlık açısından tavsiye ederim.Yine tercih hakkım olsa beah dahiliyeyi seçerim.Yazmadığım daha bir çok olumlu yönü var.Gel kendin gör :)
Erzurum Bölge Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Dahiliye :15 Yıl sonra asistanlığa başladım.1.yılı geride bıraktım.Ortamı çok iyi.hocamız çok ilgili ve vizitleri öğretici oluyor. Ben bu yaşta yaptığıma göre gençler çok daha kolay yapabilecekleri bölüm.
istanbul icin köprüden önce son cikis, ist cerrahpasa kalp damar cerrahisi, 8-10 nobet, mesai 7 de baslar cogu zaman 5 de vakanin uzama durumuna gore max 6-7 de cikilir, her gun en az 2 vaka, bol lokal ve periferik op lar her turlu op var, 8nasistan 2 uzman 1 doc 4 prof var, kidem olayi yok denecek kadar az .. 40 yatakli servis 6 yatakli yb, mevcut, 9 bin civari maas + yemek + su + sgk :D :D :| :D bilgi almak isteyen olursa ozelden yazabilir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniğimiz yaklaşık 9 aydır İstanbul Sultangazi'deki yeni binasında hizmet vermektedir. Şu an İstanbul'un en yeni acil kliniği konumundadır. 1 tam zamanlı hocası (Doç. Dr. Özgür Söğüt), 12 uzman ve 19 asistan doktoruyla acil servis hizmeti başarıyla yürütülmektedir.

Hastanemiz Sultangazi Belediyesinin hemen arkasında yer alıp fiziki şartları ve kalitesiyle göze çarpmaktadır. Hastanemiz ve Acil Tıp Kliniğimiz geniş alanları, ferah koridorları ve fiziki şartlarıyla kaliteli hasta bakımını öncelemektedir. Acil servisimizde geniş bir bekleme salonu, triaj alanı, hasta kayıt bölümü, yeşil alan 1-2-3 poliklinik muayene odaları, Acil ortopedi odası, kan alma odası, enjeksiyon ve ekg odası, cerrahi müdahale odası, tetanoz ve kuduz aşı birimi ve kayıt sekreterliği; ayrıca Sarı-1 gözlem alanı, Sarı-2 kritik hasta bakım alanı, Kırmızı alan, Resüsitasyon-CPR odası mevcut olup bir bütün halinde hizmet veren acilimizin işleyişi aksatılmadan hizmet verilmektedir.

Yeşil alana ayaktan başvuran hasta sayısı 1000-1200 civarı olup sarı alana 50-60, kırmızı alan ve Resüsitasyon odasına da toplam 40 civarı hasta girişi olmaktadır.

YENİ UYGULAMAYA BAŞLADIĞIMIZ NÖBET SİSTEMİNE GÖRE ASİSTANLAR İLK 2 YIL 9X24 NÖBET, SON 2 YIL DA 8X24 NÖBET TUTACAKLARDIR..

Ayrıca Acil Tıp kliniğimize başlayan her çömez asistana Litman-3 Kardiyoskop "hoşgeldin hediyesi" olarak verilmektedir.

Her perşembe sabahtan öğlene kadar eğitim programımız vardır. Her eğitimimiz Klinik Hocamız Doç. Dr. Özgür Söğüt moderatörlüğünde gerçekleşir. Asistan, uzman veya hocamız tarafından teorik, pratik ve vaka sunumları yapılır. Kliniğimize yeni başlayan en çömezden itibaren herkesin bolca girişim yapma fırsatı mevcuttur. USG yatakbaşı kullanılır. Teorik ve pratik USG eğitimleri asistan eğitim programımızda mevcuttur. Yeni başlayan çömez 10 bin civarında maaş alır. 8)

Hastanemizin ve acilimizin en büyük avantajlarından birisi de; İstanbul Başakşehir'de yapımı süren ve yakında açılması beklenen Şehir Hastanesi'ne hastanemizin kesinlikle taşınmayacak olmasıdır. Yeni taşındığımız binamızda müstakilen tek hastane olarak hizmet vermeye devam edeceğiz. İstanbul'da Kanuni EAH, Bakırköy Sadi Konuk EAH, İstanbul EAH (Samatya), Halkalı Mehmet Akif Göğüs ve Kalp Damar EAH gibi büyük hastanelerin yeni açılacak olan şehir hastanesine taşınması gündemde oldukça önemli bir yer tutuyor.

İlgili kliniklere hasta yatışları konusunda genelde problem yaşamıyor oluşumuz önemli bir avantajımız daha. Problem yaşadığımız nadir zamanlarda da nöbetçi Acil uzmanımız ilgili branş uzmanını arayarak hastanın yatışını veriyor :) Bu arada uzmanlarımız yeşil alan dahil tüm alanlarda aktif hasta bakıyor. Kritik hasta bakımında, acil müdahalelerde, girişimsel işlemlerde de daima yanıbaşımızdalar..

Asistanlar arasında eğlenceli, samimi ve dostane bir ilişkimiz mevcut. Ayrıca asistan ve uzmanlar arasında da abi/abla-kardeş samimiyeti var. Bu arada her asistan yıl içinde 1-2 kez sempozyum veya kongrelere katılabilme imkanı buluyor. Hastane dışında da birçok sosyal aktivite düzenleyebiliyoruz. (Piknik, mangal, geleneksel perşembe eğitim çıkışı kahvehane günleri, futbol, basketbol organizasyonları gibi..) Geçen yıl Türkiye Acil Tıp Derneği tarafından ilk kez düzenlenen Basketbol Acil Ligi'nin (BAL) ilk şampiyonuyuz 8) Bu yıl 2019-2020 sezonunda da şampiyon takım ünvanıyla rakiplerin korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz. Kısacası hem eğitim, hem girişim, hem maddi-manevi tatmin anlamında kendinizi yeterli hissedeceğiniz, iyi bir acil uzmanı olarak yetişebileceğiniz 4 yıllık asistanlık sürecinde yanınızda olacağımızı bilmeniz dileğiyle 'hakkınızda hayırlısı olsun' diyoruz. :lol:

Daha fazla bilgi ve ayrıntı için Sultangazi'deki Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniğimize ziyarete, tanışmaya, çay içmeye bekliyoruz.. :)

İnstagram: @hasekiaciltip
Takipte kalınız..
aeyildiz yazdı:
07.12.2019 - 22:56:38
Arkadaşlar Balıkesir mikrobiyoloji nasıldır? 63le kayıt yaptırmamışlar. Bilgisi olan var mı?
Evet, bunu ben de merak ediyorum. İstanbul tıp mikrobiyoloji de açık kalmış. Arıyorum ulaşamıyorum fakülteye. Telegram grubu vs yok sanırım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dr_yabann yazdı:
08.12.2019 - 13:16:38
aeyildiz yazdı:
Arkadaşlar Balıkesir mikrobiyoloji nasıldır? 63le kayıt yaptırmamışlar. Bilgisi olan var mı?
Evet, bunu ben de merak ediyorum. İstanbul tıp mikrobiyoloji de açık kalmış. Arıyorum ulaşamıyorum fakülteye. Telegram grubu vs yok sanırım

Ben Balıkesir’e ulaşabildim. Üçüncü yılını bitirmiş tek asistan varmış , o da bir kişi başlayınca rotasyona çıkacakmış. Mikrobiyolojiden memnun olduğunu ama hocaların tıp dışından olmasından dolayı ortamdan çok memnun olmadığını söyledi. İstanbul’a ulaşamadım
Evet herhangi bir grup da kurulmadı sanırım . Sizin puanınız kaçtı ?
aeyildiz yazdı:
08.12.2019 - 14:21:06
dr_yabann yazdı:
08.12.2019 - 13:16:38
aeyildiz yazdı:

Ben Balıkesir’e ulaşabildim. Üçüncü yılını bitirmiş tek asistan varmış , o da bir kişi başlayınca rotasyona çıkacakmış. Mikrobiyolojiden memnun olduğunu ama hocaların tıp dışından olmasından dolayı ortamdan çok memnun olmadığını söyledi. İstanbul’a ulaşamadım
Evet herhangi bir grup da kurulmadı sanırım . Sizin puanınız kaçtı ?
Telegramda tüm branslar için ek yerlestirme grupları var oradan ulaşabilirsiniz