Cumartesi , Aralık 14 2019
Asistan hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı

Asistanlar için döner sermaye ?

#4333439  gönderen mreden
 02.12.2019 - 22:12:20
Çalıştığım üniversite hastenesinde son bir yıldır performanslar inanılmaz düşük yatıyor hemşireler bile asistanlardan daha fazla alıyor. bu konuda bir dilekçe vermeyi düşünüyoruz ama doğrusu nedir nasıl hesaplanmalıdır bu konuda net bir bilgisi olan var mı ?

Re: Asistanlar için döner sermaye ?

#4333441  gönderen Ugurulgenn
 02.12.2019 - 22:15:30
Hiç bişey yapamazsınız yerınıze calıstıracak adamları alttan gelıyor bolca yıyosa işten cıkın hemsıreler bıle nedır ayrıyetten 2 test fazla yapıldı dıye verılen yuksek maaşlar eskide kaldı doktor sayısı azdı dıye çok maaş verılıyordu eskıden bunu anlayın artık doktor oldugumuz ıcın degıl
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4333444  gönderen mreden
 02.12.2019 - 22:21:19
Ugurulgenn yazdı:
Hiç bişey yapamazsınız yerınıze calıstıracak adamları alttan gelıyor bolca yıyosa işten cıkın hemsıreler bıle nedır ayrıyetten 2 test fazla yapıldı dıye verılen yuksek maaşlar eskide kaldı doktor sayısı azdı dıye çok maaş verılıyordu eskıden bunu anlayın artık doktor oldugumuz ıcın degıl
Mesajın sadece bir kısmını anlayabildim ama hemşireler bile derken sonuçta performansa katkısı yok hasta bakmıyorlar doktor yatırırsa yada order ederse ancak. Asistan olarak ben ise aktif poliklinik yapıyorum birçok işlem yapıyorum.

#4333447  gönderen Ugurulgenn
 02.12.2019 - 22:24:57
mreden yazdı:
Ugurulgenn yazdı:
Mesajın sadece bir kısmını anlayabildim ama hemşireler bile derken sonuçta performansa katkısı yok hasta bakmıyorlar doktor yatırırsa yada order ederse ancak. Asistan olarak ben ise aktif poliklinik yapıyorum birçok işlem yapıyorum.
Hocam bu yolu sen sectın öss ve tusa gırerek eskıden verılen yuksek maaşlara aldandın doktor oldugun cok calıstıgın ıcın 4. Dunya ulkelerınde kımse sana cok maaş vermez ona bakarsan madencılerın en cok kazanması lazım 2003 yılında verılen mezun sayısı 3000 dı devlet doktora muhtactı doktorun elıne bakıyordu ama artık oyle degıl ipini koparan doktor oldu guc devletın elınde sana 2000 lıra bıle verseler sesını cıkaramazsın

#4333450  gönderen deoksiriboz
 02.12.2019 - 22:31:36
Dilekçenizi hobi olarak yine verin ama bir şey çıkmaz. Üniversiteler özerk yapısından dolayı rektörlerin ve başhekimlerin çiftliği halindeler, ulufe dağıtır gibi döner dağıtıyorlar. Koca proflar ses çıkaramıyor siz ne yapabileceksiniz?

#4333466  gönderen Wohe
 02.12.2019 - 23:50:16
Ugurulgenn yazdı:
02.12.2019 - 22:24:57
mreden yazdı:
Ugurulgenn yazdı:
Hocam bu yolu sen sectın öss ve tusa gırerek eskıden verılen yuksek maaşlara aldandın doktor oldugun cok calıstıgın ıcın 4. Dunya ulkelerınde kımse sana cok maaş vermez ona bakarsan madencılerın en cok kazanması lazım 2003 yılında verılen mezun sayısı 3000 dı devlet doktora muhtactı doktorun elıne bakıyordu ama artık oyle degıl ipini koparan doktor oldu guc devletın elınde sana 2000 lıra bıle verseler sesını cıkaramazsın
Hekimler bunun farkında olduğu için minimum hastaya bakıyorlar şuanda zaten. Sonuç hastaneler batıyor. Yani olan gene halkın kendisine. İpini koparan dediğinde %0.1 - 0.2 lik dilim ha :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4333500  gönderen mhurkan
 03.12.2019 - 09:28:16
Son senelerde döner sermaye gelirlerinde çok ciddi düşüşler. Ticarethane mantığı ile yönetilen sağlık sistemimizde bu tür sorunlar olması doğal. Klasik bakkal mantığı; "ne kadar ekmek o kadar köfte". Devletimiz paralarını şuanda başka yerlere harcamakla meşgul o nedenle döner sermayelerin önümüzde 1 yıl artmasını beklemeyin.

Bir çok uzman arkadaşım uzun zamandan beri ya sadece sabit döner alıyorlar ya da döner hiç almıyorlar. Becerebilenlerin çoğu özele geçti, diğerleri de bu sistemin altında ezilmeye devam ediyor.

Sonuç; Dilekçe ver istersen, istersen yönetmelikler içinde boğul alacağın cevap her zaman red olacaktır. Arkadaşların çalıştıkları hastaneleri mahkemeye bile verdiler. Sonuç sıfır. Heleki sen asistansan kimse sallamaz seni....

Türk ekonomisi düzelmeden, adaletli bir sağlık yönetimi oluşmadan doktorlar kendi başlarınalar.

#4333529  gönderen _smyrna_
 03.12.2019 - 11:34:06
uzmanlar bile performans alamıyor artık asistan arkadaşlar çok umutlu olmasınlar
hekimlik kamu hastanelerinde bitti
bundan sonraki süreçte sözleşmeli hekimlikler de kalkacak, 5 yıla hekim olmayan il ilçe belde kalmayacak
isteyen istifa edip özele geçebilir eğer iş bulabilirse oralarda da
Kullanıcı avatarı

#4333545  gönderen mreden
 03.12.2019 - 12:28:25
_smyrna_ yazdı:
uzmanlar bile performans alamıyor artık asistan arkadaşlar çok umutlu olmasınlar
bundan sonraki süreçte sözleşmeli hekimlikler de kalkacak, 5 yıla hekim olmayan il ilçe belde kalmayacak
doğrudur.
benim aklıma takılan şu ; bir önceki aya göre hemşirenin döner sermayeden aldığı artıyor
hocanın artıyor ancak asistanın artmıyor aksine vergi dilimi nedeniyle azalıyor . buradaki sorunu anlamaya çalışıyorum . aynı bölümde hoca ve hemşirenin artarken asistanın nasıl azalabilir ?
Kullanıcı avatarı

#4333566  gönderen tedi
 03.12.2019 - 14:38:04
mreden yazdı:
03.12.2019 - 12:28:25
_smyrna_ yazdı:
doğrudur.
benim aklıma takılan şu ; bir önceki aya göre hemşirenin döner sermayeden aldığı artıyor
hocanın artıyor ancak asistanın artmıyor aksine vergi dilimi nedeniyle azalıyor . buradaki sorunu anlamaya çalışıyorum . aynı bölümde hoca ve hemşirenin artarken asistanın nasıl azalabilir ?
çünkü asistana döner lüks bir şey
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009