Salı , Aralık 10 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Samsun’da doktora çirkin saldırı

#4332645  gönderen drhaber
 29.11.2019 - 12:12:51
SAMSUN'da, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nde görevli Doktor Gökhan Gök, hastasını muayene ederken araya girip, tahlil sonucu göstermek isteyen Z.B.'nin saldırısına uğradı. Z.B., doktor Gök'ün göğsüne tekme atıp, kaçtı

Resim

Olay, dün sabah Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Polikliniği'nde meydana geldi. Kardiyoloji Uzmanı Doktor Gökhan Gök'ün hasta muayene ettiği sırada gelen Z.B., araya girerek, tahlil sonuçlarını göstermek istedi.

Doktorun tahlil sonuçlarına öğleden sonra bakıldığını, beklemesi halinde yardımcı olacağını söylediği Z.B. ısrarcı oldu. Bunun üzerine ikili arasında tartışma çıktı.

Elindeki tahlil sonuçlarını doktorun yüzüne fırlatan Z.B., masaya çıkarak, Gökhan Gök'ün göğsüne tekme attı. Hasta yakınları ve görevlilerin müdahalesi ile odadan çıkarılan Z.B. kaçtı.

Doktorun şikayeti üzerine polis, kaçan saldırganı yakalamak için çalışma başlattı.

6 yıllık hekim olduğunu anlatan Gökhan Gök, "Hasta çok sabırsızdı, bir kaç evrakla geldi ve sonuçlarına bakmamı istedi. Kendisinin sıra numarası yoktu.

Ben 'sonuçlara öğleden sonra bakıyoruz, ancak beklersen inisiyatif kullanarak bakabilirim' dedim. Kendisi dışarıda bekledi ve 10 dakikada bir, diğer hastalarımı tedavi ederken odaya girerek tacizde bulundu.

Sürekli olarak muayenemi böldü. Bu esnada dışarıda hastalarla tartışıyordu. Sonrasında elindeki kağıtları sallayarak odaya girdi ve 'Bak şunlara artık, sabahtan beri herkesinkine baktın' dedi. Bakamayacağımı ve beklemesi gerektiğini söyledim.

Sonra kağıtları sallayarak, yüzüme fırlattı. Hakaret etti. Ben de kağıtları kendisine geri fırlattım.

Sonra döndü ve masamın üzerine çıkararak, göğsümün ortasına tekme attı. Odadaki arkadaşlardan araya girerek, kavgayı ayıranlar oldu.

Beni, 'Bu burada bitmez, seninle uğraşacağım' diyerek, tehdit etti. Şikayetçi oldum" dedi.
Kaynak :Hürriyet
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Samsun’da doktora çirkin saldırı

#4332854  gönderen muhalefet
 30.11.2019 - 08:26:17
Öncelikle geçmiş olsun...
Yıllardır sanki ön planda acil servislerin sorunu gibi zannedilen, oysa hep poliklinik ortamlarında daha sık rastlanan sağlıkta şiddet haberleri hekimin hiçbir branş ve yerde aslında güvende olmadığını gösteriyor.
Bugün için bundan kaçmak için hasta ile daha az ilişkisi olan bölümleri tercih etmeyi düşünenler veya tercih edenler "gemisini kurtaran kaptan" misali kendilerini kurtulmuş sanmasın. Sağlıkta şiddet topyekûn tüm camiayı tehdit eder hale gelmiştir ve bundan kaçarak,saklanarak,rahat yerler seçerek kurtulmak mümkün değildir...

Çözümü öncelikle hekim camiasının derneklerinin başlarına çöreklenmiş ancak hiçbir şekilde sahada aktif olarak hasta-hekim ilişkisi kurmayan akademisyen kesimin, hocaların dışında, TTB gibi itici ve siyasi bir kurum haline de dönüşmemiş, SALT HEKİM HAKLARI VE ORGANİZASYONU için çalışan derneğimizin olmayışıdır...

Yardımcı sağlık personelinin sendikası vardır ve tüm hekim derneklerinden daha fazla ses çıkarmaktadır ,gerçi onlar da yiyip icip yatıyor ama olsun...

Günümüzde Türk hekimlerini siyasi ve politik çikarlardan uzak sadece insani ve hukuki değerler önünde savunacak,birleştirecek, hakkını arayacak bir yapı mevcut değildir.

Bunun da belki en büyük sebebi EGOdur.
Sonuç ise ortadadır...

#4332895  gönderen Drmiraysss92
 30.11.2019 - 13:25:16
Yanlış anlamayın beni değerli meslektaşlarım ama bence böyle siddet olayları basına yansiyip her yerde duyulunca , karaktersiz insanlara cesaret verip haaa demekki doktora saldiriliyor diye daha çok gaza geliyorlar haksız miyim ? Mesela hiç belediye başkanına saldıran haber gördünüz mu hayır psikopat saldırsa ona da saldırır ama duymuyor ki düşünüyor yaaaa saldırırdılar mi ona diyor .... ama internette görüyor doktora saldıran dolu ohoooo kendide planlı bicakli gidiyor .... bunun tek önlemi çözümü caydırıcı ceza vermek ve haberi kesmek bence
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4332901  gönderen Dr Ömer Durğun
 30.11.2019 - 14:03:30
Ceza vermenin mantığı suçluyu ezmek kadar, aynı suçun bir daha işlenmemesini sağlamaktır.

Ceza haberleri yapılmalı. Cahiller suç işlemekten korkutulmalı.

#4333090  gönderen Drmiraysss92
 01.12.2019 - 03:09:47
Dr Ömer Durğun yazdı:
Ceza vermenin mantığı suçluyu ezmek kadar, aynı suçun bir daha işlenmemesini sağlamaktır.

Aynen eger haber yapilacaksa cezasi haber olmali.. diger turlu bi okuyorum iste doktora siddet doktoru dovduler doktor magdur , ya artik benim bile bilincaltima haaa demekki doktor dovulen bir varlik diye isliyor olan heybetimiz gidiyor bence... ama su da bir gercek hocam , toplumda siyasicilik particilik disinda tum mesleklerde bir bozulma insanlarda saygisizlik var yani bu cagin hastaligi bu da sanirim
Kullanıcı avatarı

#4333092  gönderen tedi
 01.12.2019 - 04:55:07
Drmiraysss92 yazdı:
01.12.2019 - 03:09:47
Dr Ömer Durğun yazdı:

Aynen eger haber yapilacaksa cezasi haber olmali.. diger turlu bi okuyorum iste doktora siddet doktoru dovduler doktor magdur , ya artik benim bile bilincaltima haaa demekki doktor dovulen bir varlik diye isliyor olan heybetimiz gidiyor bence... ama su da bir gercek hocam , toplumda siyasicilik particilik disinda tum mesleklerde bir bozulma insanlarda saygisizlik var yani bu cagin hastaligi bu da sanirim
çağın değil bozulan toplumumuzun. bir çok ülke saygı ve duyarlılıkta ileri gidiyor bir burası ormana döndü, ve diğer ortadoğu ülkeleri zaten hep ormandı