Perşembe , Ağustos 13 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AKŞAM’a özel açıklamalar yaptı.

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak bir proje hazırladığını belirten Bakan Koca, “Okullarda bir sağlık personelinin mutlak olması gerektiğini düşünüyoruz. Özellikle belli kapasiteye ulaşmış her okulda bir sağlık personeli görev yapacak” diye konuştu. Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilecek olan sağlık personelleri, okullardaki kazalara ilk müdahaleyi gerçekleştirecek, doktor ve ambulans gibi acil sağlık ekiplerini anında alarma geçirecek.

UYGULAMA 2020’YE YETİŞİR

Çalışmaların aralıksız sürdüğünü ve projenin 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde hayata geçeceğini belirten Bakan Koca, “Planlamayı Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki arkadaşlarla birlikte yapıyoruz. Uygulama için en fazla 1 yıl var. O kadar süreceğini bile düşünmüyorum. Önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetişir.”
Kaynak :Akşam
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
2500-3000 lira maaşa ATT veya paramedik çalıştırırlar. Müstakil odası olur. Ateşi olana calpol verir. Pansuman, enjeksiyon vs.

Fena fikir değil aslında. Özel okullarda var birer tane ATT.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Popülist bir proje.
Mantıklı gözükse de eskiden kurumlarda çalışan hemşire vs vardı. Genelde kaytaran tipler çalışırdı. Başında Dr da olmayınca kim takar okul müdürünü. Ayrica çalışsa da bir dert , öğretmenler bezdirir yanı yok tansiyonumu ölç , başım ağrıyor vs. Başına Dr koysan çok lüks olur o da...