Cuma , Aralık 13 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 20
Kullanıcı avatarı

Re: Evliliğin erkeklere uygun olmaması

#4333436  gönderen norcuron
 02.12.2019 - 22:11:04
francesco22 yazdı:
02.12.2019 - 21:44:23
Evlenmek, Saçları seyrelmiş, iki çocuk babası evinde beyaz atletle oturan, kimsenin eksikliğini hissetmediği vasat bir adam olmak demektir.

Nicola tesla der ki,

Çalışmak için hayallerinizin uzandığı o kapıyı açmalısınız, orada yalnızlığınızı, çalışma lambasının ışığını, masanızı ve kitaplarınızı bulacaksınız, oraya sımsıkı sarılın, işte orası hayallerin Gerceğe dönüştüğü yerdir.
kardeş hayata bakış açın çok yanlış. hayat boştur. çalışıp başarılı olsanda boş beyaz atlette bir ömrünü tüketsende boş. silik bir hayat yaşasanda boş dünyaya büyük bir iz bırakıp gitsende boş

canlılık şans eseri oluştu bizde şans eseri yaşıyoruz. en sonunda ölüp yok olacağız.

Hayata anlam yüklemeye çalışma hayatın bir anlamı yoktur
Kullanıcı avatarı

#4333440  gönderen Brendamd
 02.12.2019 - 22:15:10
tedi yazdı:
02.12.2019 - 22:08:56
Brendamd yazdı:
02.12.2019 - 21:48:01
francesco22 yazdı:
Evlenmek, Saçları seyrelmiş, iki çocuk babası evinde beyaz atletle oturan, kimsenin eksikliğini hissetmediği vasat bir adam olmak demektir.

Nicola tesla der ki,

Çalışmak için hayallerinizin uzandığı o kapıyı açmalısınız, orada yalnızlığınızı, çalışma lambasının ışığını, masanızı ve kitaplarınızı bulacaksınız, oraya sımsıkı sarılın, işte orası hayallerin Gerceğe dönüştüğü yerdir.
2 gün eğitme gittim tek başıma ki her yere babamla giderim. Çatladım. Yazar burada eksikliğinin hissedilmemesinden vasatlıktan bahsetmiş. Çıldırmış olmalı.
Yani çok özür dileyerek soracağım çok mu mutsuz büyüdünüz, hiç mi ilgilenmediler?
senin söylediğin de biraz sıkıntı yahu, ayrışma olmalı biraz yoksa türkiş piremses sendromu olur
liseyi ve üniversiteyi çok uzakta okudum. Sonra üni 5. sınıfta yanıma taşındılar. Şuan Dhy deyim. Hala beraberiz. Evet piremses değilim ama şu konu da haklsın biraz ayrışma olmalı. Rahatlığa çok alıştım :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4333465  gönderen francesco22
 02.12.2019 - 23:46:06
norcuron yazdı:
francesco22 yazdı:

Nicola tesla der ki,

kardeş hayata bakış açın çok yanlış. hayat boştur. çalışıp başarılı olsanda boş beyaz atlette bir ömrünü tüketsende boş. silik bir hayat yaşasanda boş dünyaya büyük bir iz bırakıp gitsende boş

canlılık şans eseri oluştu bizde şans eseri yaşıyoruz. en sonunda ölüp yok olacağız.

Hayır sevgili dostum öyle değil

Herkes ölür haklısın ama herkes yaşamaz..

Pasteur ün bu dünya ya yaptığı katkıyı nasıl yok sayabiliriz, ya da ünlü nöroloji uzmanı ekt nin mucidi cerletti nin?

Aristo nun dediği gibi, Biz erkekler gölgeler ve tozlarız, tozlarımız yok olacak ama gölgelerimiz yaşayacak..
Kullanıcı avatarı

#4333467  gönderen francesco22
 02.12.2019 - 23:50:37
Brendamd yazdı:
02.12.2019 - 21:48:01
francesco22 yazdı:

Nicola tesla der ki,

2 gün eğitme gittim tek başıma ki her yere babamla giderim. Çatladım. Yazar burada eksikliğinin hissedilmemesinden vasatlıktan bahsetmiş. Çıldırmış olmalı.
Yani çok özür dileyerek soracağım çok mu mutsuz büyüdünüz, hiç mi ilgilenmediler?
Sevginin ve ilginin tümü maalesef yalandır , Hayatım bunun aksine kendimi ikna etmekle gecti ama başaramadım. Yine de babanıza olan ilginiz göz kamaştırıcı, babalar mükemmel değildir ama mükemmel severler. Tıpkı benim babam gibi..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4333550  gönderen prntscrn
 03.12.2019 - 12:58:50
tobirama yazdı:
03.12.2019 - 06:36:16
Sayfalardır istemiyoruz diyen erkekler ve onlara laf eden kadınlar var. İstemiyoruz arkadaşım bizden iyi mi bileceksiniz?

İstemiyorsunuz ama bu durumunuzda samimi de değilsiniz.Genelleme yapıldığı için burdan alıntı yaptım.Gayet de evlenip bir düzen kurup sonra da bekar gibi yaşamak istiyorsunuz.Kadın bunu görünce boşanmak istiyor.Ama bu sefer de sen benim namusumsun, vay efendim nasıl boşanırsınlar derken dayak,psikolojik şiddet,cinayet...
Kullanıcı avatarı

#4333554  gönderen francesco22
 03.12.2019 - 13:20:39
prntscrn yazdı:
tobirama yazdı:
Sayfalardır istemiyoruz diyen erkekler ve onlara laf eden kadınlar var. İstemiyoruz arkadaşım bizden iyi mi bileceksiniz?

İstemiyorsunuz ama bu durumunuzda samimi de değilsiniz.Genelleme yapıldığı için burdan alıntı yaptım.Gayet de evlenip bir düzen kurup sonra da bekar gibi yaşamak istiyorsunuz.Kadın bunu görünce boşanmak istiyor.Ama bu sefer de sen benim namusumsun, vay efendim nasıl boşanırsınlar derken dayak,psikolojik şiddet,cinayet...

O dediğiniz alt tabaka için gecerli, evlilik düzen kuran bir şey değil, aksine düzen bozan bir durum.

Çevrenizde ki evlilikleri boşanmaları hatta boşanamamaları, evlendikten sonra değişen kadınları, kıymetsiz kocaları, Nafaka yükü altında ezilen kocaları, Boşanmış çiftlerin ziyan olan çocuklarını iyi gözlemleyin.
Kullanıcı avatarı

#4333574  gönderen norcuron
 03.12.2019 - 15:14:45
francesco22 yazdı:
02.12.2019 - 23:46:06
norcuron yazdı:

Hayır sevgili dostum öyle değil

Herkes ölür haklısın ama herkes yaşamaz..

Pasteur ün bu dünya ya yaptığı katkıyı nasıl yok sayabiliriz, ya da ünlü nöroloji uzmanı ekt nin mucidi cerletti nin?

Aristo nun dediği gibi, Biz erkekler gölgeler ve tozlarız, tozlarımız yok olacak ama gölgelerimiz yaşayacak..
pastör yada diğer bilim insanlarının yaptıklarını yok saymıyorum bilakis onlardan büyük fayda görüyorum,sadece onlarda boş herşey gibi

gölgelerin yaşasa ne olacak yaşamasa ne olacak

hayatta kendine bir amaç edinmek istiyorsan elbette edinebilirsin. sadece şunu unutma bu hayatta her şey boş. o edindiğin amaç ulaştığın başarılarda boş ve anlamsız.

biliyorum kabullenmesi zor

ama

gerçek bu kabul et yada etme

#4333582  gönderen Erik
 03.12.2019 - 15:34:34
kadın ve erkeğin hayata bakış açısı aynıysa , hem birbirlerine alan bırakıyolar hem hep birbirlerini sıkmadan arkalarında olurlarsa EVLİLİK kadın ve erkek için güzel birşeydir, bu kadar gömülmemelidir:)

#4333596  gönderen tobirama
 03.12.2019 - 16:09:06
prntscrn yazdı:
tobirama yazdı:

Genelleme yapıldığı için alıntı yapmışmış, istemiyoruz yazıyoruz diyince genelleme mi oluyor burada istemiyoruz yazıyoruz diyorum kaç kişiyi kastediyor olabilirsin? Ad hominem yapmışsın işte, evlilik istemiyoruz diye dayak atan ve cinayet işleyen oluyoruz. Neden evlilik istemediğimi hatırlamak ve haklı olduğumu görmek güzel.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4333605  gönderen francesco22
 03.12.2019 - 17:59:49
tobirama yazdı:
03.12.2019 - 16:09:06
prntscrn yazdı:
tobirama yazdı:

Genelleme yapıldığı için alıntı yapmışmış, istemiyoruz yazıyoruz diyince genelleme mi oluyor burada istemiyoruz yazıyoruz diyorum kaç kişiyi kastediyor olabilirsin? Ad hominem yapmışsın işte, evlilik istemiyoruz diye dayak atan ve cinayet işleyen oluyoruz. Neden evlilik istemediğimi hatırlamak ve haklı olduğumu görmek güzel.
Benim bu konuda kendi donelerim, Para kazanmak, düzgün fiziği korumak evlilikle gelen eşantiyon sorumluluklara kıyasla çok daha kolay. mesela bayramda ya da hafta sonlarında sırf mecburen kayınpedere gitmek yerine her gün gym'e gitmek daha güzel değil mi?

Şunu bilin ki, kelleşme ya da saçların beyazlaması durumu erkek için deal-breaker değildir.. fit, ilginç, kafası çalışan kel ve kır saçlı hatta yaşlı erkeklerin her daim sevgili bulabildiği gerçeği göz önünde duruyor . örn. dayım 62 yaşında 33 yaşındaki karısından cocuk yaptı. kriterleri fazlasıyla karşılıyor. fit, teknesi var, işi sebebiyle fazlasıyla ilginç hikayesi anısı deneyimi var. (2. Kaptan)

Unutmayın ki geçen zaman erkeğin lehine kadının aleyhine geçiyor, erkek biriktirirken kadın hazırdan yiyor ayrıca kadının biriktirdiği şeyleri erkekde biriktirebiliyor (para, deneyim, ilginç anılar vs) ama erkeğin eş seçerken bunları değil memeyi popoyu önemsemesi de bir gerçek, evlenmek isteyen çoğu erkek için de güzel değilse isterse ilber ortaylı bilgisi ve kültürün de olsun işlemez. güzel ve ilginçse yüzük cebimde.

Evlenildiği anda zaten erkeğin daha değerli olduğu bilinen bir gerçektir. (erkekte hipergami yoksa kadın için evlilik gerçekleşmez, evliliği bırak sevgililik veya cinsel istek dahi gerçekleşmez)

Bu noktadan itibaren kendini salmayan ve pc oyunlarına, futbola sarıp karısına anne muamelesi yapmak gibi **** işler yapmayan erkeğin cinsel pazar değeri artarken kadının yaşlandıkça cinsel pazar değerinin düştüğü gerçeğinin farkına varın. Bu dünyada yaşamış en güzel kadın, bence brigitte nielson dir. Akranı tom cruise brad pitt g. clooney gibi adamlar şarap gibiyken kadın ne hale geldi, (menopoz + östrojen çekilmesi)

Artık sekse erişimin evlenmeye tabi olmaması (yaşasın feminist devrim, bu konuda gerçekten bir teşekkürü hakkediyorlar, çünkü bir erkeğin ya da kadının cinsel açlığı için evlenmesi de çok anlamsızdı , süt içmek için inek almaya her iki taraf içinde gerek yok)

Çocuk sahibi olmak harici evlilik için pragmatik bir sebep yoktur. hatta kafaya takarsanız evlenmenize bile gerek yok, taşıyıcı annelik vs. yine de sağlıklı gelişim için cocugun biyolojik annesinin şefkatinin ve biyolojik babasının koruması ve yetiştirmesinin ultra önemli olduğunda bilim hemfikir.

Boşanma, nafaka vs gibi tatsız şeylerin erkeğin aleyhine işlemesi çok büyük bir sorun ayrıca evliliğin kötü gitmesi durumunda riskin erkek için daha da büyüyor.

#4333637  gönderen Busra96
 03.12.2019 - 20:10:13
tobirama yazdı:
Canım benim istemiyor oluşunuza laf etmiyoruz. Yani bize ne sen evlenmek istemiyorsan? Çok da umrumdaydı, sevinirim üstüne. Bu kadar laf edilmesinin sebebi aleni bir şekilde kadınlara eksik muamele yapılması. Yok yaşlanınca kadın mahvolurmuş ama erkekler öyle olmazmış, yok erkekler bilim yapmak ve çalışmak için dünyaya gelmişler de kadınlar tüketmek yada kocalarının önünü kesmek için yaratılmış. Laflara bak. Hayır dersin ki evlilik kurumu erkeklerin/kadınların tabiatına uygun değil, amenna. Ama sanki kadına çok şey katıyormuş da sanki muhtaçlarmış xy’lere gibi konuşuyorsunuz.

Ayrıca şu prototipe mantıklı konuşuyormuş gibi yorum yapmayın rica ediyorum. Adam tam bir klişe. Çoğu filme diziye konu oldu, genç oğlan annesinden darbe yemiştir, artık tüm kadınlardan nefret ediyordur, onları aşağılamak için her fırsatı değerlendirir. Taaa ki aklı başına gelene dek. Getiren de başka bir kadın olur genelde. Gök tengri yardımcısı olsun şimdiden.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 20