TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
Mantıksız. Uzmanlıktaki kazanımların kayıplarını karşılamaz. Uzman aile hekimi arkadaşlarımın hepsi uzman olduklarına pişman. Kendileriyle beraber mezun oldukları arkadaşları şu anda pratisyen aile hekimi olarak çok iyi yerlerdeler.

Uzmanlar 3 yıl asistanlık, bitirince Allah’ın unuttuğu yerde mecburi, memleketine atanabilme derken dünyanın çilesini çekiyorlar.
En son deoksiriboz tarafından 05.08.2022 - 23:43:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
doctor1984 yazdı:
28.10.2019 - 19:10:23
Bende pratisyen aile hekimiyken tusta aile hekimliği kazandım. Aile hekimliği uzmanlığı öneririm. İleride pratisyen aile hekimlerinden hizmet alınmayacak muhtemelen. Bunu SAHU ile ilgili sık sorulan sorular bölümünde okudum. Uzman hekim emekli maaşı da emekli ikramiyesi de daha yüksek. İster aile hekimliği sisteminde çalışırsınız isterse de 2. Basamak hastanede. Evde bakımda çalışan aile hekimliği uzmanı dahi var. İsterseniz idareci de olabilirsiniz. Ya da akademik kariyer yapılabilinir. Her türlü aile hekimliği uzmanlığı öneririm
pratisyen aile hekimlerini sistem dışına mı çılaracaklar, acile mi vercekler, peki hiç kimsenin durmadığı yerlerde uzman aile hekimi durur mu durmaz, oralarda kim aile hekimi olcak, bence şimdiki pratisyen aile hekimleri burdan emekli olur dokunmazlar, uzman sayısı arttıkca da pratisyen alımı azalır sadece, uzak yerlerde boş kalır daha çok.
tus202 yazdı:
05.08.2022 - 23:43:20
doctor1984 yazdı:
Bende pratisyen aile hekimiyken tusta aile hekimliği kazandım. Aile hekimliği uzmanlığı öneririm. İleride pratisyen aile hekimlerinden hizmet alınmayacak muhtemelen. Bunu SAHU ile ilgili sık sorulan sorular bölümünde okudum. Uzman hekim emekli maaşı da emekli ikramiyesi de daha yüksek. İster aile hekimliği sisteminde çalışırsınız isterse de 2. Basamak hastanede. Evde bakımda çalışan aile hekimliği uzmanı dahi var. İsterseniz idareci de olabilirsiniz. Ya da akademik kariyer yapılabilinir. Her türlü aile hekimliği uzmanlığı öneririm
pratisyen aile hekimlerini sistem dışına mı çılaracaklar, acile mi vercekler, peki hiç kimsenin durmadığı yerlerde uzman aile hekimi durur mu durmaz, oralarda kim aile hekimi olcak, bence şimdiki pratisyen aile hekimleri burdan emekli olur dokunmazlar, uzman sayısı arttıkca da pratisyen alımı azalır sadece, uzak yerlerde boş kalır daha çok.
Pratisyen açısından mevcut sözleşmeler fesih edilmez ama 2 yıllık sözleşme periyodu sonunda pratisyenle yeni sözleşme imzalanmaz. Sahu yapmak şart en kötü.
tus202 yazdı:
05.08.2022 - 23:43:20
doctor1984 yazdı:
Pratisyen açısından mevcut sözleşmeler fesih edilmez ama 2 yıllık sözleşme periyodu sonunda yeni sözleşme imzalanmaz. Sahu yapmak şart artık