Salı , Nisan 7 2020
Yeni paylaŞım ortamımız...

Kullanıcı avatarı

Re: Koleksiyoner Doktorlar

#4330888  gönderen kutsaclirapunzel
 21.11.2019 - 12:53:16
+kar küresi koleksiyonum var. Köydeki evde daha çok olmak üzere 100ün üstünde kar kürem var. Buralara kar yağmıyor a canım. Biz de kar küresiyle avunuyoruz.
Sevgili arkaaşlarım
Olur da! Bana hediye almak isterseniz tereddüt etmeden kar küresi alabilirsiniz.
Teşekkürler...

Ek olarak rozet merakım da var ama 20-30 tanedir. Yine gittiğiniz yerlerden bana rozet getirebileceğiniz de aklınızda bulunsun arkaaşlar :mrgreen:
Kullanıcı avatarı

#4330889  gönderen kutsaclirapunzel
 21.11.2019 - 12:55:44
mhurkan yazdı:
21.11.2019 - 11:49:21
Dedemden kalma, içinde bayağı değerli pulların da olduğu bir pul koleksiyonum var. Çok fazla ilgilenemediğim bir koleksiyon aslında. Kendim çok fazla pul ekleyemedim.

Bunun dışında 500 adet action fügure'üm var. (Nerd işi)

Koleksiyon sayılmasada 1000'den fazla kitabım var. Tabi bunları koleksiyon yapmak için değil okumak için almıştım. Ancak gene dedemden kalma bir adet el yazması Kuran-ı Kerim sahibiyim. Onu güzelcene restore ettirdim ve vakumlu bir şekilde koruyorum.

100 tane anahtarım var. Sevdiğim film, bilgisayar oyunu, dizilerin piyasaya çıkmış anahtarları.
Bu mesaj geride kalmasın. Güncelleyelim
Zek’in gözünden kaçar falan. Mazallah.
Zek bak mhurkanın pul koleksiyonu varmış :roll:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4330973  gönderen tedi
 21.11.2019 - 20:11:05
4 yaşından beri biriktirdiğim 200+ batman figürüm var. evlendikten sonra hepsi şu an bazanın karanlık dehlizlerinde.
Kullanıcı avatarı

#4330974  gönderen Dr_aemre
 21.11.2019 - 20:14:51
Tüm dünyada en fazla koleksiyonu yapılan şey hala pul yanılmıyorsam. Çok fazla tutkunu var. Geçmişin büyük bir kültürel öğesi. Hala pullardan öğrenilecek çok şey var. Bende de pul var ama pul koleksiyoncuyum diyemem. Duloz 2 pulları var. 1865 yıllarından kalma. Ama pulun üzerine çok gitmedim.

Kar küresi de inanılmaz ilginç ve keyifli bir koleksiyon. İlk defa duydum. Antikacılarla ve koleksiyonerlerle çok takılırım. Sucuk etiketi koleksiyoncusu duydum ama kar küresi koleksiyoncusu duymadım.:) Bende tesadüfen elime geçmiş olan "küçük prense" ait bir kar küresi var. Dünyası ve çiçeği de bulunuyor. Nadir bir şeye benziyor.
Kullanıcı avatarı

#4330981  gönderen kutsaclirapunzel
 21.11.2019 - 20:37:11
Dr_aemre yazdı:
21.11.2019 - 20:14:51
Tüm dünyada en fazla koleksiyonu yapılan şey hala pul yanılmıyorsam. Çok fazla tutkunu var. Geçmişin büyük bir kültürel öğesi. Hala pullardan öğrenilecek çok şey var. Bende de pul var ama pul koleksiyoncuyum diyemem. Duloz 2 pulları var. 1865 yıllarından kalma. Ama pulun üzerine çok gitmedim.

Kar küresi de inanılmaz ilginç ve keyifli bir koleksiyon. İlk defa duydum. Antikacılarla ve koleksiyonerlerle çok takılırım. Sucuk etiketi koleksiyoncusu duydum ama kar küresi koleksiyoncusu duymadım.:) Bende tesadüfen elime geçmiş olan "küçük prense" ait bir kar küresi var. Dünyası ve çiçeği de bulunuyor. Nadir bir şeye benziyor.
Sucuk etiketi mi? O biraz ıvır zıvır biriktiriciliği olmuş.
Kullanıcı avatarı

#4330982  gönderen kutsaclirapunzel
 21.11.2019 - 20:37:32
tedi yazdı:
21.11.2019 - 20:11:05
4 yaşından beri biriktirdiğim 200+ batman figürüm var. evlendikten sonra hepsi şu an bazanın karanlık dehlizlerinde.
Junior tedi yha :mrgreen: :lol:
Bize yollasana onnarı yeğenimle oynarıs
Kullanıcı avatarı

#4331252  gönderen bellapais
 22.11.2019 - 19:16:22
Firma kalemlerini biriktirdim tibbiyede öğrenciyken hoşuma gidiyordu...sonra poşet koleksiyonum vardı..poşet ücretli olunca sağolsunlar kimin eline geçse 2 3 eksilmiş.. pecete koleksiyonum var vok güzel ecnebi peceteleri var ortaokuldan bu yana durur..renk atmiyolar cok ilginc..birde baharat koleksiyonum var değişik gördüğümü alırım..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4331685  gönderen Dr_aemre
 24.11.2019 - 20:26:56
Koleksiyonculuğa bir de şöyle bakıyorum. Yurt dışında mesela sucuk ile ilgili bir çok kitap yazılmış. Onlarca buldum. Ülkemizde sucuk ile ilgili kitap neredeyse yok. Sucuk tarihi ile ilgili bir kitap yazılacak olsa, sucuk etiketleri koleksiyonu o kitap için büyük bir kaynak olur. Ben konya kaşıklarını yazarken 60 ın üzerinde kaynaktan faydalandım. Ancak en değerli kaynaklarımdan biri kendi kaşıklarımdı. Kaşıklardaki motifler, kullanılan farklı sanat türleri, renkler, yapan ustaların isimleri ancak o kaşıklarda vardı.
Oyuncak kolekesiyonu ve figür koleksiyonu da çok yaygın. Özellikle maket araba ve tren koleksiyonu yaygın. Taş bebek koleksiyonu yaygın. Polonyanın taş bebekleri meşurdur. Bulursanız Balıkçıoğlu-orfey araba maketi bana gönderirseniz sevinirim.:)

#4365109  gönderen bushcraft
 26.03.2020 - 22:08:06
Kamp malzemesi koleksiyonu yapan, elinde eski kamp malzemeleri olan doktorlarımız var ise https://bushcraftokulu.com için yapmayı planladığımız koleksiyon için destek verebilirler. :)