Perşembe , Ağustos 13 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Ahlak bekçiliği yaptıkları iddia edilen A Takımı adındaki bir grup, iddialara göre genç bir doktoru darp etti.

Resim

İnanılması güç olay 12 Ekim tarihinde Keçiören’de yaşandı. Kız arkadaşıyla beraber otoparka aracını park eden Arda Polat isimli genç adam, iddiaya göre ellerinde telsizler olan ve ilk bakışta polislere benzetilen kimliği belirsiz kişiler tarafından darp edildi.

İŞTE DARP İDDİASININ DETAYLARI

Arda Polat yaşadıklarını şöyle anlattı:

“herkese merhaba. sizlere 12 ekim 2019 tarihinde kız arkadaşımla beraber başımdan geçen inanılması güç bir olayı paylaşacağım. olayın yayılması ve başka insanların başına gelmemesi için bir sonuca ulaşmasa da sessiz kalmak istemiyorum.akşam saat 19:30 civarı kız arkadaşımla beraber alışveriş yapmak için keçiören girişindeki fatih caddesi yanında çağdaş market, bir düğün salonu ve botanik parkının olduğu alandaki ücretsiz otoparka aracımı park ettim. ne yapacağımıza karar vermek için konuşurken 4-5 dakika bile geçmeden bir araç hızla gelip yanımızda durdu ve daha sonra iki adam ellerinde telsizler ve bellerinde silahlar ile sert bir şekilde cama vurup aşağı in diye bağırmaya başladılar.

polis olduklarını düşünüp inmek için kapıyı açar açmaz bir anda küfür etmeye ve beni darp etmeye başladılar. o an orada içki içmiyorduk veya herhangi bir uyuşturucu madde kullanmıyorduk. ne olduğunu bile sormadan ve herhangi bir açıklama yapmama fırsat vermeden sorgusuz sualsiz arabadan t-shirtümü parçalayarak beni indirip tekme tokat vurmaya ve küfretmeye başladılar : ‘burda aileler var ahlaksızlık yapamazsınız gidip nikah kıyıp evlenip evde oturun’ dedi. kız arkadaşımın yaşını sordular kimliğini çıkarttı 23 yaşında olduğunu gösterdi. bu kez de ailenin haberi var mı dediler, var biliyorlar dedi. yanımda şok olan kız arkadaşım tiplerinin mahalle kabadayısına benzemesi ve durmadan yumruk atıp küfür ettikleri için ailesini arıyormuş gibi yapıp 155 i tuşladı ve ‘polisi arayacağım’ dediğinde aramasına müsaade etmeden onu da arabadan çıkarıp tehdit ettiler aratmadılar. ne iş yaptığımı sordular.’doktor olduğumu’ söyledim. kendi aralarında ‘bak şu ahlaksıza bir de doktormuş. ne yapıyorsun lan burada muayene mi yapıyorsun’ deyip tekrar vurmaya başladılar. uzun süre böyle devam etti. zevk alarak beni sadece yüzüme isabet edecek şekilde biraz daha yumrukladıktan sonra benim, kız arkadaşımın ve araba plakamın fotoğrafını çekerek bizi bir daha buralarda görmek istemediklerini, görürlerse bol küfürlü bir üslupla daha kötü yapacaklarını söyleyerek tehdit ettiler. arabaya binmek için yöneldiğimde arkamdan habersizce kafamdan tutup suratımı arabamın üstüne çarptılar ön kesici dişim kırıldı. direksiyon başındayken de yüzümü 3 4 kez tekmeleyip beni serbest bıraktılar. ben de o anki panik ile oradan uzaklaşıp kız arkadaşımı eve bıraktım.

daha sonra arkadaşlarımla ve ailemle durumu paylaştığımda bu insanların polis olmadığını polis gibi davranıp etrafta içki içen ve kızlarla dolaşan erkekleri öldüresiye döven keçiören belediyesi tarafından görevlendirilen, halk arasında ‘a takımı’ olarak bilinen, keçiören içinde düzeni sağlamak amacıyla ahlak bekçiliğine bürünen tehlikeli insanlar olduğunu öğrendik.olaydan sonra hemen hastaneye gidip darp raporu aldım ve sonra karakola gidip şikayetçi olduk.çevremdeki insanlarla konuştukça başkalarının basına da benzer olaylar geldiğini, sokakta içki içeni, parkta taşkınlık yapanı, kız arkadaşıyla geçeni hep aynı şekilde tehdit ve darp ettiklerini duydum. internette araştırdıkça da bir ton şikayet ve daha kötü hikayeler okudum.bu saçmalığa acilen bir son verilmeli ve başkalarının da basına böyle şeyler gelmemeli artık. bu işin peşini bırakmayacağım.bu ‘a takımı’ denen saçma grupla alakalı bazı linkleri, ve darp sonrası fotoğraflarımı da bu flooda ekliyorum.siz de çevrenize yayarsanız ve basına bu tarz şeyler gelen insanların sesini duyurmasını sağlarsanız bu çağ dışı uygulamalara ve şiddete son verebiliriz.”

Kaynak: https://www.haber.com/kecioren-belediye ... li-102947/

Resim

Resim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
tobirama yazdı:
16.10.2019 - 10:28:05
Tam olarak neye şaşırdığınızı anlamadım bu haberde. Görmüyor musunuz böyle olayları sürekli? Ahlak sınırlarınızı sizin yerine toplumsal olarak başkalarının çizmesine eyvallah diyorsunuz zaten yıllardır.
Ben eyvallah demiyorum. O nedenle bu tür olaylar başıma geldiğinde agresif davranırım. O nedenle yaşadığım ortamı, çevremdeki insaları ona göre belirlerim. Gene de "özsınırlarımı" işgal etmeye kalkışan olursa misli ile cevap görür. Ama bu benim kişisel olarak sahip olduğum bir lüks....Herkes bu lükse sahip olmayabilir. :wink:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
çok çok uzun yıllardır keçiören belediyesinin göz yumduğu bir uygulama. benim bildiğim 20-25 yıllık geçmişi var, belki çok daha eskidir. tüm ankaralılar bu durumu bilir ve bu bölgede parka, bahçeye gitmez, sevdiğiyle el ele bile dolaşmaz. olacağı söyleyeyim: bir ya da iki kişi bu olayın faili gibi gösterilip geri görevlere çekilir, sistem aynen devam eder, hiç de bir şey olmaz. çok geçmiş olsun sayın meslektaşım, biz neden o bölgelerde oturmuyoruz sanıyorsun?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009