Cumartesi , Ekim 19 2019
Asistan hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
Bulunduğum kliniğin eğitim yetkisi taa 2016da askıya alındı o tarihten beri de ne yeni hoca alındı ne de asistan geldi. Şubatta şikayet dilekçesi verdim, madem eğitim şartlarını karşılamıyor beni de nakledin dedim, cevap yok.

Cimerden yazdım, eğitim yetkisini yuep listesinden takip edebilirsiniz gibi lakayt bi cevap geldi. Tecrübesi olan, yol gösterebilecek olan varsa bi el atarsa çok sevinirim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Dr_fb03 yazdı:
12.10.2019 - 21:42:39
Dilekçeye yasal süresi içinde cevap olmaması zımnen red sayılır. İdare mahkemesine dava açılabilir mi? Avukat arkadaşın varsa bir danış.
Zımnen red sayılır hocam çok doğrusunuz, dava açmak elde kalan tek çıkar yol. Yönetmelikleri çalıştırabilecek bi yol bulamadım daha arkanda dayın yoksa.
Davada haklı bulundum diyelim, dava açtım diye istemediğim bi yere göndermeye zorlarlar mı acaba
Kullanıcı avatarı

Re: Tıpta uzmanlık kurulu ne iş yapar sorunsalı

#4319416  gönderen Dr_fb03
 12.10.2019 - 22:12:43
ondanbundansetron yazdı:
12.10.2019 - 22:03:05
Dr_fb03 yazdı:
12.10.2019 - 21:42:39
Dilekçeye yasal süresi içinde cevap olmaması zımnen red sayılır. İdare mahkemesine dava açılabilir mi? Avukat arkadaşın varsa bir danış.
Zımnen red sayılır hocam çok doğrusunuz, dava açmak elde kalan tek çıkar yol. Yönetmelikleri çalıştırabilecek bi yol bulamadım daha arkanda dayın yoksa.
Davada haklı bulundum diyelim, dava açtım diye istemediğim bi yere göndermeye zorlarlar mı acaba
Burada önemli olan eğitim ama ilde önemli haklısın. Önceliğine göre karar ver. Bence dava aç.

Re: Tıpta uzmanlık kurulu ne iş yapar sorunsalı

#4319462  gönderen hokmp
 12.10.2019 - 23:39:55
yerinde olsam ankaraya gider tuk un kendisine giderdim,en kötü kimseyi bulamazsan bile sekreteryasına durumu izah ederdim,ilk toplantıda bir şekilde gündeme getirirdi bence.dava tabiki açabilrsin ama ne kadar sürer,denemeye değer bence
hokmp yazdı:
12.10.2019 - 23:39:55
yerinde olsam ankaraya gider tuk un kendisine giderdim,en kötü kimseyi bulamazsan bile sekreteryasına durumu izah ederdim,ilk toplantıda bir şekilde gündeme getirirdi bence.dava tabiki açabilrsin ama ne kadar sürer,denemeye değer bence
Hocam bu dediklerinizi yaptım, kuruldan acil denetleme kararı çıktı. 2 ay sonra adamın biri denetleme diye geldi hocanın odasında oturup 10dk çay içip gitti. Polikliniğe uğrayıp tek bir soru bile sormadı. Konu böylece kapandı gitti.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
selamlar,
eğitici yokluğuna dair mazeretli yatay geçiş işlemleri için sizin primer muhatapınız rektörlük hocam. tuk sitesinde yer alan belgeleri doldurup rektörlüğe veriyorsunuz. rektörlük tuk a yazıyor, tuk toplanıyor karar alıp rektörlüğe tebliğ ediyor, rektörlük buna binaen yetkili kuruma yazıyor(sağlık bak,yök vs) sonrasında size atama hakkı veriliyor.
drsacafankilus yazdı:
13.10.2019 - 11:55:26
selamlar,
eğitici yokluğuna dair mazeretli yatay geçiş işlemleri için sizin primer muhatapınız rektörlük hocam. tuk sitesinde yer alan belgeleri doldurup rektörlüğe veriyorsunuz. rektörlük tuk a yazıyor, tuk toplanıyor karar alıp rektörlüğe tebliğ ediyor, rektörlük buna binaen yetkili kuruma yazıyor(sağlık bak,yök vs) sonrasında size atama hakkı veriliyor.
İşe öyle başladım zaten, eğitim yetkisi askıya alınan bölümümden eğitim alabileceğim bir kuruma görevlendirme diye. Cevap:eğitim yetkisinin askıya bize tebliğ edilmedi o yüzden göndermiyoruz
2016 dan bu yana kategori 1 olarak mu görünüyor? Normalde kategori 1 e düştüğünde 6 ayda bir denetim olur ve gerekirse uzatma verilir. Denetime geldiklerinde tüm hastane yönetimiyle de görüşülür. Kategori 0 ise zaten bölüm kapanmış denektir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009