Cumartesi , Ekim 19 2019
Doktorca Haberin Adresi...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Meslektaşını öldüren doktor tutuklandı

#4319441  gönderen derdanella
 12.10.2019 - 22:35:49
dilara1990 yazdı:
12.10.2019 - 22:24:43
Kimse burda iyiki öldü falan demiyor.ama sistemin bozul olduğu aşikar ve bunlar artık konuşulmalı!
Katılıyorum konuşulmalı fakat her şeyin bir yeri vardır. Konuşulması gereken yer bir doktor katilinin haberinin altı olmamalıdır. Katilin doktor olmasının bir önemi yok. Sistemin bozuk olmasının burda bir önemi yok. Hiçbir şey bir doktorun bir insanın yaşamından daha değerli değil. Hangi sistem bozukluğu bu yazmaya bile elimin varmadığı olayı açıklayabilir Allah aşkına?

#4319471  gönderen drcoupe
 13.10.2019 - 00:12:13
Bir cana kıymanın insani bir acıklaması olamaz. Bu işler nasıl düzelir derseniz düşman burda aynı siteye kayıtlı, aynı baslık altına yzan meslektaşlarınız. Uzaklarda aramaya gerek yok. Hatta o meslektaşlarınızla coğu zaman aynı fikirdesiniz. Ama iş kişisel cıkarlara grldiğinde o meslektasınız son derece bencil ve korkak davranıyor. Bir olay patladığında da yok sağlık bakanlığı bi el atsın niye bişey yapmıyoruz falan filan . Böyle korkak ve asosyal bireyin bolca bulunduğu bir meslek grubunda yapabiliryorsanız pasif direniş yapın baskada yapabileceğiniz cok bişey yok malesef
Kullanıcı avatarı
Katili malign çalışma şartları vs den ötürü savunanlara soruyorum. O gencecik doktoru hasta yakını aynı şekilde öldürse ne tepki verecektiniz acaba. Katilin doktor olmasının hiçbir önemi yok. Tasarlayarak cana kast var. Hepimiz hocalarımızın ya da kıdemlilerimizin mobbinginr maruz kaldık. Ben kaç kere istifa etmeyi düşündüm ama elimize bıçak alıp hocamızı öldürelim demedik. Sistem bozuksa hukuki yollardan hakkını ararsın ya da istifa eder gidersin. Haberlerde cani denilmesine rahatsız olanları da anlamıyorum. Evet doktor da olsa o bir cani. O zavallı çocuğu ne şekilde öldürdüğünü anlamadınız herhalde. Göğüs cerrahisinin kons notunu gördüm, devamını okuyamadım, o zavallı bedenini yıkanırken görecek olan ailesini düşündüm. Dayanılmaz bir acı, kimse böyle bir ölümü haketmiyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
estrellabella yazdı:
13.10.2019 - 11:27:23
Katili malign çalışma şartları vs den ötürü savunanlara soruyorum. O gencecik doktoru hasta yakını aynı şekilde öldürse ne tepki verecektiniz acaba. Katilin doktor olmasının hiçbir önemi yok. Tasarlayarak cana kast var. Hepimiz hocalarımızın ya da kıdemlilerimizin mobbinginr maruz kaldık. Ben kaç kere istifa etmeyi düşündüm ama elimize bıçak alıp hocamızı öldürelim demedik. Sistem bozuksa hukuki yollardan hakkını ararsın ya da istifa eder gidersin. Haberlerde cani denilmesine rahatsız olanları da anlamıyorum. Evet doktor da olsa o bir cani. O zavallı çocuğu ne şekilde öldürdüğünü anlamadınız herhalde. Göğüs cerrahisinin kons notunu gördüm, devamını okuyamadım, o zavallı bedenini yıkanırken görecek olan ailesini düşündüm. Dayanılmaz bir acı, kimse böyle bir ölümü haketmiyor.
Katili savunmuyoruz. Dr.Kaan daha 26’sındaydı. En çok 1 yıllık asistandan bahsediyoruz. Katil olan doktordan çok da iyi şartlarda çalışmıyordu. Ki katille arasında husumet yok, tartışma yok. Cinnet geçirten koşullardan bahsediyoruz. Sizin “ya bu deveyi güdersin ya da bu diyardan gidersin” dediğiniz koşullar. Bütün kurbanlar en masum olanlardır. Katledilen arkadaşımızın resimlerinden nasıl biri olduğunu anlamak güç değil. Keşke bu çalışkan güleç yüzlü, zorluklara karşı güçlü durabilen meslektaşımız böylesi bir vahşete kurban gitmeseydi. Üstelik son 1 yıldır tahammül edilmesi güç koşullarda çalışmış bir meslektaşımız...
İnsancıl şartlarda çalışmalıyız. Çalışma koşullarımız yüzünden cinnet geçirmek, katil olmak, katledilmek, intihar etmek... Başarının zirvesinde insanlarız bunları haketmiyoruz. Bu diyardan gitmeyelim, deveyi gütmeyelim. Zor mu bu kadar?
Bir doktor başka bir doktoru iş yüzünden öldürdü.Bu bence herşeyin en son noktasıdır.

İnsanlık dışı çalışma şartları, mecburi hizmet,ücret gibi konularda eğer gerçekten duyarlıysanız tüm genç hekimler olarak iş bırakın, bu duruma karşı çıkın, hakkınızı arayın.

Arayamıyorsanız, tuzunuz kuruysa o zaman susun ve ezilmeye devam edin. Şunu bilin ki hocanızın da, hastanızın da umrunda değilsiniz.

#4319532  gönderen drcoupe
 13.10.2019 - 14:40:01
Burda iş bırakın niye duruyorsunuz diyen arkadasların kaç tanesi iş ciddiye binse iş bırakacak acaba merak ediyorum. Ben ünide asistanken bashekimlik bir ayda hepimizin dönerlerini kesip bundan sonra döner vermiyecez demişti. Tabi hocaların dönerine hiç kimse kesinti yapamamıştı. O dönemde örgütlenip iş bırakalaım dediğimizde 400 kişilik asistan grubundan anca 100 tanesini bir catı altına toplayabilmiştik. Gelmeyenler ben tez dönemindeyim aksilik cıksın istemiyorum , hoca bize takat mazallah vsvs diyorlardı. Biz böyle bir meslek grubundayız işte. Birşey yapacak olan bence pasif direniş yapsın yoksa diğer meslektaşlarınıza güvenip birşey yapmaya kalkarsanız dımdızlak kalırsınız arkadaslar. Bence bu olayda anabilim dalı baskanı dahil herkesin görevden alınmadı gerekir ama bakın bakalım birley olacak mı. Bir ay sonra bu olayda sineye cekilir ölen öldüğüyle kalır herkes unutur aynı tas aynı hamam işler devam eder. Malesef gercekler acıdır
Kullanıcı avatarı
Bu olayın yaşandığı klinik mobbing ile ünlü bir kliniktir bilenler bilir... Hiç kimse insan öldüren birini savunamaz tabi ama emin olun katil! in yoğun mobbing altında olduğuna adım gibi eminim... Yapanların başında da muhtemel öldürülen arkadaş vardır...mobing yapmayın, yaptırmayın, herkesin dürtü kontrol becerisi farklı düzeydedir...bunu önceden kestirmek kolay olmayabilir...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4319720  gönderen drcandida
 13.10.2019 - 21:57:06
Ne de güzel yazıyorsunuz hala, ama kötü şartlar şu kadar nöbet tutuyoruz bu kadar nöbet tutuyoruz 36 saat bilmem ne! Doktor milleti kadar hazımsız, hırstan gözü kör olmuş, kendi ekmeğini yemek yerine başkasının ekmeğine gözünü diken, bencil bir topluluk görmedim. Sistemin bozukluğunu görüyorsun, insani olmayan şartları görüyorsun ama hala pediatri, kadın doğum, ortopedi, cerrahiler tercih ediliyor neden? Çünkü para için her şeyi yaparsınız, insani koşullarda çalışmasan da, hayvan muamelesi görsen de sorun değil. Cerrahım ben diye gezeceksin, özelde para kırmanın peşine düşeceksin bunlar asıl önemli olan değil mi planlar böyle? Sistem bozukmuş falan umrunda değil sen kendini kurtar da gerisi mühim değil. Doktor intiharları, cinayetleri... Tüm ölenlerin kanları sizin de elinize bulaşmış aslında.

#4319743  gönderen Acz
 13.10.2019 - 23:30:33
kutsaclirapunzel yazdı:
12.10.2019 - 12:42:00
İlk 6 ay 15 nöbet, sabah 7 akşam 11de biten bir mesai. Bedenen ve ruhen bitiren bir tempo. Major cerrahi. İyi giden hiçbirşeyin olmaması. Yakın zamanda hayatını düzene sokmak için tusa asılmış, iyi de puan almış bir meslektaşımızın geldiği nokta. Birileri çıkar caydırıcı cezalar, idam gelsin der şimdi. Adam tükenmiş, hayatını tüketmeyi göze almış.
Bu saatten sonra herkes üzerine düşeni yapsın. Bizim savunucularımız kimlerse artık 36 saatin sadece 5 saatinin bize ait oldugu ki beyin fonksiyonlarını en üst düzeyde kullanması gereken insana verdiğin süre bu, uyumaya çalışsa ertesi günün stresinden uyuyamaz. Bu insanlık dışı. Hocaların bitmek bilmeyen istekleri, olmaz olası hiyerarşi, fedakarlıgın elle tutulur bir getirisi olması lazım bunun kesinlikle olmaması, bir daha aynı sınav stresinin çekilemeyecek, o bozuk psikolojiyi düzeltmeyecek istifa eşiğinde insanlar.
Cinnetimizin boyutu bu işte.
yaw hırsızın hiç mi suçu yok!!!! inşallah katledilen doktorun yakınları bu yorumları okumuyorlardır.. ateş düştüğü yeri yakar.. adam 30 yerinden bıçaklamış ya.. ne demek cinnetimizin boyutu.. biz insanları yaşatmak için bu mesleği seçtik, öldürmek için değil