Cumartesi , Ekim 19 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Meslektaşını öldüren doktor tutuklandı

#4319292  gönderen drhaber
 12.10.2019 - 11:40:20
Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan meslektaşı Kaan Erol'u, 30'dan çok bıçak darbesiyle öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan doktor Yavuz Sümter, "canavarca hisle" ve "kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme" suçlarından tutuklandı
Resim

Akşam saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirilen şüpheli Sümter’in, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadesi alındı.

Sümter’in pişman olduğunu belirttiği ifadesinde, üç aydır birlikte çalıştığı asistan doktorların kendisine mesleki baskı uyguladığını ve yaşanan tartışma sonucu olayın meydana geldiğini söylediği öne sürüldü.

İfade işlemleri tamamlanan şüpheli Sümter, tutuklanması talebiyle nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Nöbetçi hakimlik, sorguladığı şüpheli Sümter’in, “canavarca hisle” ve “kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme” suçlarından tutuklanmasına karar verdi.

Sarıyer Balta Limanı Kemik Hastanesinde sabah saatlerinde meydana gelen olayda asistan doktor olarak çalışan Dr. Y. S. ile meslektaşı Dr. Kaan Erol arasında bilinmeyen bir nedenden ötürü tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine Dr. Y. S., meslektaşı Dr. Kaan Erol’u yaklaşık 40 bıçak darbesiyle öldürmüştü.

Olayın ardından gözaltına alınan Y. S. emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli Y. S. emniyet çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı
Kaynak :iha
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
İlk 6 ay 15 nöbet, sabah 7 akşam 11de biten bir mesai. Bedenen ve ruhen bitiren bir tempo. Major cerrahi. İyi giden hiçbirşeyin olmaması. Yakın zamanda hayatını düzene sokmak için tusa asılmış, iyi de puan almış bir meslektaşımızın geldiği nokta. Birileri çıkar caydırıcı cezalar, idam gelsin der şimdi. Adam tükenmiş, hayatını tüketmeyi göze almış.
Bu saatten sonra herkes üzerine düşeni yapsın. Bizim savunucularımız kimlerse artık 36 saatin sadece 5 saatinin bize ait oldugu ki beyin fonksiyonlarını en üst düzeyde kullanması gereken insana verdiğin süre bu, uyumaya çalışsa ertesi günün stresinden uyuyamaz. Bu insanlık dışı. Hocaların bitmek bilmeyen istekleri, olmaz olası hiyerarşi, fedakarlıgın elle tutulur bir getirisi olması lazım bunun kesinlikle olmaması, bir daha aynı sınav stresinin çekilemeyecek, o bozuk psikolojiyi düzeltmeyecek istifa eşiğinde insanlar.
Cinnetimizin boyutu bu işte.
Kullanıcı avatarı

Re: Meslektaşını öldüren doktor tutuklandı

#4319303  gönderen tedi
 12.10.2019 - 13:02:23
kutsaclirapunzel yazdı:
12.10.2019 - 12:42:00
İlk 6 ay 15 nöbet, sabah 7 akşam 11de biten bir mesai. Bedenen ve ruhen bitiren bir tempo. Major cerrahi. İyi giden hiçbirşeyin olmaması. Yakın zamanda hayatını düzene sokmak için tusa asılmış, iyi de puan almış bir meslektaşımızın geldiği nokta. Birileri çıkar caydırıcı cezalar, idam gelsin der şimdi. Adam tükenmiş, hayatını tüketmeyi göze almış.
Bu saatten sonra herkes üzerine düşeni yapsın. Bizim savunucularımız kimlerse artık 36 saatin sadece 5 saatinin bize ait oldugu ki beyin fonksiyonlarını en üst düzeyde kullanması gereken insana verdiğin süre bu, uyumaya çalışsa ertesi günün stresinden uyuyamaz. Bu insanlık dışı. Hocaların bitmek bilmeyen istekleri, olmaz olası hiyerarşi, fedakarlıgın elle tutulur bir getirisi olması lazım bunun kesinlikle olmaması, bir daha aynı sınav stresinin çekilemeyecek, o bozuk psikolojiyi düzeltmeyecek istifa eşiğinde insanlar.
Cinnetimizin boyutu bu işte.
tespit budur üstüne bir şey söylemem
Kullanıcı avatarı

#4319311  gönderen Pearlyy
 12.10.2019 - 14:21:56
Yazık insanlığın geldiği son nokta.. Kimsenin, hele ki sağlık dağıtmak için bu işte olan birinin, başka birisinin canını almaya hakkı yok.. öldürmesini geçerli kilacak hic bir sebep yok.. evet asistanlık zor katlanılamaz dahi olabilir. Dayanamıyorsa gider!
Kullanıcı avatarı
kadın doğum,genel cerrahi,kvc,nrş bütün bu major cerrahilerde insanlık dışı çalışma şartları var yaw bu bakanlık nasıl el atmaz buna,,ayda bırak 15 i 10 nöbet bile insanlık dışıdır hem de ertesi gün mesai ve ameliyatlar
dr_unblocked yazdı:
12.10.2019 - 19:17:04
kadın doğum,genel cerrahi,kvc,nrş bütün bu major cerrahilerde insanlık dışı çalışma şartları var yaw bu bakanlık nasıl el atmaz buna,,ayda bırak 15 i 10 nöbet bile insanlık dışıdır hem de ertesi gün mesai ve ameliyatlar
İyi de hocam bu branşlarda iyi olabilmek için zaten çok çalışmak gerekiyordur.Ama insanlar psikolojik olarak dayanamayınca böyle sorunlar çıkabiliyordur.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4319354  gönderen starringo
 12.10.2019 - 19:45:48
Maksillofasiyal yazdı:
12.10.2019 - 19:40:57
dr_unblocked yazdı:
İyi de hocam bu branşlarda iyi olabilmek için zaten çok çalışmak gerekiyordur.Ama insanlar psikolojik olarak dayanamayınca böyle sorunlar çıkabiliyordur.

Konu dışında bir cevap olarak söylüyorum. Çok çalışmak ayrı, angarya işler yapmak, aynı anda tek başına 5 kişinin işini yapmak, haksız yere kıdemlinin psikolojik baskısına ve hakaretlerine maruz kalmak ayrı.. Ülkemizde bu ayrım yok..

#4319356  gönderen ferhunde
 12.10.2019 - 19:51:30
Maksillofasiyal yazdı:
12.10.2019 - 19:40:57
dr_unblocked yazdı:
Densize bak

#4319360  gönderen dedekorkut
 12.10.2019 - 20:06:04
Akşam show haberde denk geldim katil zanlısı hakkında 'cani doktor' diye bahsediyorlar. Cani olduğunu düşünmüyorum hatta şu an duyduğu pişmanlık ömür boyu onun cezası olmaya yeter bence. Keşke bunlar hiç yaşanmasaymış keşke hiç oraya gitmeseymiş ama artık çok geç.
dr_unblocked yazdı:
doktorların bu insanlık dışı şartlara katlanmasının altında nasıl bi sebep yatıyor merak ediyorum. bu performansı hangi işte harcasa çok daha fazla kazanabilir, iş arkadaşlarının yaptığı haksızlık ve zorbalıkları bi başkası yapsa hakkını arar. neden bu şartlara katlanmayı seçiyoruz? asistanlık geçici diye bakılıyor desem uzmanlıkta da güllük gülistanlık değil ki işler. bu sistemin kabul edilebilir bi yanı yok değismesi gerekiyor kesinlikle

#4319372  gönderen Adisababa
 12.10.2019 - 20:37:29
Synarthrosis yazdı:
12.10.2019 - 20:31:20
dr_unblocked yazdı:
doktorların bu insanlık dışı şartlara katlanmasının altında nasıl bi sebep yatıyor merak ediyorum. bu performansı hangi işte harcasa çok daha fazla kazanabilir, iş arkadaşlarının yaptığı haksızlık ve zorbalıkları bi başkası yapsa hakkını arar. neden bu şartlara katlanmayı seçiyoruz? asistanlık geçici diye bakılıyor desem uzmanlıkta da güllük gülistanlık değil ki işler. bu sistemin kabul edilebilir bi yanı yok değismesi gerekiyor kesinlikle
Neler yapmaliyiz? Nasil ses cikarmaliyiz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4319376  gönderen starringo
 12.10.2019 - 20:45:08
Bence asistanlık ta kıdem bu kadar belirgin Bi fark yaratmamalı.stajyer givi seviste yatan 2ü hasta varsa 5 asistan varsa hepsi 4 hasta almalı. Eşit iş yükü olmalı. Bu verdiğim sadece Bi örnek. Mantıklı ya da mantıksız demeyin. Yabi kastettiğim eşit iş yükü olmalı. Burası askeriye mi kıdem var. Benden üstünlüğü nedir? Benden 2 sene çmce tusu kazanması mı? Başka zaman tıp bir ekip işi diyip gelen çömeze yüklenmek?üçömezin 15 nöbet tutup kıdemlin in 2 nöbet tutması adil midir? Hocalar birazcık tavrını gösterse herşey çok daha güzel. olur. Ya da kıdemli ben de o günlerden geçtim diyip birqz daha insaflı olabilr. Günah keçisi gibi yeni gelene yüklenmenin gereği yok. Herkes hayalleri için çalışıyor. Başarı değil bir yere 1-2 sene önce girmek. Gerçek başarı gerçek bir kıdemli olarak yeni gelene yardım edip birşey öğretmek..
Kullanıcı avatarı

#4319399  gönderen yelkenli
 12.10.2019 - 21:48:06
Ya arkadaş ben kesinlikle ama kesinlikle an-la-mi-yo-rum!!!!!
Gencecik bi meslektasimiz hayatınin baharinda vahşice katlediliyor...
Plânlı bi şekilde nobet gununde masumca uyurken göğsüne onlarca bıçak darbesiyle hem de... benim o katledilme ani haberi duydugumdan beri gözümde canlanıp duruyo...(odanın karanlığı, butun gün ayaküstü çalışıp bi iki saat kestiren bi canın en savunmasiz anının kahpece kollanması ..birden o inanılmaz acıyla uyanışı , bağırışı.. sesini duyuramayisi..kacinci bicak darbesinden sonra şuurunu kaybetti acaba, son nefesinin hırıltısı geliyo mu sizin de kulaklariniza...)
Yok sistemmiş yok hiyerarsiymis yok malign kidemlilermis...
Siz olayın vahametinin farkında değil misiniz?
Hangi gerekçe hafifletici bi neden olabilir!
Ölenin vahşice öldürüldüğü yetmiyo bi kere de öldükten sonra yargısız infaz ediliyo üstelik bazı yorumlarda farkında olarak ya da olmayarak
Pessssss...
Kullanıcı avatarı

#4319419  gönderen derdanella
 12.10.2019 - 22:15:31
yelkenli yazdı:
12.10.2019 - 21:48:06
Ya arkadaş ben kesinlikle ama kesinlikle an-la-mi-yo-rum!!!!!
Gencecik bi meslektasimiz hayatınin baharinda vahşice katlediliyor...
Plânlı bi şekilde nobet gununde masumca uyurken göğsüne onlarca bıçak darbesiyle hem de... benim o katledilme ani haberi duydugumdan beri gözümde canlanıp duruyo...(odanın karanlığı, butun gün ayaküstü çalışıp bi iki saat kestiren bi canın en savunmasiz anının kahpece kollanması ..birden o inanılmaz acıyla uyanışı , bağırışı.. sesini duyuramayisi..kacinci bicak darbesinden sonra şuurunu kaybetti acaba, son nefesinin hırıltısı geliyo mu sizin de kulaklariniza...)
Yok sistemmiş yok hiyerarsiymis yok malign kidemlilermis...
Siz olayın vahametinin farkında değil misiniz?
Hangi gerekçe hafifletici bi neden olabilir!
Ölenin vahşice öldürüldüğü yetmiyo bi kere de öldükten sonra yargısız infaz ediliyo üstelik bazı yorumlarda farkında olarak ya da olmayarak
Pessssss...
Kesinlikle sonuna kadar katılıyorum. Hangi gerekçe “Cinnet geçirme(!)” yi haklı kılabilir? Bu yorumların kadın cinayetleri, sağlıkta şiddet haberleri altındaki “ama ne oldu da adam cinnet geçirdi?” Cümlelerinden farkı nedir? Bunların tartışılacağı yerde bu haberin altı değil. Başka bir başlık açılır ne yapılabilir konuşulur, dertleşilir. Bende haberi okuduğumdan beri çok üzgünüm. Gencecik bir meslektaşımız canice katledildi. “Ama”lı cümlelerin yeri burası değil bana göre de.