Perşembe , Ekim 17 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Eline sopayı alıp gelmiş ama yanlış adama bulaşmış. Dileğimiz tabii ki böyle olayların hiç yaşanmaması ama ‘darp edilen doktor’ haberindense böyle haberlerin çoğunluğa geçmesini istiyorum. Cezalar ile caydırıcılık sağlanmayacaksa sağlık personelinin kendini savunması ile sağlansın.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Eczacı kalfası için aile hekimi ilaç yazma memurudur. Vatandaş içinse ödünç alınan ilaçların resmiyete dökülüp para iadesi almayı sağlayan kişidir. İnanın böyle zannediyorlar. Bunun böyle olmadığını bilseler bu kadar olaylar büyümez. İnsan fıtraten haksız olduğunu bildiği bir konuda çok diretmez. Bu olayda eğer ilacı peşinen verdiyse suçlu eczane ki antibiyotikse cezası da var zaten. Bir diğer suçlu önüne gelen her reçeteyi rpt yapıp milleti alıştıran, hastaya elini sürmekten korkan (hastayı görmeden yazıyorlar gerçi muayene edemez) bir grup aile hekimi. Hastaya gelince hasta olarak senin vazifen şikayetini söyleyip başka bir işe burnunu sokmamak, hekimin vazifesi teşhisini koyup tedavini vermek, eczanenin vazifesi de verilen ilaçları sana vermek. Sıralama hep tersten işliyor. Geçen gün bir kalfaya abi neden böyle yapıyorsunuz dedim. Hocam biz vermesek başka eczaneye gidiyor ondan alıyor müşteri kaybediyoruz dedi. Hastaya niye böyle yapıyorsunuz diyorum o da diğer doktor görmeden yazıyor sen niye yazmıyorsun diyor. Hekim arkadaşa soruyorum, kavga etmeye gelmişti, tartışmamak için yazdım ben de diyor.