Pazar , Ekim 20 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Doktor ile hasta yakını arasında yumruklu kavga

#4318330  gönderen drhaber
 09.10.2019 - 01:13:07
Kartal'da bir sağlık ocağında doktor ile hasta yakını arasında yaşanan tartışma, yumruklu kavgaya dönüştü. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
Resim

Kartal Hürriyet Mahallesi'nde bulunan bir sağlık ocağında geçtiğimiz Nisan ayında iddiaya göre, A.D. isimli doktor ile hasta yakını Fatih B. arasında birbirlerine hakaret etmeleri sebebiyle tartışma yaşandı. Hasta yakını uzun süre doktorun üzerine yürüdü. Doktor ellerini kaldırarak hasta yakınından uzaklaşmasını istedi. Tartışmanın daha da büyümesiyle hasta yakını doktora yumruk attı. Bunun üzerine doktor da hasta yakınına yumruklarla karşılık verdi. Kavga nedeniyle ortalık savaş alanına döndü. Bazı sağlık çalışanlarının ellerinde sopalarla kavgaya müdahale ettiği görüldü. Sağlık ocağındaki diğer kişilerin araya girmesiyle kavga son buldu. Kavgaya karışan taraflar birbirlerinden şikayetçi oldu.

Doktorla tartışan hasta yakını Fatih B., "Eşim hasta olan çocuğuma eczaneye ilaç almaya gidiyor, eczacılar bu ilacı raftan doktor reçetesi olmadan indiremeyiz aile hekimi bunu yazsın diyorlar. Eşim aile hekimine gidip çocuğun ilaca ihtiyacı olduğunu söylüyor. Doktor da 'ben bu ilacı yazmam, hangi doktora gidiyorsanız gidin' diyor. Eşim de 'bu saatten sonra nereye gideyim' diyor. Eşime tabir-i caizse edepsiz ahlaksız gibi laflarla dışarı kovuyor. Eşim de buna tepki gösteriyor. Eşim arayınca yakındaydım geldim. Doktorun kapısını çalıp içeri girdim. 'Hocam eşime söylediğiniz lafı bana da söyler misiniz' dedim, ellerini masaya vurarak 'senin karın tam bir edepsiz' ifadelerinde bulundu. Ben bunun üstüne tartışmaya başladım. İfadesinde hakaret ve darp ettiğimi söylemiş. Kendisinin yaptığı olayları bizim üstümüze yıkmış şekilde ifade vermiş. Odadan çıkınca da tartışma devam etti. Ben birkaç defa eline vurdum sonra birbirimize girdik. Sorun adliyeye intikal etti. Sağlık ocağından 500 metre uzaklaştırma kararı aldım ve denetimli serbestlikle serbest bırakıldım. Benim isteğim bundan sonra kimse bu doktor yüzünden mağdur olmasın. Bildiğim kaç kişi doktorun konuşmaları, tavırları yüzünden hekimini değiştirdi" dedi.

Öte yandan, doktor ise konuyla ilgili bilgi almak isteyen gazetecilere açıklama yapmayacağını söyledi.
Sağlık ocağında yaşanan kavga anları ise bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasınca kaydedildi.
Kaynak :memurlar.net
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
akandemir yazdı:
09.10.2019 - 11:42:37
hekimi şu pozisyona düşüren kim varsa yazıklar olsun
Hekimler kendi kendine yapıyor, ne kötülük yapılıyorsa en büyük pay bizlerin.Herkes birbirinin kuyusunu kazma derdinde.Para kazanma hırsı midemi bulandırıyor.
Kullanıcı avatarı
prntscrn yazdı:
09.10.2019 - 11:48:01
akandemir yazdı:
09.10.2019 - 11:42:37
hekimi şu pozisyona düşüren kim varsa yazıklar olsun
Hekimler kendi kendine yapıyor, ne kötülük yapılıyorsa en büyük pay bizlerin.Herkes birbirinin kuyusunu kazma derdinde.Para kazanma hırsı midemi bulandırıyor.
onlar da dahil

Re: Doktor ile hasta yakını arasında yumruklu kavga

#4318454  gönderen Wohe
 09.10.2019 - 13:11:09
En azindan yumrukla karşılık vermiş. Klasik sadece şikayetçi olan hekim pozisyonunda kalsaydı karşı taraf hiç yaptırım almayacaktı ve hekim yediği yumrukla kalacaktı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Maksillofasiyal yazdı:
09.10.2019 - 15:30:01
Yanlış anlamayın ama doktorlarda da nasıl davranıp konuştuğunu bilmeyen var mı var.
Üstelik kendim yaşadım.
Olay bir eczacının(esnafın!!) ilacı verip git doktora yazdır meselesi. Hekimin düşürüldüğü duruma mı yanalım? Yoksa bunu görmeyip hekimliğin onurunu savunanın davranışlarına takılan içimizdeki hekimlerin durumuna mı ??
Orda hekimin haksız olduğuna dair algı oluşturmaya çalışılmış(daha önce hekim davranışı yüzünden bir çok kişi hekim değiştirmiş vs.) Sizde bu söylemlerle oluşturulan algıya yardımcı olun bakalım.

Aslında hakediyoruz bunları
hekimler olarak her gün çok fazla dengesiz, psikopat, suça meyilli, yolda görsen yolunu değiştireceğin tipte insanla -pek çok meslekten fazla oranda- muhatap oluyoruz.
inisiyatif ve sorumluluk alan yine biz hekimler olduğumuz için de en çok bizler bu kişilerin işler istediği gibi gitmediği anda tamamen dürtüsel davranışlarıyla karşılaşıyor, destek olacak kimseyi de bulamıyoruz. sağlık çalışanlarına sözel şiddet artık zaten rutinin bir parçası haline gelmişken fiziksel şiddet durumunda da bizleri koruyacak kimse yok. zaten adam öldürenin 2 yıla salındığı ülkede beklentim de yok.
Sırf bu ilkel tiplere daha fazla maruz kalmamak için yabancı dil çalışmaya başladım, sonra da yurtdışına gitmeye çalışacağım. Gitme motivasyonum en çok bundan kaynaklı. her geçen yıl daha fazla uğradığımız maddi kayıplardan da öncelikli bir sorun. canımı da ruh sağlığımı da sokakta bulmadım.