Salı , Mayıs 26 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Yeni Ekonomi Program Açıklandı! Sağlık Çalışanlarına Döner Sermaye Ödemesinde Vatandaş Memnuniyeti Kriteri Getiriliyor!

Hükümet 2020-2022 yılları orta vadeli eylem planını oluşturarak Resmi Gazete’de 4 ekim tarihinde açıkladı. Açıklanan planda, ağlık çalışanlarının performans ödemelerini (döner sermayenin sabit üstü olan kısmı) vatandaşın memnuniyetine göre verileceği belirtildi.Resim

İlgili metin planda şu şekilde yer aldın : Vatandaş memnuniyeti sonuçları kurumların ve sağlık çalışanlarının performans değerlendirmesine dahil edilecektir. Ancak söz konusu uygulama sahada birçok sakat işlere neden olacaktır. Ülkemiz sağlık konusunda birçok ülkeden iyi durumda. Hastalar istedikleri yerde istedikleri şekilde muayene olup, istediği yerden ilacını alabiliyor. Uçak , helikopter ve her türlü ambulans 7 gün 24 saat vatandaşın emrinde. Hastane odaları otel konforunda.. Tabiri caizse hastalar neredeyse hizmete doymuş durumda. Hal böyle iken istediği ilacı yazdıramayan, isteği serum takılmayan, istediği tahlil yapılmayan hastalar nasıl memnun edilecek. 1 hasta ile beraber gelen 4 refekaçıya ne denilip dışarı çıkartılacak. Bu hastanın verdiği notla sağlık çalışanlarının performansını nasıl belirlenecek. Bu durum sağlık çalışanlarını hastalara ezdirmek olacaktır. Bu durum kötüye kullanılacaktır.

BENİM VERGİMLE MAAŞ ALIYORSUNUZ!

Daha önce sağlık çalışanlarına benim vergimle maaş alıyorsunuz diyen kesimler bundan sonra benim memnuniyetimle maaş alıyorsunuz diyerek hakaret edecek . Yeni performans uygulaması sağlıkta şiddeti körükleyecektir. Günde 100-120 hastayı muayene eden bir hekim bu hastaların kaçını memnun edebilecek? Kaç hasta bu doktora yüksek performans notu verecek? Bir Nöbetde 20 bin adım atan hemşire ekstra olarak birde hasta memnun etme işlemi ile mi uğraşacak? Bu uygulama düşüncesinden derhal vazgeçilmesi gerekmektedir. Bu uygulama kuzuyu kurtlara teslim etmekten başka bir şey olamaz.

www.saglikpersonelihaber.net
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/ ... 04M1-1.pdf

Sayfa 35, madde 4.

"Kriter" dememişler, "Performans değerlendirilmesine dahil edilecek" demişler. Yine de kesinti yapmak için bahane olmaya yetecek bir ifade.

Aralık 2021'de hayata geçirilmek üzere planlanmış.

Aynı konu 2-3 yıl önce öğretmenler için gündeme gelmişti. Sonra iptal ettiler.
En son Dr Ömer Durğun tarafından 08.10.2019 - 15:34:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009