istifa hakkindan sorular, cevaplar ve genel paylasim bolumu...

Asistanlıktan istifa etmek işe gitmemek

#4312310  gönderen oys14
 23.09.2019 - 07:40:50
Unıversite hastanesinde yöke bağlı olarak çalışıyorum. İstifa etmek için hocalarımla görüştüm kabul ettiler sekreterliğe gittim 2 hafta önceden bildirmen gerekiyor denildi ve 2 hafta sonra gibi dilekçe yazdırıldı. Daha sonra bölüm madem 2 hafta sonra gideceksin bari tüm ay kal bitir git dedi. Dilekçemi ay sonu olarak değiştirdim. Fakat bazı olaylar yaşandı ve ay sonunu beklemek istemiyorum. İşe gitmeme durumunda bir yaptırımı var mıdır? Dilekçemi öne çekmiyorlar. Böyle bir hakları var mı? İstediğim gün istifa verip gidemez miyim?

Re: Asistanlıktan istifa etmek işe gitmemek

#4312346  gönderen emingurlu
 23.09.2019 - 10:20:23
İstedigin gibi cekip gidebilirsin usulsuz istifa deniyor cezasi 1 yıl , ama onlarin dedigi gibi sure beklersen üsülüne uygun oluyor cezasi 6 ay. Ama zaten yök kadrosu oldugun icin herhangi bir yaptirimi yok tusta istedigin yeri tercih edebilirsin.

#4562846  gönderen drsmadr
 14.10.2021 - 01:05:21
dr_demirci yazdı:
23.09.2019 - 10:53:57
herhangi bir yaptırım yok
Yök kadrosunda olup eaha görevlendirme olarak çalışan asistanlar için de geçerli mi bu dediğiniz? Uzmanlığım tescillendi, atama bekliyorum. Hastanem afili hastane. Üniversite hastanesi olmadığı icin eahta çalışıyoruz. Hala nöbet yazılıyor, gitmesek yaptırımı var mı?

#4562851  gönderen Akil35
 14.10.2021 - 07:18:55
drsmadr yazdı:
dr_demirci yazdı:
Yök kadrosunda olup eaha görevlendirme olarak çalışan asistanlar için de geçerli mi bu dediğiniz? Uzmanlığım tescillendi, atama bekliyorum. Hastanem afili hastane. Üniversite hastanesi olmadığı icin eahta çalışıyoruz. Hala nöbet yazılıyor, gitmesek yaptırımı var mı?
Nöbet yazılıyor gitmesem olmaz mı ne yahu? İnsan bunu yazarken utanır. Siz niye doktor oldunuz o zaman? Nöbet yazılıyor gitmesem olur mu, lafa bak ya. Nöbet paralarının özel hastanede tutulandan fazla getirdiği dönemde edilen laf bu. Türk halkının doktoru dahil mayası bozuk. İstifa edenler, nöbet tutmam diyenler, gidin başka meslek yapın. Doktor olarak hiç bir faydanız olmaz.

#4562854  gönderen seyyardoktor
 14.10.2021 - 08:51:00
Akil35 yazdı:
drsmadr yazdı:
dr_demirci yazdı:
Nöbet yazılıyor gitmesem olmaz mı ne yahu? İnsan bunu yazarken utanır. Siz niye doktor oldunuz o zaman? Nöbet yazılıyor gitmesem olur mu, lafa bak ya. Nöbet paralarının özel hastanede tutulandan fazla getirdiği dönemde edilen laf bu. Türk halkının doktoru dahil mayası bozuk. İstifa edenler, nöbet tutmam diyenler, gidin başka meslek yapın. Doktor olarak hiç bir faydanız olmaz.
Adam uzman olmuş asistan gibi nobet mi tutacak altinda bin tane asistan varken, biraz dusunerek yorum yapalim

#4562869  gönderen drsmadr
 14.10.2021 - 10:24:12
Akil35 yazdı:
drsmadr yazdı:
dr_demirci yazdı:
Hekimliğimi eleştirmek kimseye düşmez, ben nöbet yazıldığı için gitmek istemiyorum demedim. Başka özel sebepleri var. Sadece mevcut durumdan bahsettim. Türk olmaktan gurur duyuyorum, milletine mayası bozuk diyen bir vatandaş. Ne acı!

#4562877  gönderen cigicigi
 14.10.2021 - 10:33:15
oys14 yazdı:
Unıversite hastanesinde yöke bağlı olarak çalışıyorum. İstifa etmek için hocalarımla görüştüm kabul ettiler sekreterliğe gittim 2 hafta önceden bildirmen gerekiyor denildi ve 2 hafta sonra gibi dilekçe yazdırıldı. Daha sonra bölüm madem 2 hafta sonra gideceksin bari tüm ay kal bitir git dedi. Dilekçemi ay sonu olarak değiştirdim. Fakat bazı olaylar yaşandı ve ay sonunu beklemek istemiyorum. İşe gitmeme durumunda bir yaptırımı var mıdır? Dilekçemi öne çekmiyorlar. Böyle bir hakları var mı? İstediğim gün istifa verip gidemez miyim?
Istifaya karar vermissen neden 2 hafta falan filana giriyorsun hocam. Suç sende. Sen pasif ve kararsiz davranmissin cekmezler öne tabi dilekçeyi.
Kullanıcı avatarı

#4562946  gönderen drbyzgl
 14.10.2021 - 19:06:16
cigicigi yazdı:
14.10.2021 - 10:33:15
oys14 yazdı:
Istifaya karar vermissen neden 2 hafta falan filana giriyorsun hocam. Suç sende. Sen pasif ve kararsiz davranmissin cekmezler öne tabi dilekçeyi.
Hocana dilekçeni fırlat ,bas git .İsterse tutanak tutsun .Bir şey olmaz .Hastaneye gitme