Pazar , Ocak 19 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde yapılan yazılı açıklamada 65 yaşını geçmiş olup, 72 yaşına kadar görev yapmak isteyen tabip ve uzman tabipler için yapılacak atama kurasına 20-26 Eylül arasında talep toplanacağı belirtildi.

Yapılan bilgilendirmede Kuraya ilişkin usul ve esaslar ilan metninde belirleneceği kaydedildi.

Başvuru kriterleri ve tercih işlemleri şu şekilde:

Talep toplama işlemine başvuru yapabilecekler;

65-72 yaş arasında olup daha önce Sağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşlarında çalışmış olan tabip ve uzman tabipler,
Kura tarihi itibariyle 65 yaşını geçmiş olmak, (65 yaşını doldurmayan hekimler ilan edilen diğer açıktan atama kuralarına başvuru yapabilmektedir)
Kura tarihi itibariyle 72 yaşından gün almamış olmak.
Kura başvurusu için, ilan metni ve kura takvimi www.yhgm.saglik.gov.tr adresinde yayınlanacak olup, kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden ilan metninde belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

Bu ekrandan yapılacak talepler, sadece münhal yer tespit çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla kullanılacak olup, başvuru yerine geçmeyecektir.

Talepler 26.09.2019 (Saat 18:00) tarihine kadar oluşturulabilecektir. Talep bildirimi zorunlu değildir. Talep bildirmeyen kişiler de kuraya başvurabileceklerdir.

Tercih işlemlerinizi aşağıdaki adımları takip ederek sisteme kaydedebilirsiniz.

https://spts.saglik.gov.tr/

Ortak Giriş Noktası
e - Devlet Üzerinden Giriş
Talep Toplama Kullanıcı Girişi Modülü
Atama Başvuru Talebi Oluştur
65 - 72 Yaş Açıktan Atama Kurası İçin Talep Toplama (2019 Eylül) (Talep oluştur)
Açıklama Sayfası (Talep Oluştur)
TC Kimlik No / Cilt No / Aile Sıra No / Sıra No (Kimlik Bilgilerini Sorgula) (Cilt No / Aile Sıra No / Sıra No bilgilerini başında 0 olmadan giriniz.Yeni kimlik kart sahipleri Cilt No / Aile Sıra No / Sıra No bilgilerine e-Devlet üzerinden ulaşabilirler.)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Görev yaptığım eah da yaş haddini geçen bir sürü doktor var, ya arkadaş bi gidin artık ya, gençler gelsin, kadrolar boşalsın, yaşlılar diye doğru dürüst çalıştıramıyoruz, çoğu görevden, angaryadan muaf tutuyoruz, bütün yük gençlerin sırtına biniyor, kadro işgal edip hastaneye güne gelir gibi gelip çay kahvesini içip bir iki sohbetini yapıp mesai dolduruyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009