Cuma , Kasım 22 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, TUS rekorunu yineledi

#4311282  gönderen drhaber
 20.09.2019 - 15:05:31
Tıpta Uzmanlık Sınavı ikinci dönem sonuçlarına göre, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 5 öğrenci ilk 10'da yer aldı

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Tıpta Uzmanlık Sınavı'nda (TUS) kendi rekorunu tekrarladı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, 1 Eylül'de yapılan TUS 2. dönem sonuçları ÖSYM tarafından 18 Eylül'de ilan edildi. Sonuçlara göre, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi kendisine ait olan rekoru yineledi.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencisi Ersin Yavuz 2'inci, Elif Cansel Özçakır ve Kurtuluş Öz aynı puanla 5'inci, Tümay Ak 7'nci ve Mehmet Onur Gökalp 8'inci oldu.

Böylece 2019 birinci dönem sonuçlarında olduğu gibi İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 5 öğrenci ilk 10'da yer aldı.
Kaynak :Tımeturk
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Tebrikler.. Ben 2016 Cerrahpaşa mezunuyum.Çamur atmaya kıskamaya gerek yok. internlük gayette var. Kaç intern entübasyon yapıyor diğer tıplarda?? asıl sebep öss de ingilizce tıpın inanılmaz yükselmesi, ve her dönem anadoludaki 4.00 lı pek çok öğrencinin yatay geçişle Cerrahpaşaya gelmesi.
drfenginar yazdı:
21.09.2019 - 11:06:13
Tebrikler.. Ben 2016 Cerrahpaşa mezunuyum.Çamur atmaya kıskamaya gerek yok. internlük gayette var. Kaç intern entübasyon yapıyor diğer tıplarda?? asıl sebep öss de ingilizce tıpın inanılmaz yükselmesi, ve her dönem anadoludaki 4.00 lı pek çok öğrencinin yatay geçişle Cerrahpaşaya gelmesi.

İnternluk varsa anadoludaki 4.00'lı adam neden ısrarla cerrahpaşa'ya gelsin? Birinci sebep internluğun diğer fakültelerden çok daha rahat olması, ikincisi de cerrahpaşanın öss puanıyla değil, primer olarak okul başarı puanıyla yataş geçiş kabul etmesi.

Çamur atmak değil amacım ancak bu internluğun da bir standardı olması gerek. Öbür adam ayda 10 nöbet tutsun, gece gündüz kan alsın, şeker baksın, ayak işi yapsın, diğeri de akşam 10'dan sonra asistan tarafından eve gönderilsin, laylaylom internluk geçirsin. Benim kan gazı almamış, hasta takip etmemiş, onu geç nöbet tutmamış çapa-cerrahpaşalı arkadaşlarım var. Diğer fakültelerle de karşılaştırıldığında buna internluk denemez. Ha ama hangisi doğru o tartışılır, bi orta nokta bulunabilir, bu vaziyette haksız rekabet olduğu apaçık ortada. Özel üniversitelerden bahsetmiyorum bile.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Drcuty yazdı:
21.09.2019 - 11:27:50
drfenginar yazdı:

İnternluk varsa anadoludaki 4.00'lı adam neden ısrarla cerrahpaşa'ya gelsin? Birinci sebep internluğun diğer fakültelerden çok daha rahat olması, ikincisi de cerrahpaşanın öss puanıyla değil, primer olarak okul başarı puanıyla yataş geçiş kabul etmesi.

Çamur atmak değil amacım ancak bu internluğun da bir standardı olması gerek. Öbür adam ayda 10 nöbet tutsun, gece gündüz kan alsın, şeker baksın, ayak işi yapsın, diğeri de akşam 10'dan sonra asistan tarafından eve gönderilsin, laylaylom internluk geçirsin. Benim kan gazı almamış, hasta takip etmemiş, onu geç nöbet tutmamış çapa-cerrahpaşalı arkadaşlarım var. Diğer fakültelerle de karşılaştırıldığında buna internluk denemez. Ha ama hangisi doğru o tartışılır, bi orta nokta bulunabilir, bu vaziyette haksız rekabet olduğu apaçık ortada. Özel üniversitelerden bahsetmiyorum bile.
Valla internlük diğerleri gibi olsa da bir şey değişmez , 6 sene önce üniversite sınavında o başarıyı yapmış birinin 6 sene sonra da benzer başarıyı yapması pek şaşırtmamalı , adamların hamuru sağlam bikere önlerine istediğiniz engeli koyun yine ön plana çıkarlar , olaya bir de bu açıdan bakın bence , bunlar daha hiçbir şey değil Cerrahpaşa’nın puanı 2014 girişlilerle birlikte artışa geçti , seneyeden itibaren daha büyük farklar çıkar ortaya .

Re: Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, TUS rekorunu yineledi

#4311703  gönderen Wohe
 21.09.2019 - 18:16:33
Çoğu yerdeki amelelik olan ayak işlerini , hekimin görevi olmayan ve mesleki yönüne katkı sağlamayan bir ton işin intörnlere kitlenmemesi yani olması gerekeni oldurdukları için başarılılar. Bir insan 10 kere pansuman yapsa bir daha unutmaz , 10 kere kan gazı alsa bir daha unutmaz , 2 kere kan şekeri baksa bir daha unutmaz vs vs vs peki neden ben sözde '' eğitim '' diye bunları 1000 kere yapıyorum ? Hatta bazılarını 10 bin kere ? Buna izin veren hocalarımız , politikacılarımız ileride yatağa düştüklerinde kendilerine bizlerin bakacağının farkında değil mi ?
Ya boş konuşmayın. Ver bakalım iki dahiliye servisinin günde 7 defa bakılacak olan kan şekerini, primer acil nöbetini, çalışabiliyor mu adam? Vakit yok vakit. Kimsenin kıskandığı yok, çamur attığı da yok, ama adamların dekanı bile başarınızın sırrı ne diye sorulduğunda "intörnlere ayak işi yaptırmıyor oluşumuz" dedi mertçe. Allah daha çok versin hepsine, kimsenin gözü yok ama burda eziyet çektiren üniversiteleri de görmezden gelmesin kimse.
Dr_surg yazdı:
21.09.2019 - 17:42:32
Drcuty yazdı:
drfenginar yazdı:

Valla internlük diğerleri gibi olsa da bir şey değişmez , 6 sene önce üniversite sınavında o başarıyı yapmış birinin 6 sene sonra da benzer başarıyı yapması pek şaşırtmamalı , adamların hamuru sağlam bikere önlerine istediğiniz engeli koyun yine ön plana çıkarlar , olaya bir de bu açıdan bakın bence , bunlar daha hiçbir şey değil Cerrahpaşa’nın puanı 2014 girişlilerle birlikte artışa geçti , seneyeden itibaren daha büyük farklar çıkar ortaya .
Yani öyle bir boş fakülte milliyetçiliği yapmışsınız ki ağzım açık kaldı, tıp fakültesi puanlarını bilmeyen birisi gelse okusa şu yazdığınızı zanneder ki cerrahpaşaya ilk 1000'le giriliyor, diğer fakülteler 30-40 binle alıyor. Neyin hamuru sağlam ya, hacettepe mezununun, Ankara, Ege mezunun hamuru bozuk mu?

TUS ta iyi puan almak, derece yapmak temelinin iyi olmasıyla ve 5-6. sınıfta sıkı çalışmayla mümkün. İlk 5bin 10 bindeki insanların zaten hamuru sağlam oluyor senin deyiminle, geriye kalan parametre son senelerde sıkı çalışma. Bu ortamı yaratan 2-3 fakülteden biri de Cerrahpaşa. son yıllarda öss giriş puanının artmasının nedeni de artık tıp yazıcak kişilerin bilinçli olup nerenin internluğu zor nerenin kolay, nerde tus çalışabilirim? diye araştırması.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Drcuty yazdı:
21.09.2019 - 18:35:28
Dr_surg yazdı:
21.09.2019 - 17:42:32
Drcuty yazdı:

Yani öyle bir boş fakülte milliyetçiliği yapmışsınız ki ağzım açık kaldı, tıp fakültesi puanlarını bilmeyen birisi gelse okusa şu yazdığınızı zanneder ki cerrahpaşaya ilk 1000'le giriliyor, diğer fakülteler 30-40 binle alıyor. Neyin hamuru sağlam ya, hacettepe mezununun, Ankara, Ege mezunun hamuru bozuk mu?

TUS ta iyi puan almak, derece yapmak temelinin iyi olmasıyla ve 5-6. sınıfta sıkı çalışmayla mümkün. İlk 5bin 10 bindeki insanların zaten hamuru sağlam oluyor senin deyiminle, geriye kalan parametre son senelerde sıkı çalışma. Bu ortamı yaratan 2-3 fakülteden biri de Cerrahpaşa. son yıllarda öss giriş puanının artmasının nedeni de artık tıp yazıcak kişilerin bilinçli olup nerenin internluğu zor nerenin kolay, nerde tus çalışabilirim? diye araştırması.
Farkındaysan ben başka fakültelerin hamurlarına falan bir şey demedim , demek istediğim şu , cerrahpaşaya giren öğrenciler zaten türkiyenin en seçkin öğrencilerinden bazıları ve tus da nihayetinde test tekniğine dayalı bir seçme sınavı , internlük diğer fakültelerdeki gibi olsa bile cerrahpaşa yine başarılı sonuçlar elde eder , internlükte angarya yapan meslektaşlarım adına gerçekten ben de üzülüyorum ama cerrahpaşaya zamanında puanı yetmeyen de fazla konuşmamalı cerrahpaşa hakkında , ortada elde edilmiş bir başarı var , ağlamaya gerek yok.
Cerrahpasaya puanı yetmeyen de daha fazla konuşmamalı LoL

Gören sanır ilk 100 listesinin 100 u da cerrahpasadan da haberimiz yok

Önemli olan doğru çalışmak

O başarıların hepsi hakedilmis başarılar. Evet intornluklerinin rahat olması bir etkendir. Ancak benim intornlugum bayağı yoğundu, nobetlerimi de satmadım. Ancak bu ilk yüz için engel olmadı. İstediğim yere de yerleşecem.

Tebrik edin ve geçin. Kimse intornlukleri yoğun diye başarısız olmaz. Çalışma sisteminiz yanlıştır, daha az emek harcamissinizdir
Percy yazdı:
21.09.2019 - 19:27:48
Cerrahpasaya puanı yetmeyen de daha fazla konuşmamalı LoL

Gören sanır ilk 100 listesinin 100 u da cerrahpasadan da haberimiz yok

Önemli olan doğru çalışmak

O başarıların hepsi hakedilmis başarılar. Evet intornluklerinin rahat olması bir etkendir. Ancak benim intornlugum bayağı yoğundu, nobetlerimi de satmadım. Ancak bu ilk yüz için engel olmadı. İstediğim yere de yerleşecem.

Tebrik edin ve geçin. Kimse intornlukleri yoğun diye başarısız olmaz. Çalışma sisteminiz yanlıştır, daha az emek harcamissinizdir
Hocam benim cerrahpaşaya puanı yetmeyen de fazla konuşmasın derken kastettiğim şuydu, millet sürekli cerrahpaşanın internlüğünün basit olmasından şikayetçi sanki derece yapmalarının önündeki tek engel buymuş gibi , cerrahpaşanın internlüğü zor olsa sanki tüm cerrahpaşalılar en gerilere düşecekmiş gibi , aslında benim anlatmak istediğim de sizin yazdıklarınızla harfi harfine aynıydı , yaptığınız başarıyı da yürekten tebrik ediyorum , ben de ilk 100 e girmenin mutluluğunu yaşıyorum ama cerrahpaşa hakkındaki amaaaan zaten internlükleri rahat tarzı yorumlar canımızı sıkıyor , bizim kabul etmediğimiz bir şey değil internlüğümüzde insanca muamele görüyoruz birçok yere göre ama yapılan yorumlardan sanki biz normalde rezalet durumdayız da sırf internlüğümüz rahat diye bir şeyleri başarıyoruz gibi anlamlar çıkıyor , yorumunuz için tekrar teşekkürler durumu gayet iyi açıklamışsınız.