Pazartesi , Ekim 21 2019
İhtisa yapmak istediğiniz dalla ilgili sorularınız merak ettiklerinizi yazın,o dal ile ilgilenen üyelerimiz yardımcı olacaktır..

Re: Nedir bu kardiyoloji nefreti

#4309961  gönderen soroz
 17.09.2019 - 11:47:41
Zorlukları var elbette kolay bölüm değil, iletişim yönünüz de kuvvetli olmalı, hasta belki kendisi için hayati önemi olan bir ilacı kullanıyor, bir ilacı sürekli düzenli kullanmasını belirtmek dahi önemli, ilacı yaz yolla branşı değil. Zamanında tus 1. si arkadaşım ki şimdi de kalp yetersizliği derneği bşkanı kardiyolojiyi kazanmıştı, derece yapan arkadaşlardan çok tercih eden oldu ve çoğu da akademisyen oldu olmayanlar da önemli, iyi iş yapar konumdalar. O zamanlar bu kadar asistanlıktaki sıkıntılara, zorluklara karşı hassasiyet yoktu. Günümüzde ne değişti derseniz aslında özel sektörde iyi iş yapan hekimler için yine kazancın değiştiğini sanmıyorum. Kamuda o zaman da mesela çalıştığım hastanede ki kardiyoloji uzmanı eko olmadığı için yapmıyordu, girişimsel işlem de yapmıyordu ve yine bugüne kıyasla paralel durumdaydı ek ödeme olarak ortalamaya yakın ve biraz üzerindeydi. Bugün gelinen noktada hayat pahalılığıyla kıyaslanınca genel olarak kazançlar düştü, ek ödemeler azaldı vs. ama bu durum tüm hemen hemen tüm branşlar için geçerli kardiyoyu isteyen birisi için kıymetsiz yapmamalı bana göre. İstemeyenin de zaten yapabileceği bir branş değil.

Re: Nedir bu kardiyoloji nefreti

#4315424  gönderen hokmp
 30.09.2019 - 22:38:59
Kardiyoloji yazarken çok iyi düşünülmeli.Eski şaşalı günleri yok maalesef.3 branş değiştirip sonra kardiyoloji yazan biri olarak ben çok memnununm ama yaptıgım işi çok sevdiğim işi çok iyi bir klinikte ve iyi bir ekiple oldugum için memnunum,5-6 ay sonra mecburiye filan atancaz bakalım oralarda neler görcez
parası kesinlikle kamuda da özelde de eskisi gibi değil,mesleki tatmin ve aksiyon seven çalışmak yorulmak isteyen amele ruhlu cengaverler yazmalı bence.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009