Aile hekimlerinin genel bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Kullanıcı avatarı

Re: Aile Hekimliği sisteminin geleceği

#4626097  gönderen dr_unblocked
 23.04.2022 - 11:18:08
bakanlık açıklama yapmıştı eğer yazın cari giderlerde düzeltme olursa bence cildiyeden bile popüler bi uzmanlık olur, hem klinisyensin bütünsel bakıyorsun hastana rahatsın hobilerin var riskin az daha ne olsun, bence sağlık sektöründe bu şartları sağlayan az branş var

#4626121  gönderen dr.haby
 23.04.2022 - 13:44:56
Aile hekimi olarak söylüyorum Türkiye de aile hekimliği sistemi artık oturdu,birkaç yıl içinde boş kalan sanal asm lere ciddi destek verecek bakanlık,hasta sayıları düşürülecek sonra,tahminim 5-6 yıldan sonra aile hekimliklerinde boş kadro bulmak zorlaşacak…

#4626124  gönderen dr.haby
 23.04.2022 - 13:53:55
dr_unblocked yazdı:
23.04.2022 - 11:18:08
bakanlık açıklama yapmıştı eğer yazın cari giderlerde düzeltme olursa bence cildiyeden bile popüler bi uzmanlık olur, hem klinisyensin bütünsel bakıyorsun hastana rahatsın hobilerin var riskin az daha ne olsun, bence sağlık sektöründe bu şartları sağlayan az branş var
A sınıfı asm de çalışanların maaşları devlette çalışan uzmanların çoğundan fazla,örneğin devlette çalışan dermatoloji,ftr uzmanlarından bile çok kazandığımızı söyleyebilirim,devlette iyi kazananlar periferde 4924 çalışan uzmanlardır,özellerde ise kadın doğum,kbb,plastik,göz,ortopedi,üroloji gibi cerrahilerle girişimsel radyoloji uzmanlarıdır ,birde nişantaşı kadıköy gibi yerlerde isim yapmış dermatologlar iyi paralar kazanıyor …

#4626134  gönderen doktorin52
 23.04.2022 - 14:41:50
dr.haby yazdı:
Aile hekimi olarak söylüyorum Türkiye de aile hekimliği sistemi artık oturdu,birkaç yıl içinde boş kalan sanal asm lere ciddi destek verecek bakanlık,hasta sayıları düşürülecek sonra,tahminim 5-6 yıldan sonra aile hekimliklerinde boş kadro bulmak zorlaşacak…
Sanal asmlere zaten destek veriyor bakanlık 18 ay 2 bin puan üzerinden maaş ve 12 ay a sınıfı cariisi alıyorlar

#4626151  gönderen smilodon
 23.04.2022 - 15:41:53
Şimdiki aklım olsa nöroloji seçeceğime aile hekimliği seçerdim doçentlik dosyam hazır sayılır yinede berbat durumdayım para yok, nöbet manyağı olmuşum, poliklinikde her gün yüz hasta, Sabah yataktan kalkıp işe gitmek o kadar zor geliyor ki . Tükenmiş hissediyorum kendimi.

#4626152  gönderen chessmannn221
 23.04.2022 - 15:47:26
dr.haby yazdı:
Nüfus 2500e sabitlenip düşünce total gelir de düşecek onumuzdeki süreçte.,ayrıca bir cok şehirde aile hekimi uzmanları asm bulmakta zorlanıyor pratisyen aile hekimlerinden dolayı zaten.

#4626167  gönderen yesiltepe
 23.04.2022 - 17:00:49
chessmannn221 yazdı:
23.04.2022 - 15:47:26
dr.haby yazdı:
Nüfus 2500e sabitlenip düşünce total gelir de düşecek onumuzdeki süreçte.,ayrıca bir cok şehirde aile hekimi uzmanları asm bulmakta zorlanıyor pratisyen aile hekimlerinden dolayı zaten.
2500 nüfus şu anki ödeme yönetmeliğine göre en avantajlı nüfus.Gunde 15-20 poliklinik hastası olur kalan zamanda da hyp yapılırsa full nüfus gibi odeme alınabilir.Aile hekimliğinin geleceği pratisyen aile hekimleri için karanlık çünkü uzman sayısı artıp da hastanelerde,ismlerde şişmeye başlarsa pratisten sözleşmeleri yenilenmeyebilir.Uzman aile hekimleri için de diğer branşlara göre kötünün iyisi şeklinde devam eder.
Kullanıcı avatarı

#4626227  gönderen elsco
 23.04.2022 - 20:46:15
Dünyada aile hekimlerinin sistemi oturmuş durumda, türkiye de de tam anlamıyla oturacaj. geleceği parlak aile hekimliğinin

#4630803  gönderen feuer38
 13.05.2022 - 10:51:48
aile hekimliğine heveslenen arkadaşlar görüyorum pratisyen hekimin pek bir alternatifi yok ve içlerinde en iyisi aile hekimliği ama uzman klinisyen arkadaşlar nesine hevesleniyor anlamıyorum il merkezinde poliklinik yoğun pazara giden adam çıkmışken asm ye de uğrayım ilacı da yazdırayım diye geliyor elinde poşetlerde aynı aileden 5 kişi hocam hepimiz hasta olduk diye odaya giriyor o an kendimi pencereden atmak istiyorum ( başka hiç bir branşta yoktur bu ) özel pol reçeteleri yazdırmak isteyen gözü göremeyen amcaların ehliyet ve silah ruhsatı istemesi vermeyince kavgalar, spor salonuna verdiği parayı geri almak için sağlık raporu isteyenler ,sigortam yok ilaçları suna yaz diyenler ve binlercesi sabahtan aksama kadar insanların seni yönlendirmesine engel olmaya çalışıyorsun ,hayır bunu yapamam dediğinde tamam diyen yok herkes kavgaya başlıyor bazen laf anlatacak gücüm kalmadığında hastanın istediğini yaptığım bile oluyor maalesef, yani boşuna heveslenmeyin hasta görülen tüm branşlar berbat
Kullanıcı avatarı

#4630823  gönderen dr_unblocked
 13.05.2022 - 13:48:44
feuer38 yazdı:
aile hekimliğine heveslenen arkadaşlar görüyorum pratisyen hekimin pek bir alternatifi yok ve içlerinde en iyisi aile hekimliği ama uzman klinisyen arkadaşlar nesine hevesleniyor anlamıyorum il merkezinde poliklinik yoğun pazara giden adam çıkmışken asm ye de uğrayım ilacı da yazdırayım diye geliyor elinde poşetlerde aynı aileden 5 kişi hocam hepimiz hasta olduk diye odaya giriyor o an kendimi pencereden atmak istiyorum ( başka hiç bir branşta yoktur bu ) özel pol reçeteleri yazdırmak isteyen gözü göremeyen amcaların ehliyet ve silah ruhsatı istemesi vermeyince kavgalar, spor salonuna verdiği parayı geri almak için sağlık raporu isteyenler ,sigortam yok ilaçları suna yaz diyenler ve binlercesi sabahtan aksama kadar insanların seni yönlendirmesine engel olmaya çalışıyorsun ,hayır bunu yapamam dediğinde tamam diyen yok herkes kavgaya başlıyor bazen laf anlatacak gücüm kalmadığında hastanın istediğini yaptığım bile oluyor maalesef, yani boşuna heveslenmeyin hasta görülen tüm branşlar berbat
hocam diğer bölümlerin sıkıntıları yok mu sence, daha haberi sitede var kadın doğumcuya 4 trilyon tl tazminat cezası verildi.

#4630852  gönderen feuer38
 13.05.2022 - 15:58:58
dr_unblocked yazdı:
feuer38 yazdı:
hocam diğer bölümlerin sıkıntıları yok mu sence, daha haberi sitede var kadın doğumcuya 4 trilyon tl tazminat cezası verildi.
benzer dava askere elverişlidir raporu verip askerde tek böbrek olduğu anlaşılan kişinin aile hekimine de açıldı. neyseki yeni çıkacağı söylenen kanunda kasıt yoksa rücu edilmeyecek deniyor .
Kullanıcı avatarı

#4630880  gönderen dr_unblocked
 13.05.2022 - 18:16:48
feuer38 yazdı:
13.05.2022 - 15:58:58
dr_unblocked yazdı:
feuer38 yazdı:
benzer dava askere elverişlidir raporu verip askerde tek böbrek olduğu anlaşılan kişinin aile hekimine de açıldı. neyseki yeni çıkacağı söylenen kanunda kasıt yoksa rücu edilmeyecek deniyor .
hocam ona bakarsan yazdığım calpol fulminan hepatit yapar babalara gelirsin o işin sonu yok, önemli olan risk yüzdesi, ahu şu şartlarda riski az bölümlerden, bak sıfır risk demiyorum düşük risk diyorum

#4630893  gönderen stip
 13.05.2022 - 18:49:27
Devlette en yüksek maaşı alıp, insani şartlarda çalışan, malpraktisi diğerlerine göre düşük olan, her zaman da diğer bölümlerin önünde olacak bir branş
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7