Pazartesi , Ekim 21 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
Üstteki arkadaşın dediği gibi yazılabilecek daha iyi bölümler var.Ancak ikisi arasında kaldıysanız,düşündüğünüz hayat biçimi ve hedeflerinize göre size en uygun olanı seçiniz.Daha önce deneyiminizin olması nedeniyle ben Acilden yana oyumu kullanıyorum.Hakkınızda hayırlısı olsun.
Kullanıcı avatarı
36 yaşındayım acil tıp uzm yım sözleşmeli çalışıyorum ankaranın göbeğinde 7 nöbetin yoğun geçmesi koymuyor açıkçası sabahında ben eve kaçıp 3 gün dinlenmeye giderken herkes işe yeni geliyordu ayrıyeten bugüne kadar hiç yıllık izin almamam da cabası ah dönerim kesilecek korkusu da yok o yüzden beyin cerrahisi yanında acil pırlanta
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
36 yaşındaki birine beyin cerrahisi önermek...

Ben hiçbir cerrahiyi önermiyorum o yaşta. Acil, yüz kere daha iyidir sizin için.

Bir de şu “spesifik” lafı yok mu! Bunlar aldatmaca. Yazık etmeyin kendinize.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: 36 YAŞINDAYIM.ACİL Mİ BEYİN CERRAHİSİ Mİ?

#4308155  gönderen soroz
 13.09.2019 - 10:34:38
Hocam yapabileceksiniz hayallerinizin peşinden gidin, bir arkadaşım perifer bir fakülteden 40 yaşında beyin cer uzmanlığı aldı o da 35 yaşında kazanmıştı. Aynı fakültede akademisyen oldu. Şimdi Çin de kongrede. Sürekli güzel yerlerden fotoğraflar paylaşıyor, yurtdışında eğitimlere katılıyor vs Amerikaya sık gidiyor, 1-2 seneye de doç. olur.

#4308163  gönderen soroz
 13.09.2019 - 10:48:31
Ama çocuk varsa hocam uzun sürelerin hastanede geçtiği bölümler zor oluyor, belli bir yaştan sonra da yine hakeza. Akdeniz sba acil gelebilir puanınıza.
Benim gördüğüm biraz daha ileri yaşta acil tıpın öncelikli seçildiği Nrş nin ucu bucağı yok sınırlı kalma durumu da var cerrahi branş ne olursa olsun yarış vardır ve o yarışa sizden önce başlayanlar baya ilerlemiş olacak acil tıpta yarış yok sözleşme var kendini geliştirmek o kadar da önemli değil acile gelen her hasta belli bir süre sonra branşını bulup yatıyor zaten tabi ki acilin stresi kaotik bir ortamı var aktif bi yer ama puan aralığına göre iyi bir branş olduğu söylenebilir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4308182  gönderen soroz
 13.09.2019 - 11:30:58
drakcaoglu yazdı:
13.09.2019 - 11:21:50
Benim gördüğüm biraz daha ileri yaşta acil tıpın öncelikli seçildiği Nrş nin ucu bucağı yok sınırlı kalma durumu da var cerrahi branş ne olursa olsun yarış vardır ve o yarışa sizden önce başlayanlar baya ilerlemiş olacak acil tıpta yarış yok sözleşme var kendini geliştirmek o kadar da önemli değil acile gelen her hasta belli bir süre sonra branşını bulup yatıyor zaten tabi ki acilin stresi kaotik bir ortamı var aktif bi yer ama puan aralığına göre iyi bir branş olduğu söylenebilir
Hocam bu konuda kesinlikle haklısınız, işler yaver gitmezse genel olarak acil daha avantajlı, keşke geleceği görebilsek.

#4308187  gönderen Oco31
 13.09.2019 - 11:46:04
Hocam hayat sizin hayatınız ne istiyorsanız onu yapabilirsiniz.Ben şunu hatırlatmak isterim.Abim cerrahi branşta asistan.Nöbet çıkışı saat gece 12 de eve gelmiş ve gözlüklü uyuyakalmış.Evine çok az vakit ayırabiliyor.Kıdemli olunca nispeten rahatlayacak ama bunları çekmeye değer mi buna karar verin değer diyorsanız beyin cerrahisi mesleki tatmini yüksek olur diye düşünüyorum
Oco31 yazdı:
13.09.2019 - 11:46:04
Hocam hayat sizin hayatınız ne istiyorsanız onu yapabilirsiniz.Ben şunu hatırlatmak isterim.Abim cerrahi branşta asistan.Nöbet çıkışı saat gece 12 de eve gelmiş ve gözlüklü uyuyakalmış.Evine çok az vakit ayırabiliyor.Kıdemli olunca nispeten rahatlayacak ama bunları çekmeye değer mi buna karar verin değer diyorsanız beyin cerrahisi mesleki tatmini yüksek olur diye düşünüyorum
Ertesi gün sabah 7 vizitine katılıp sonraki günün çıkışı belli olmayan saatine kadar hastanede serviste mi oturacak