Pazartesi , Eylül 16 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir süre kaldı. Üniversiteler kontenjanlarını doldurdu. İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi (UTF) Türkiye'deki tüm tıp fakülteleri arasında 547,58 ile en yüksek taban puana sahip olduğunu açıkladı

Resim

Üniversitelere kayıtlar 23 Ağustos'ta sona erdi. Üniversiteye giremeyen adaylar için ise ek tercih dönemi telaşı başladı.Bu dönemde İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi (UTF), Türkiye'deki tıp fakülteleri arasında en yüksek taban puanına (547,58) sahip tıp fakültesi oldu. Üniversite, 2016, 2017 ve 2018'deki birinciliğini sürdürdü. İngilizce tıp eğitimi veren üniversite 10 kişilik kontenjanını ilk 77'de olan öğrenciler arasından tamamladığını duyurdu.

Türkçe eğitim veren İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi ise 531,79 taban puanı ile tüm tıp fakülteleri arasında en üst sıralarda yer aldı. Tıp Fakültesinin tam burslu kontenjanları ilk 1000'e giren öğrenciler tarafından dolduruldu. Üniversite, 2018 yılında da Türkiye'deki bütün tıp fakülteleri arasında en yüksek tavan (562,95) ve taban (549,17) puanlara sahip tıp fakültesi olmuştu.

Ek tercih dönemi başlıyor

Aday öğrencilere üniversiteye yerleşmek için son bir şans veren Ek Tercih Dönemi 5 Eylül'de başlıyor. İstanbul Medipol Üniversitesinde lisans bölümleri arasından Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı, Mimarlık Türkçe ve İngilizce, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce), İnsan Kaynakları Yönetimi, Uluslararası Lojistik Yönetimi, İnşaat Mühendisliği Türkçe ve İngilizce, Ortez-Protez Sağlık Yönetimi Türkçe ve İngilizce, Sosyal Hizmet bölümlerin de aralarında olduğu bölümlerde ek kontenjanlar açıklandı.

Öğrenciler başvurularını 5-11 Eylül tarihleri arasında https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden yapabilecek.
Kaynak :iha
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Valla onu bilmem de Koç Tıp'a gitme fırsatım olmuştu. Hastanesini, dersliklerini gezmiştim. Gerçekten muazzam bir eğitimleri ve alt yapıları vardı. MAYO clinic ile akredite olmuşlar. Ben de Ege Üniversitesinden mezun oldum, bizim de eğitim sistemimiz iyiydi ama üzerinden kaç sene geçmiş, teknoloji eğitimde almış başını gitmiş.

Tamamiyle emperyalist sistemin pompalandığı, sosyal devletçiliğin unutulduğu Yeni Türkiyede, eğitim konusunda Devlet Üniversitelerinin hiç ama hiç şansı yok. İster Hacettepe olsun, ister Ege, İster Çapa özel üniversitlerle yarışmaları imkansızdır. Asistanlık eğitimi çok fakrlı bir konu ama Tıp eğitimi için belli başlı okullar açık ara öndeler (apartmandan bozma, köşe başı tıp fakülterlnden bahsetmiyorum)

Zaten tespitimin doğru olduğunu, okulların puanları da göstermekte. Orada okuyanlar şanslılar, ama ülkem için yazık ki yazık.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Özelde tıp okuyan özelde asistanlık yapsın!!!!!!!!!

Özel tıp fakültelerinin sayısının giderek artması ve yüksek puanlı alması sebebiyle devlet üniversitelerinin değersizleştiği ilk 10000 ne giren öğrenciler arasında tercih listelerinde sıralamadan belli oluyor; o yüzden bence özel tıpta okuyan arkadaşlar TUSda sadece özel tıp fakülterini yazsınlar stajları ve internlikleri rahat olup TUSa rahat hazırlanabiliyorlar devlet üniversitelerinde bazı yerlerde çok ağır olup TUSlar başka bahara kalıyor.Bence TUS tercihlerinde ayrım olmalı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009