Pazartesi , Eylül 16 2019
4. 5. ve 6. sinif tip ogrencilerine ozel...
Kullanıcı avatarı

Dönem 5 öğrencisine yol gösterecek var mı ?

#4297316  gönderen Creative
 13.08.2019 - 18:26:38
Öncelikle herkese iyi günler hayırlı bayramlar dilerim ve hemen konuma geçmek istiyorum. Dönem 4 ü sene sonunda en zor 4 stajın bütünü vererek kılpayı uzatmadan bitirdik sonunda 50 günlük bir tatil kaldı bize yedik içtik gezdik yüzdük memlekete geldik ve şuan evde çok sıkılıyorum eskiden yaparken havalara uçtuğum aktiviteleri şimdi aklıma bile getirmek istemiyorum dönem 5 olmanın verdiği baskıyla ne yapacağımı bilmiyorum şunun şurasında bir ay kaldı tatilin bitmesine ve ben ilerde kendime yararlı olacak bir şeyler yapmak istiyorum bu yüzden abiler ablalarıma danışmak istedim şimdi önümde 2 seçenek var birincisi hiç olmayan ingiliZcemi alacağım kitaplar ve dış desteklerle tıpdili ilk girişte geçebilecek düzeye getirmek .
İkincisi (ailemin istediği de ) bizim burdaki özel hastanede sabah akşam staj yapmak ,vakit geçirmek
Sizce hangisini yapmalı , hangisi daha yararlı olur (ilerde pişman olmak istemiyorum ) bu vakitte siz olsanız ne yapardınız değerli cevaplarınızı esirgemeyin lütfen
Kullanıcı avatarı
Özel hastane işi gereksiz bence. İngilizceyi halletmeye bak.

Dönem 5 nisbeten kolaydır (dönem 3 ve 4'e göre). Tus çalışmaya başlaman lazım.

Böyle. Başarılar.
En son Dr Ömer Durğun tarafından 13.08.2019 - 19:20:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Creative yazdı:
13.08.2019 - 19:45:22
Ço teşekkür ederim herkese fikir birliğinde olunması beni çok sevindirdi yolumu çizdim pazartesi imgilizceye başlıyorum
İng için hangi kaynaklara badvuracaksin nerelerden nasıl çalışacaksın? büyüklerimizin tavsiyesini de bekliyorum
Kullanıcı avatarı
Ugurulgenn yazdı:
13.08.2019 - 20:51:32
Yurtdısına gıt dıyecem de o vızyonu alamadım sen de otur calıs 2 sene sonra elıne 6 mılyar verıp elınde dosya ordan oraya gez genclıgının baharında
Vizyon demeyelim de hocam ailemin tüm işi memlekette başka şehire gitmem bile zor görünüyor uzmanlığı bir yerde yapıp şehrimde özel hastanede çalışacam gibi gözüküyor o yüzden iyi bir doktor olup halkıma hizmet etmek istiyorum parasal konuda sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum çok teşekkür ederim cevabınız için
Kullanıcı avatarı
cayluck41 yazdı:
14.08.2019 - 01:18:55
Creative yazdı:
Ço teşekkür ederim herkese fikir birliğinde olunması beni çok sevindirdi yolumu çizdim pazartesi imgilizceye başlıyorum
İng için hangi kaynaklara badvuracaksin nerelerden nasıl çalışacaksın? büyüklerimizin tavsiyesini de bekliyorum
Hocam o konuyu forumdan araştıracağım 1 ay içinde kitap ve internet destekli çalışmayı düşünüyorum olurda gelişme gösteremezsem sene içinde kursa yazılmayı aklıma koydum
Kullanıcı avatarı
Creative yazdı:
14.08.2019 - 05:39:38
cayluck41 yazdı:
Creative yazdı:
Hocam o konuyu forumdan araştıracağım 1 ay içinde kitap ve internet destekli çalışmayı düşünüyorum olurda gelişme gösteremezsem sene içinde kursa yazılmayı aklıma koydum
Ben de bu yaz tıp dil sınavına girdim. Yök dil sınavına nazaran kolay dediklerinden dolayı gittim fakat zorluk anlamında fark yoktu. İngilizce düzeyim düşük seviyedeydi. Sınavdan 20 gün önce internette grammer videoları izlemeye başladım. Tusdata'nın ingilizce kitabının sonunda sık sorulan 500 kelime var onu ezberledim ve sınava girdim sınırdan geçtim. Öncelikle grammer bilgisi önemli ama sanırım 17 soruluk bir kısmı kapsıyor, sınavın geriye kalan 63 sorusu kelime bilgine göre yapabileceğin türdeki sorular hiç çalışmayan birisinin kelime bilgisi varsa bu sınavı geçebilir. Paragraf soruları ve her birinden 4'er soru, anlam bozan cümle gibi soru türleri dediğim gibi kelime bilgin varsa yapabileceğiniz sorular. Bu sınav için kursa gitmeyi pek gerekli görmüyorum, evde kendiniz halledebilirsiniz.

http://webders.net/tip-dil-sinavi-icin- ... 124p1.html Bu kelimeleri ezberlerseniz sınavda daha rahat edersiniz.
Kullanıcı avatarı
CerrahOlacakAbisi yazdı:
14.08.2019 - 12:05:39
Creative yazdı:
cayluck41 yazdı:

Ben de bu yaz tıp dil sınavına girdim. Yök dil sınavına nazaran kolay dediklerinden dolayı gittim fakat zorluk anlamında fark yoktu. İngilizce düzeyim düşük seviyedeydi. Sınavdan 20 gün önce internette grammer videoları izlemeye başladım. Tusdata'nın ingilizce kitabının sonunda sık sorulan 500 kelime var onu ezberledim ve sınava girdim sınırdan geçtim. Öncelikle grammer bilgisi önemli ama sanırım 17 soruluk bir kısmı kapsıyor, sınavın geriye kalan 63 sorusu kelime bilgine göre yapabileceğin türdeki sorular hiç çalışmayan birisinin kelime bilgisi varsa bu sınavı geçebilir. Paragraf soruları ve her birinden 4'er soru, anlam bozan cümle gibi soru türleri dediğim gibi kelime bilgin varsa yapabileceğiniz sorular. Bu sınav için kursa gitmeyi pek gerekli görmüyorum, evde kendiniz halledebilirsiniz.

http://webders.net/tip-dil-sinavi-icin- ... 124p1.html Bu kelimeleri ezberlerseniz sınavda daha rahat edersiniz.
Thank you hocam :) mükemmelsiniz :idea:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Creative yazdı:
14.08.2019 - 13:14:07
CerrahOlacakAbisi yazdı:
14.08.2019 - 12:05:39
Creative yazdı:

Thank you hocam :) mükemmelsiniz :idea:

Ne demek, iyi çalışmalar. :wink:
Stajları sakın boş verme. Sen tus çalışırken geleceği yönelik hayallerinde en büyük dostların stajlardan aldığın geri bildirimlerin olacak. 5. sınıf bence en önemli dönem şu anki aklım olsa demek isterdim. Ama şahsen 5. sınıfta bütün stajlara katılım gösterdim. Ve beni çok rahatlattılar hedef ve hekim olarak. Eğer imkanın varsa Sağlam bir kursa yazıl en acilinden. Daha 2 senen var. İngilizceyi TUS için hedefine koymadıysan eğer zaten ardan çıkacak tıpdil vs. Ama akademik olarak görebileceğin bilgi birikimini kucaklayabilecek kapılar açacak önüne. Hafife alma yani ingilzceyi TUSA indirgeyerek. TUS ile ilgili olarak buraya detaylı yazılardan ziyade özelden istersen yazabilirim. çünkü biraz aykırıyım bu konuda.