Cuma , Nisan 3 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
“Şifa veren ellerden kalem tutan ellere” sloganıyla yola çıkan Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) bu yaz kadın hekim üyeleri ile okulları boyuyor. “KAHEV ile Rengarenk Geleceğe” projesi kapsamında ilk olarak Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde Şarköy İlk ve Ortaokulu’nun boyanmasına başlandı.

Resim

Bugüne kadar 600’e yakın öğrenciye burs veren, 50’ye yakın okula kütüphane ve robotik laboratuarlar yaptıran KAHEV, bu sefer farklı bir projeye imza atıyor. “KAHEV ile Rengarenk Geleceğe” projesi ile Türkiye’nin dört bir yanında boya ve tadilata ihtiyacı olan okullar tek tek belirlenerek yaz aylarında gönüllü doktorların da katılımıyla boyanıyor. Öğrencilerin de ilgisini çekecek, okula gitmeyi sevdirecek canlı renklere boyanacak olan okullara yapılacak özel çizimler için de 2 ayrı ressam destek veriyor.Proje kapsamında belirlenen ilk okul, Balıkesir’in Burhaniye ilçesindeki Şarköy İlk ve Ortaokulu oldu. Tüm masrafları KAHEV tarafından karşılanan bu projede gönüllü kadın hekimler ve aileleri boyama işinde bizzat yer alıyorlar.Proje Sorumlusu Dr. Burcu Habiboğlu "KAHEV'le Rengarenk Geleceğe adlı projemizi ilk olarak Burhaniye İlçesi Şarköy İlkokulunda hayata geçirmekten sevinçliyiz. İlçe Milli Eğitim ve okul idaresi de bize her konuda yardımcı oluyor, kendilerine teşekkür ederiz. Bu projeyi gerçekleştirmek için eli fırça tutan 30 doktor arkadaşımız var, beşer altışar kişilik ekipler halinde, birer ikişer günlüğüne gelip okulun boyanma işini devam ettireceğiz. Hepimiz doktoruz, hep aynı mekanlarda, muayenehanelerde yoruluyoruz, tabi iki türlü yoruluyoruz, biri fiziki yorgunluk. Fiziki yorgunluk uyuyunca, dinlenince geçiyor. Haliyle gönül yorgunluğu da oluyor. Bu yorgunluk uyuyunca, dinlenince geçmiyor. Kısa süreliğine de olsa uğraşlarımızı ve mekanlarımızı değiştirmemiz gerekiyor. İşte, bu yaptığımız iş bizi fiziki olarak yoruyor, fakat dinlenince yorgunluk kalmıyor, bu iş aynı zamanda bize, gönüllerimize iyi geliyor, aynı zamanda dostluklar, arkadaşlıklar biriktiriyoruz" dedi.6 Temmuz’da Şarköy’de başlayan ilk etap boyama, yaklaşık 20 gün sürecek. Proje, Antalya ve Batman’da boyanacak yeni okullarla devam edecek.

*****

KAHEV Hakkında

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı – KAHEV, ilk çalışmaları 2017 yılında 5 kadın hekimin çabası ile başlayan ve kısa sürede yaklaşık 22.000 kadın hekim katılımcıya ulaşan, 31 Aralık 2018’de resmi gazetede yayınlanarak resmi sürecini tamamlayan bir Eğitime Destek Vakfıdır.

KAHEV ile Türkiye’nin her köşesinden ve yurt dışından binlerce kadın hekim, 2017’den bu yana her yaş grubundan yüzlerce öğrencinin hayatına dokunmuştur.

Vakfın amacı; okul öncesi, ilk, orta ve yükseköğretim öğrencileri ile üniversite mezunlarının eğitimine yönelik burs sağlamak, ülkemizin kültürel, bilimsel ve sosyal gelişmesine hizmet etmek, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, verimli, etkin ve yüksek düzeyde eğitim hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak, eğitim çerçevesi içinde katılımcı bir sivil toplum hareketi yaratmaktır.

http://www.balikesirposta.com.tr/haberl ... ECEgE.html
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kadınlardan oluşan bir grup yardımsever hekim tüm çocukların eğitimine destek oluyor, sadece kız öğrencilere değil. Keşke erkek hekimler de bu amaçlarla toplansalar.
En son Alice in Wonderland tarafından 29.07.2019 - 13:58:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009