Pazar , Aralık 8 2019
Doktorca Haberin Adresi...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Daha büyük bir ilçede ikamet etmekteyken icapçı olduğu küçük ilçeye gece vakti aracıyla giderken koyun sürüsüne dalan kadın doğum uzmanı doktor arkadaşım, ilçeden ile giderken çalı yumağını kaya zannedip yoldan çıkıp takla atan göğüs uzmanı arkadaşım aklıma geldi. Allahtan ölümlü olmadı. Bilemiyorum ama sanki ilçede mecburiyi bitirmek ya da tek icapçı isen 2.icapçı gelene kadar etrafta olmak daha iyi gibi. Her gün hergün onca engebeli yol çok riskli.
Kullanıcı avatarı
Yok öyle ölmeyiz füze atın. Hatta her apartmana her daire kapısına bir uzman doktor dikin. Köleyiz çünkü. Ev alırken ya da kiralarken size uygun mu paşam diye sorarız tamam. Tek hekim full icap tutarken, ilçede hapis kalmak ve ancak rapor alarak bir haftasonu ilçe dışına çıkabilmek çok insani bir şey çünkü. Uzman doktoru insanların ayağına paspas yaptınız be.
Kullanıcı avatarı
İkamet sorununu halletsinler
Lojmanlar yerli yardımcı sağlık personeli ile doldurulmuş, kiralanacak ev bile bulunamayan yerler oluyor. Zaten harabe de olsa bir ev bulduğunda yolunacak kaz muamelesi yapılıyor. Hizmet için bulundukların seni yolmaya çalışıyor, oh ne ala!
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
bu haberi görünce hemen anladım meseleyi :) yahu kozluk acilde ben çalıştım ve bu haber külliyen yalan kozluk halkının haberi bile yok bu haberden .. bunlar tamamen bikaç muhtarın safsatası.. ayrıca merkez dururken ilçede kim nasıl kalsın? ben de orda çalıştığımda merkezden gitgel yapıyordum hiçbir sorun da olmuyordu... ayrıca şöyle bişi var mesela orda tek kardiyolog var ve haliyle anjiyo falan da yok.. ee mı hastası geldiğinde zaten biz direk merkeze sevk ediyoduk ilk tedavisini yapıp.. kardiyolog olsa ne olacak.. kaldı ki çoğu branş tek hekim ve icabı da normal resmiyette 7 gün tutmalı ama biz çoğu zaman arardık .. madem herşey resmiyet o zaman bunu da uygulasınlar! ayrıca kozluk nispeten daha büyük ve hastane açısından daha iyi .. burda jalk şikayet ediyosa o zaman sason beşiri gercüş hasankeyftekiler niye şikayet etmiyo ordaki tüm doktorlar merkezde kalıyo :) saçma sapan bi haber.. inanın kozluk halkının bundan haberi bile yok :)
Kullanıcı avatarı
Katılan empati yapan meslektaslarimiz şöyle 1 ay geçirsin o zaman anlarlar.. senin icapta oldugun zaman hasta lutfedip poliklinige gelmez esi isten gelir yemek yenir çay meyveden once acile gelip baski kurup icapci getirtilir.. her seferinde ya onemli bisey varsa der gidersin bisey yoktur cogunda da..stress artar gece uyuyamazsin banyo yapamazsin öyle rahat rahat..30 gün icap olmaz.. yazsınlar 7 aktif nöbet gerisi kalan günler boş..yapmıyorlar.
Kullanıcı avatarı
İki tarafın da haklı olduğu yanlar var. İcapçı hekim hastaneye yakın oturmalı, 60 km icapçı hekimin oturacağı nöbet tutacağı bir mesafe değil. Branşında tek hekim olanlar da icap nöbeti tutmamalı. Sistemin aksayan yönleri birlikte giderilmeli.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Bu haberi yaptıranlar büyük ihtimal oranın esnafı.Bizde yaşadık böyle şeyler.Hastanedeki doktorlar ilçede yaşasın emlakçısı ayrı öpsün,manavı kasabı,ustası,lokantası hepsi ayrı ayrı öpsün.Dertleri o. Bi de bu sitede doktor olmayan ne kadar çok kişi türemiş ya.Mesajlara bak.Empatiymiş de,yok kendi ailesi orada oturabilirmiş de.Sen 30 gün adama icap tutturuyorsun.Yetmiyor bi de dizimin dibinde fahiş kiralarla otur diyorsun.Kölen mi bu doktorlar senin.Önce devlet ol,doktorunun seviyesine uygun lojman,sosyal ortamlar ve güvenlik sağla sonra konuş.Lan var olan kümesten bozma lojmanlarda da kiraları bile ödemeden o yöreli çakal personel veya imamlar felan oturuyor.Sen neyin haberini yapıyorsun