Salı , Temmuz 23 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Batman'ın Kozluk İlçe Devlet Hastanesi'nde görevli doktorların tamamının Batman merkezde ikamet etmesi, Kozlukluların tepkisine neden oldu

50 yataklı Kozluk Devlet Hastanesi'nde 18 uzman, 8 pratisyen doktorun çalıştığına dikkat çeken hasta yakınları, görevli tüm doktorların Kozluk ilçesine gidişgeliş yapmasından yakındı. Acil bir durum karşısında ilçede uzman doktor bulamadığından şikayetçi olan hasta ve hasta yakınları mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti.
Sağlık Bakanlığının bu konuda, icap nöbeti tutan doktorların 30 dakikada hastanede olması gerektiği ile ilgili açıklamalarını yetersiz gören hasta yakınları, "Kozluk, Batman merkeze 60 kilometre mesafede, nüfusu 60 binin üzerinde bir yerleşim yeri, acil bir durumda hastamızı en erken 20 dakika içinde hastaneye ulaştırıyoruz. İlk müdahaleden sonra uzman doktora haber verilmesi, doktorun ilden yola çıkıp ilçeye ulaşması en erken bir veya bir buçuk saati buluyor. Bu süre zarfında tehlikeli bir durumda hastalarımız mağduriyet yaşıyor" ifadelerini kullandı.
İcap nöbeti tutan doktorların 30 dakika içinde Kozluk'taki hastaneye yetişmelerinin hiçbir zaman mümkün olmadığı belirtilerek bu düzenlemenin bakanlık yetkililerince yeniden gözden geçirilmesini talep ettiklerini sözlerine ekledi.
Kaynak :Habertürk
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Bunda bir şey yok, kendinizi yerlerine koyun benim ailem merkeze uzak ücra bir ilçede yaşasa acil durum olursa diye ben de endişelenirdim. Bu kurallarla bellidir icapçı hekim 60 km lik uzaklıkta bulunamaz. Böyle bir duruma iyice şımardı bu halk yorumu vicdana sığmaz
Kullanıcı avatarı
bbilgee yazdı:
11.07.2019 - 19:19:22
Bunda bir şey yok, kendinizi yerlerine koyun benim ailem merkeze uzak ücra bir ilçede yaşasa acil durum olursa diye ben de endişelenirdim. Bu kurallarla bellidir icapçı hekim 60 km lik uzaklıkta bulunamaz. Böyle bir duruma iyice şımardı bu halk yorumu vicdana sığmaz
her uzmanlık dalı her hastanede bulunduğunda eşitlikten bahsedelim. ülkenin durumu belli, şehirler, insanlar, imkanlar düzelmeden; herkesin gücü doktoru düzeltmeye yetmesin.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Zehravi1453 yazdı:
11.07.2019 - 20:45:27
Hastaları da düşünmek gerekli. Zaten ne oluyorsa herkesin kendini düşünmesinden oluyor. Empatiye çok ihtiyacımız var.
Hastaları düşünmek işimiz ama meslek etiği ve gerekleri var. Pilotu 24 saat uçurabilir misin? Otobüs şöfürünü 6 saaten fazla sürdürsene? Memurlara Nerede oturacağını söylesene bunlara 30 gün boyunca.

Ayrıca hizmet vermek için ruh ve bedenen tam sağlıklı olmak ilk koşuldur, tükenmiş hekimlerin (örnek ben) %30 verimle çalışmasının zaten verimsiz olan sistemde tek dönüşü daha fazla sevk ve daha fazla reçete edilen gereksiz ilaçtır.
Kullanıcı avatarı
tedi yazdı:
11.07.2019 - 21:01:28
Zehravi1453 yazdı:
11.07.2019 - 20:45:27
Hastaları da düşünmek gerekli. Zaten ne oluyorsa herkesin kendini düşünmesinden oluyor. Empatiye çok ihtiyacımız var.
Hastaları düşünmek işimiz ama meslek etiği ve gerekleri var. Pilotu 24 saat uçurabilir misin? Otobüs şöfürünü 6 saaten fazla sürdürsene? Memurlara Nerede oturacağını söylesene bunlara 30 gün boyunca.

Ayrıca hizmet vermek için ruh ve bedenen tam sağlıklı olmak ilk koşuldur, tükenmiş hekimlerin (örnek ben) %30 verimle çalışmasının zaten verimsiz olan sistemde tek dönüşü daha fazla sevk ve daha fazla reçete edilen gereksiz ilaçtır.
Bu yorumdan sonra artik konusmaya gerek yok bence. Dagilalim gencler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009