Cumartesi , Aralık 14 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
TUS: Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı
DUYURU
(05 Temmuz 2019)

2019-TUS 1. Dönem Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

2019 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavına (2019-TUS 1. Dönem) ilişkin ek yerleştirme tercih işlemleri sonucunda yapılan yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına 05 Temmuz 2019 tarihinde saat 14.00’ten itibaren https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilirler.

Ek yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Ek Yerleştirme Sonuçları
https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=5752

Sayısal Bilgiler
http://www.osym.gov.tr/TR,16817/2019-tu ... giler.html
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
DOKTORE34 yazdı:
07.07.2019 - 13:59:43
thebesiktas yazdı:
05.07.2019 - 18:16:06
leylamahsa yazdı:
05.07.2019 - 17:54:13
Erenköy psikiyatri 49 puan görünüyor yanlış değil mi?
KKTC kontenjanı hocam
Erenköy KKTC'de mi ki kktc kontenjanı olsun sayın hocam ?

Konudan bağımsız olarak bir Erenköy de KKTC'dedir. Kıbrıs direnişin ilk başladığı alandır ve ana Kıbrıs bölgesiyle bağlantısı yoktur, tüm kara sınırları rum bölgeleriyle çevrilidir. Aslında bir nevi Erenköy KKTC'dedir.
dr_sinaps yazdı:
07.07.2019 - 15:46:20
DOKTORE34 yazdı:
thebesiktas yazdı:
05.07.2019 - 18:16:06

KKTC kontenjanı hocam

Konudan bağımsız olarak bir Erenköy de KKTC'dedir. Kıbrıs direnişin ilk başladığı alandır ve ana Kıbrıs bölgesiyle bağlantısı yoktur, tüm kara sınırları rum bölgeleriyle çevrilidir. Aslında bir nevi Erenköy KKTC'dedir.
Teşekkürler bu bilgi için peki hocam kıbrısta maraş diye bir yer var onu da bana açıklar mısınız ?Yerleşim yeri olarak yasak bir yer.Neden güneyle anlaşmazlık yaratıyor?
Kullanıcı avatarı
DOKTORE34 yazdı:
07.07.2019 - 23:27:36
dr_sinaps yazdı:
07.07.2019 - 15:46:20
DOKTORE34 yazdı:

Teşekkürler bu bilgi için peki hocam kıbrısta maraş diye bir yer var onu da bana açıklar mısınız ?Yerleşim yeri olarak yasak bir yer.Neden güneyle anlaşmazlık yaratıyor?
0-2 yaş arasında Kıbrıs'taymışım, o süreç içinde maraşa da babamla birlikte annemin kucağında girmişim. good old day :) Kıbrıs tecrübem sadece 0-2 yaş arasından ibaret olduğu için uzman sayılmam. Lol. Maraş vaktinde yaz turizmi açısından Avrupanın en gözde mekanıymış ve aşırı lüks bir yermiş. Kraliyet ailesine ait dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli, Türkiyede bile olmayan arabalar, dünyaca ünlü yıldızların evleri vs. Sayısız otel, bankalar, sinemalar. Savaş başlayınca buradaki insanlar apar topar kaçmışlar. Türk askeri savaşta orayı da kurtarmış. Fakat bm böyle değerli bir alanı Türklere kaptırmamak için anlaşma ile oranın kapalı kalması şartıyla Türklerde kalmasını kabul etmiş. Şöyle bir sorun var orası toprak olarak gerçekten de Türklere ait, savaştan önce de öyle, fakat toprağın üstündeki mülkler ise Rumlara ait. Tekrar açılması bu yüzden sorun oluyor benim bildiğim. O bölge bir nevi koz durumunda sanırım, Rumları ameliyatlı bölgesi gibi bir şey. Tekrar açılsa eski şaşalı günlerine döner mi, pek sanmıyorum, dubai vs çok daha önde. Ama tabi Kıbrısta kumarın serbest olması gibi durumlar da var. Benim içim en ilgi çekici yanı yanı başımızda hayalet bir şehir olması ama içine giremedikten sonra onun da önemi kalmıyor. Derin bilgim yok, bilgim böyle yüzeyel şeyler. Benim eyyorlamam bu kadar.