Salı , Temmuz 23 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Öğrencisi Arda Ayten, ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyonluk soruyu görerek büyük başarı elde etti

Resim
Haber 46'da yer alan habere göre; Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi 4. sınıf Öğrencisi Arda Ayten, ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyonluk soruyu görerek büyük başarı elde etti. Aslen İskenderunlu olan ve KSÜ Tıp Fakültesinde okuyan Arda ayten 125 bin lira kazandıktan sonra 250 bin liralık soruyu gördü. Arda 250 bin liralık soruya hiç fikri olmamasına rağman cevap verdi ve 250 bin lira kazandı.

Arda Ayten 250 bin liralık sorusunda aşağıdaki soruya cevap verdi: Heredotos'a göre Mısırlılar ilk insanları araştırdıkları deneydeki çocuklar kimlerin dilinde bekos yani ekmek dedikleri için ilk insanları onlar olarak kabul etmişlerdir?

A) Frigyalılar

B)Hititler

C)Sümerler

D)Lidyalılar

Doğru Cevap: Frigyalılar Bu soruya doğru cevap veren Arda Ayten 250 bin lira kazandı ve 1 milyonluk soruyu gördü...
Kaynak:haber 46
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Eskiden de sadece bekos'u sormuşlardı sanki,demek ki çıkmış soru kaçınılmaz bir olay.
Ayrıca Dk 1.45 de bu sorunun cevabını Barış Özcan vermişti daha bu ay içinde, yarışma canlı yayın da olmadığına göre Barış Özcan soruları biliyor muydu yoksa adamın kalp gözü mü açık bilemedim
aliveli4950 yazdı:
01.07.2019 - 12:25:51

Eskiden de sadece bekos'u sormuşlardı sanki,demek ki çıkmış soru kaçınılmaz bir olay.
Ayrıca Dk 1.45 de bu sorunun cevabını Barış Özcan vermişti daha bu ay içinde, yarışma canlı yayın da olmadığına göre Barış Özcan soruları biliyor muydu yoksa adamın kalp gözü mü açık bilemedim
Hocam ben de nereden biliyorum bu sorunun cevabını diyordum. Bu kadar basit olamaz diye artistlik yapıyordum. Siz söyleyince hatırladım, barış Özcan’ın videosunu ben de izlemiştim. Ama soruları hazırlayanlar biraz daha zor sorabilirlermiş. Barış Özcan YouTube’da çok takip edilen birisi ve sadece 1-2 ay evvel bu sorunun cevabını paylaştı resmen.
Kullanıcı avatarı
İyi bir reklam malzemesi oldu, kimin milyoner olmak istediği değil kimin milyoner olmak isteyenlerin umutlarını sömürerek milyarder olduğu önemlidir. Esas soru kim kim milyoner olmak ister yarışması düzenleyerek insanların umutlarını sömürerek milyarder olur.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
easypeasylemnsqueezy yazdı:
01.07.2019 - 12:35:20
aliveli4950 yazdı:

Hocam ben de nereden biliyorum bu sorunun cevabını diyordum. Bu kadar basit olamaz diye artistlik yapıyordum. Siz söyleyince hatırladım, barış Özcan’ın videosunu ben de izlemiştim. Ama soruları hazırlayanlar biraz daha zor sorabilirlermiş. Barış Özcan YouTube’da çok takip edilen birisi ve sadece 1-2 ay evvel bu sorunun cevabını paylaştı resmen.
Benzer şekilde 7-8 ay kadar önce Guinness Dünya rekoruna göre Kurt Steiner bir taşı su üzerinde art arda kaç defa sektirerek rekor kırmıştır sorusu sorulmuştu. (Telefon jokerinde arka planda klavye sesleri geliyor) O sorudan 1-2 hafta öncesinde Barış ÖZCAN yine Bir taşı suda en fazla kaç kez sektirebilirsiniz videosu yayınlanmıştı.
Kullanıcı avatarı
aliveli4950 yazdı:

Bu bölümü seyretmemiştim. Çok iyi yakalamışsın. :wink:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009