Pazar , Ekim 20 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Kayseri’de yaşayan üroloji uzmanı, Opr. Dr. Bekir Kenan 51 yaşında ikinci üniversitesini bitirdi. Uzman doktor olarak görev yapan Kenan bir yandan da Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde eğitimini tamamladı. Mezuniyet diplomasını ise tıp fakültesinde beraber okuduğu ve meslektaşı olan Prof. Dr. Karamehmet Yıldız’ın elinden alan Opr. Dr. Kenan, "Hayalimi gerçekleştirdiğim için mutluyum" dedi.

Resim

Kayseri'de yaşayan evli ve 2 çocuk babası Bekir Kanan, 1990 yılında ERÜ Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Kentte özel bir hastanede üroloji uzmanı olarak görev yapan Opr. Dr. Bekir Kenan, 2015 yılında girdiği sınavda aynı üniversitenin felsefe bölümünü kazandı. Bir taraftan doktor olarak görev yapan Op. Dr. Kenan diğer taraftan 4 yıllık eğitimini başarıyla tamamladı.

'ANI YAŞARKEN GELECEĞİ BAKIN'

İşini aksatmadan ikinci üniversiteden mezun olduğunu söyleyen Kenan bu süreci ise şöyle anlattı: "2015 yılında Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümüne kayıt yaptırdım. Bu yıl itibarıyla da çok şükür mezun oldum. İnsanlarımızın zamanlarını, bilgilerini ve görgülerini ülkemizi iyi bir konuma getirecek şeylere harcamaları gerekiyor. Geleceğe bakmalarını ve anı yaşarken geleceği düşünmelerini tavsiye ediyorum."

'HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİM İÇİN MUTLUYUM'

Felsefe bölümünü severek okuduğunu anlatan Kenan, "Okuduğum bölüm, çalıştığım mesleğime mani olmadı. Hayatımızın her anında felsefe var. Kişiler ile iletişimimizde felsefe, ticaretimizde felsefe ve çalışma hayatımızda felsefe var. Felsefe derslerinin her bölümde ders olarak verilmesinin toplumu ileriye götüreceğini düşünüyorum. Ailem sonuna kadar bana destek oldu ve asla pişman değilim. Keşke daha önce okusaymışım. Hayalimi gerçekleştirdiğim için mutluyum" diye konuştu.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
tedi yazdı:
12.06.2019 - 11:48:13
Filozof olmak için üniversite bitirmek nasıl bir ironi?
Hehe, haklısın hocam çok ince görmüşsün 😜
Allah’tan düşünmek için mantık, peygamberlik için ilahiyat, yazarlık için de edebiyat fakültesinde okumaya gerek yok. En azından şimdilik.
Kullanıcı avatarı
tedi yazdı:

foucault bunu beğendi. Ens felsefede okurken althusser foucault un hocasıymış biliyonnu ben de yeni öğrendim.
Örgün öğretimden ve bamyadan hazzetmem ama totodan atma daha da hazzetmediğim bir şey. Bi de adam filozof olacam dememiş, orası ayrı bir mevzu tabi
Kullanıcı avatarı
kaffeepause yazdı:
12.06.2019 - 16:29:46
tedi yazdı:
Allah’tan düşünmek için mantık, peygamberlik için ilahiyat, yazarlık için de edebiyat fakültesinde okumaya gerek yok. En azından şimdilik.
Örgün öğretim bir yoldur, tek yol değildir ama böyle bir yol yoktur demek saçma bir önermedir.
Şu okul nefretiyle dolu garibana Örgün öğretim savundurtturdunuz ya hocam alacağınız olsun :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
tintin yazdı:
12.06.2019 - 23:30:18
kaffeepause yazdı:
tedi yazdı:
Örgün öğretim bir yoldur, tek yol değildir ama böyle bir yol yoktur demek saçma bir önermedir.
Şu okul nefretiyle dolu garibana Örgün öğretim savundurtturdunuz ya hocam alacağınız olsun :D
Hocam ben orada aslında tarizde bulunmak istemiştim ama işte edebiyle yapamadım demek ki yoksa sizin gibi alaylı bir alaycıya bu hissi yaşatmak istemezdim:)
Kullanıcı avatarı
kaffeepause yazdı:
13.06.2019 - 00:28:28
tintin yazdı:
12.06.2019 - 23:30:18
kaffeepause yazdı:

Hocam ben orada aslında tarizde bulunmak istemiştim ama işte edebiyle yapamadım demek ki yoksa sizin gibi alaylı bir alaycıya bu hissi yaşatmak istemezdim:)
Assfgg vay anasını etme bulma dünyası :D
Alaycılık kariyerime şu takikada son noktayı koyuyorum. Zamanında dalga geçtiğim tüm drtus ahalisi, gelin barışalım, hayat dalga geçmek için çok kısa :D :D
Kullanıcı avatarı
tedi yazdı:
Şaka değil ben de filozof olurum bakarsın düşüncesiyle açıköğretim fakültesi felsefeye kaydolmuştum. Bitmek üzere fakat henüz felsefeye giremedim :roll: neyse ki alaylı bir filozofum :mrgreen:

:sokratesgülümsedi:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
kutsaclirapunzel yazdı:
13.06.2019 - 17:21:19
tedi yazdı:
Şaka değil ben de filozof olurum bakarsın düşüncesiyle açıköğretim fakültesi felsefeye kaydolmuştum. Bitmek üzere fakat henüz felsefeye giremedim :roll: neyse ki alaylı bir filozofum :mrgreen:

Entel hocanın olmazsa olmazıdır açık öğretim felsefeye kayıt olmak. Ego mastürbasyonu olduğunu düşünüyorum yapacak o kadar iş varken...
Kullanıcı avatarı
tedi yazdı:
13.06.2019 - 18:10:29
kutsaclirapunzel yazdı:
tedi yazdı:

Entel hocanın olmazsa olmazıdır açık öğretim felsefeye kayıt olmak. Ego mastürbasyonu olduğunu düşünüyorum yapacak o kadar iş varken...
Benim sosyal medyam yok. Önceden vardı okullarımda sadece lisem yazardı. Lise en güzel üniversitedir.
Kullanıcı avatarı
kutsaclirapunzel yazdı:
13.06.2019 - 18:13:34
tedi yazdı:
13.06.2019 - 18:10:29
kutsaclirapunzel yazdı:

Benim sosyal medyam yok. Önceden vardı okullarımda sadece lisem yazardı. Lise en güzel üniversitedir.
Senin için demedim bizim psikiyatri de prof olunca yapcak iş kalmıyor ilk iş açıköğretim felsefeye kayıt ardından kızlar ile felsefe grubu toplantısı yapmak elzemdir. (Hiç felsefeye giren kadın prof yok, alınanlar için, örneklemimde)