Pazar , Ekim 20 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Yaygın görülen bir kulak enfeksiyonunda antibiyotik verilmeyen çocuk komaya girerek 3 gün içinde öldü. Çift ölüme sebebiyet vermekten suçlu bulundu

İtalya’da kulak enfeksiyonu geçiren 7 yaşındaki oğullarını antibiyotik kullanmadan sadece alternatif tıpla tedavi etmeye çalışarak ölümüne yol açan aile ölüme sebebiyet vermekten suçlu bulundu.

Corriere della Sera gazetesinin haberine göre, Cagli şehrinde yaşayan Marco ve Marie Bonifazi oğulları Francesco’nun hastalığının “sanıldığı kadar ciddi olmadığını” iddia eden bir alternatif tıp doktorunun yöntemine başvurdu.

Ancak çiftin alternatif tıpla tedavi etmeye çalıştığı çocuk, hastalığın teşhis edilmesinden komaya girdi ve 3 gün sonra da kulak iltihabının beyin iltihabına dönüşmesi sonucu yaşamını yitirdi.

Öte yandan aileye alternatif tıp yöntemini öneren homeopati doktoru Massimiliano Mecozzi de eylülde mahkemeye ifade verecek.
Mecozzi ihmalkarlık, tecrübesizlik ve “medikal doktorların koyduğu ciddi bir kulak enfeksiyonunu teşhisini hafife alma, semptomların nüksetmesine rağmen alternatif tıbba dayalı bir terapiyi reçete etmekle” suçlanıyor.

Savcılık ayrıca Mecozzi’yi, “herhangi bir tanısal analiz hazırlığı yapmamak ve hastalığın iyileşmesi için gereken antibiyotik tedavisini reçete etmemekle” de suçluyor

Çiftin duruşmasının ardından konuşan Francesco’nun anne tarafından dedesi, ailenin normalde medikal tıp kullandığını, ancak çocuğun geçirdiği pek çok ciddi hastalık süresince çok fazla antibiyotik aldığını, ve bu yüzden alternatif tıbba yöneldiklerini söyledi.

Dede, “Acımız taze ancak yine de adalete inanıyoruz” diye konuştu.

Üç ay ertelemeli ceza alan çiftin temyize başvuracağı kaydedildi.
Kaynak :Independent
Kullanıcı avatarı
Bu saçmalıklardan en çok etkilenen çocuklar oluyor, yok aşı karşıtı, yok k vitamini karşıtı, folik asit karşıtı, otizm spekülatörü. Hepsini maalesef ki ilahi adelete havale ediyorum çünkü çözümü yok. En çok da bir tane profesör var immünolog aşı karşıtı, vebali boynuna umarım cezanı çekersin.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
tedi yazdı:
10.06.2019 - 11:27:43
Bu saçmalıklardan en çok etkilenen çocuklar oluyor, yok aşı karşıtı, yok k vitamini karşıtı, folik asit karşıtı, otizm spekülatörü. Hepsini maalesef ki ilahi adelete havale ediyorum çünkü çözümü yok. En çok da bir tane profesör var immünolog aşı karşıtı, vebali boynuna umarım cezanı çekersin.
bakanlık bunlar ıcn kılını kıpırdatmıyor hocam ve malesef önlemde alınmıyor aksama kadar her kanalda sacma sapan bır sürü sey anlatılıyor ama bırısıde cıkıp toplumu blinçlendırecek seyler yayınlamıyor sorunca bızım ıcn okumak önemlı degıl dıyorlar ,sureklı yuz yıl gerıye gıdılecek seyler topluma dikte edılıyor yok bılmem ne otu yok bılmem ne kökü yok eskıden hastalıkmı vardı yok eskıden tıpmı okunurdu cart curt evet eskıden tıp yoktu kısıtlı idi adam c vıtamını eksıklıgınden bıle geberıp gıdıyordu o gunlere gerı dönmeye yönelık bır caba var , eskıdende hastalık vardı ama hastlgın adı bılınmıyordu adı olmaıdgı ııcn henuz kesefdılmedıgı anlasılmadıgı ıcınde kişiye hastalıktan öldü denemıyordu karnı agrıdı öldü bası agrıdı öldü deniyordu
Kullanıcı avatarı
Hep biz yaşıyoruz malpraktis biraz da alternatif tıpçılar yaşasın. Örneğin beyin jimnastiği için soruyorum; "Hacamat yapmakta olan biri hastasını tedavi edemezse ya da onun durumunun daha kötü hale gelmesine neden olursa, yasalarımız bu konuda ne diyecek?"
Kullanıcı avatarı
mhurkan yazdı:
10.06.2019 - 14:34:43
Hep biz yaşıyoruz malpraktis biraz da alternatif tıpçılar yaşasın. Örneğin beyin jimnastiği için soruyorum; "Hacamat yapmakta olan biri hastasını tedavi edemezse ya da onun durumunun daha kötü hale gelmesine neden olursa, yasalarımız bu konuda ne diyecek?"
Tabiki üstü kapatılacak, devlet eliyle yapılan ve kısa dönem sağlık (ilaç kullanımı) harcamalarını azaltmaya yönelik bir politika. Uzun dönemde muhtemelen hastalıktan ölürüz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Bu "alternatif tıp / tamamlayısı tıp" (artık ne demek istiyorsanız diyin) uygulayıcıları bu işten ciddi paralar kazanmaktalar ki bu kazanılan paraların büyük bir bölümü kayıt dışı. Ben istiyorum ki eğer bu işi bizim gibi bir sağlık sunucusuluğu formatında yapacaklar....Bizim maruz kaldığımız hertürlük bağlayıcılığıa da maruz kalsınlar;

*Yaptıkları tedavinden ve sonuçlarından %100 sorumlu tutulsunlar.
**Hata yaptıklarında yargınlansınlar.
***Zorunlu mesleki sigorta onlara da yapılsın.
.....
Haksız mıyım?
nghtyby69 yazdı:
10.06.2019 - 15:33:24
Herzaman için öncelikle medikal tedavi alternatif tıp ancak medikal tedaviyi tamamlayıcı olarak yapılabilir ki burada ailede de sıkıntı var antibiyotik kullanmayı istememişler
Öyle bir şey yok. Medikal tedaviyi tamamlayıcı bir şey ne ya? Ne yapıyormuşsunuz da medikal tedaviyi "tamamlıyorsunuz"?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Ben bunlara şarlatan dedikçe burada dahi ben eleştiriliyorum.Hacamat,larva,sülük,ozon,fitoterapi,mezoterapi,homeopati,akapunktur ve bunun gibi onlarca saçma sapan tedavi yöntemi dedikleri şarlatanlıklarla milleti kandırıyorlar ve mağdur ediyorlar.Eskiden bu alanda piyasa doktoru dediğimiz kaşağılanmış pratisyen hekimler çalışır ve inanılmaz paralar kazanırlardı.Tabiki doktor dışı sağlıkçı ve sağlıkçı olmayan kişiler de çok para kazanırdı.Sonra devlet ben bunun önüne geçeyim diye iyi niyetle bu işi sadece doktorlar yapacak dedi ve hastanelerde de bu yerleri açtı ama olay daha kötü oldu.Devlet bunları legalleştirdi ve parasever doktor arkadaşlar sadece bu işleri yapmaya başladılar.Şu anda piyasada özellikle anestezi uzmanlarının başı çektiği bir grup doktor bu işleri medikal tedavi yöntemlerinin yerine önererek hastaların hayatlarını tehlikeye atmaktadır.Benim şuna itirazım yok,medikal tedavi yanında yan etkisi fazla olmayan,hastalığı ilerletmeyecek yöntemlerle bu işleri destek amaçlı yaparsın anlarım ama bu doktor dahi olan paracı arkdaşlar kendine gelen hastaya önce tıbbi tedavi demiyor,ben hallederim,tamamen iyileşirsin gibi saçmalıklarla ceplerini doldurmaya devam edior.Sonuç olarak çok fazla sayıda hasta mağdur oluyor.Hastalara kızamıyorum çünkü bunları yapanlar doktor,uzman doktor,doçent,prof titri olan insanlar.Bilmeyecek değil ya diyor hastalar.Hayat sadece para kazanma amacıyla geçirilirse böyle olur.Bilimsellikten uzaklaşılırsa böyle olur.Kimse burada yayınlardan bilmem neden bahsetmsin,ortaya atılan hemen her yayını inceliyorum.Alayı taraflı,yetersiz,bilimsellikten uzak yayınlar.Günümüzde a sınıfı,scı dergilerde dahi gücün varsa istediğin yayını yayınlatabilirsin.Bu işi yapacaksanız yaparken vicdanınıza bir sorun,vicdanınız rahatsa yapın en azından.