Pazar , Ekim 20 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Gaziantep Çocuk Hastanesi Çocuk Hematoloji Uzmanı Dr. E. A. , daha önce tehdit aldığı sağlık personelleri tarafından görev yaptığı hastanede darbedildi

Resim

Şikayet dilekçesi veren Ak, "Bu şahıslar beni daha önceden de tehdit etmişti. Fakat adli olarak şikayette bulunmadım sadece bakanlığa şikayet ettim" dedi. Ak, darp raporu aldı.

Gaziantep27 isimli yerel yayın organında yer alan iddiaya göre, önceki gün sabah saatlerinde Çocuk Hastanesi Çocuk Hematoloji Polikliğinde bulunan Dr. E. A., daha önce şikayetçi olduğu B. K., A.K ve C. isimli sağlık personellerinin saldırısına uğradı.

SENİ ÖLDÜRÜRÜZ DEDİLER

Ak ifadesinde, "C. , B.K. ve A.K. hastalara düzgün bakmazsan seni öldürürüz diye tehditte bulundu. C. boğazımı sıktı. Kapıyı kapattılar. Bana fiziki şiddet uyguladılar. Darbettiler. Ben kendilerine herhangi bir fiziki ve sözlü şiddette bulunmadım. Sadece kendimi korumaya çalıştım. Sonrasında güvenlik görevlileri gelip, şahısları odamdan çıkardı. Olayın olduğu oda içerisini gösterir kamera sistemi yok. Ancak oda giriş ve çıkışı gösterir kamera var. Bu şahıslar daha önce de beni tehdit etmişti" dedi.
Kaynak :gaziantep27
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
En iyi sonuca ulaşma ve çözüm yöntemleri; "Kavga, fikizsel şiddet, tehdit, aşağılama, ayrımcılık, kurşun, bomba, tank ve toptur." demiş ünlü bir düşünür. Kavga ederek çözünüz tüm problemlerinizi, efferin size.
Kullanıcı avatarı
dr_samsa yazdı:
30.05.2019 - 16:56:04
mecburi biter bitmez saldıranları ifşa ederek sosyal medyadan istifa ve güle güle mesajı.
valla ben söyleyim adam muhtemelen günde 50-100 tane hasta bakıyordur. 101. gelip 'bize niye bakmiyursun' deyip saldırmıştır. herkes istifa etmeli böyle yoğun yerlerden.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
arkadaş ya gerçekten ben anlamıyorum ya da herkes gündem de olsa yargısız infazı kendince ne kadar kolay veriyor. Hekimiz biz insanoğluyla fiziksel sözel duygusal iletişimi en çok olan meslekteyiz. Ne bileyim yani olayları bakışımız da bu ilişkilerden dolayı objektifliğin yanında olmalı bence. Meslektaşımıza çok geçmiş olsun. Ama ona olan desteğimizi adaletin yerini bulması açısından yapalım. Yaşanan ve bu platforma yansımayan belki çok önemli detayların yargısal kararı bize ait değil. Lakin demek istediğiniz kayıtsız şartsız biz meslektaşımızın yanındayız ise o konuda bir şey söyleyemem. Ama artık bu tarz yaklaşımların kendimizi olaylara karşı uzaklaştırmaktan ve sadece tek bir kutba indirmekten başka bir şeye yaramadığını düşünüyorum. İşin altına elini koyanlar mağdur veya değil hekim arkadaşlarımız için hukuk alanında mesleksel olarak bunun mücadelesini veren hekim arkadaşlarımız var. Bu gibi olaylarda yorumsuz söz hakkı onlara ait. Burada ya da başka bir yerde bu gibi sadece karşılıklı atışmalara giden bu yorumların yapılmasını doğru bulmuyorum. Bırakın hastalarla aramızda bir çözüm bulunmasını kendi cenahımızda bile kutuplaşmaya neden oluyor. Kısaca ben olayın fiziksel veya sözel şiddete kadar varmasını kınıyorum ama adaletli bir şekilde yorum yapmak, sonuçlandırmak benim işim değil.
Kullanıcı avatarı
dr_hitch yazdı:
31.05.2019 - 11:00:25
arkadaş ya gerçekten ben anlamıyorum ya da herkes gündem de olsa yargısız infazı kendince ne kadar kolay veriyor. Hekimiz biz insanoğluyla fiziksel sözel duygusal iletişimi en çok olan meslekteyiz. Ne bileyim yani olayları bakışımız da bu ilişkilerden dolayı objektifliğin yanında olmalı bence. Meslektaşımıza çok geçmiş olsun. Ama ona olan desteğimizi adaletin yerini bulması açısından yapalım. Yaşanan ve bu platforma yansımayan belki çok önemli detayların yargısal kararı bize ait değil. Lakin demek istediğiniz kayıtsız şartsız biz meslektaşımızın yanındayız ise o konuda bir şey söyleyemem. Ama artık bu tarz yaklaşımların kendimizi olaylara karşı uzaklaştırmaktan ve sadece tek bir kutba indirmekten başka bir şeye yaramadığını düşünüyorum. İşin altına elini koyanlar mağdur veya değil hekim arkadaşlarımız için hukuk alanında mesleksel olarak bunun mücadelesini veren hekim arkadaşlarımız var. Bu gibi olaylarda yorumsuz söz hakkı onlara ait. Burada ya da başka bir yerde bu gibi sadece karşılıklı atışmalara giden bu yorumların yapılmasını doğru bulmuyorum. Bırakın hastalarla aramızda bir çözüm bulunmasını kendi cenahımızda bile kutuplaşmaya neden oluyor. Kısaca ben olayın fiziksel veya sözel şiddete kadar varmasını kınıyorum ama adaletli bir şekilde yorum yapmak, sonuçlandırmak benim işim değil.
sizi anlıyorum ama böyle düşündüğümüz için sürekli bizi sindiriyorlar. yok doktor idare etmeli yok hastanın morali bozuk bilmem ne. böyle olmaz, herkesin morali bozuk benim de moralim 30. hastadan sonra bozuluyor. doktor hastaya saldırmayacağına göre, usülsüz para falan istemediyse, her türlü haklıdır.
tedi yazdı:
31.05.2019 - 11:18:54
dr_hitch yazdı:
31.05.2019 - 11:00:25
sizi anlıyorum ama böyle düşündüğümüz için sürekli bizi sindiriyorlar. yok doktor idare etmeli yok hastanın morali bozuk bilmem ne. böyle olmaz, herkesin morali bozuk benim de moralim 30. hastadan sonra bozuluyor. doktor hastaya saldırmayacağına göre, usülsüz para falan istemediyse, her türlü haklıdır.
Klişe belki ama hekimler olarak söylemlerimiz ve sonucunda ortaya koyduğumuz eylemlere baktığımda yaptığımız yorumlar bizim içimizde bile sağlıklı, çözüm odaklı ya da çözüme kavuşturulmuş, gittikçe düzelmeyi gösteren verilerin olayların olduğunu göstermiyor. Yiyoruz birbirimizi hem de dışarıdaki insanların basit küfürlerinden daha kötü olarak bizi etkiliyor. Örnek vermem gerekirse yanlış hatırlamıyorsam yakın zamanda bir üni. profesörünün kendi kliniğinin servisinde hasta yakının sözel şiddetine maruz kaldığı, sonrasında bir odaya saklanarak fiziksel şiddetten korunduğunu kendi paylaşımından okumuştum. Bu gerçekten o hastane için utanç verici bir olay. Peki hasta yakınının hiç mi suçu yok var tabi ki esas suç onun. Ama Dr. Kamil Fürtun'un şehit edilmesinde ve sonrasında gelişen süreçte de gördüğümüz üzere olayların gelişim öncesi ve sırasında yapılması gereken hiç değilse sağduyuyu harekete geçiren dokunuşların yetkililer tarafından yapılmaması olayı malesef kötü bir şekilde sonuçlandırmıştır. Bizzat ben de klinik şefimin asistan odasında saklanıp kavgalı olduğu uzmanın hastasına ilgili uzmanın yapmak istediği işlemin yapılmayacağı haberini vermek görevini yaptık. Sonrasından hasta yakının yakarım yıkarım tehditlerine iki küçük asistan maruz kaldı. Bu ve bunlar gibi birçok örnek var. Amaç bunları önlemek mesleki saygınlığı homojen bir şekilde her hekimin hissedeceği şekilde kazanmak istiyorsak. İçi boş veya dolu yorumları hızlıca harcayarak değil. Bütün enerjimizi önce hekimliğe sonra bu iletişimsel şiddeti çözmek için işin ehli hekim arkadaşlara yardım etmeliyiz. yönetici olan hekimlerin başına öyle bir üşüşmeliyiz ki görevlerini adaletli bir şekilde yapmalarını hatırlatmalı ve sağlamalıyız. Klavyeye değil enerjimizi varsa olaylar mesleki ve hasta-hekim ilişkisindeki durumları adil çözüme kavuşturmaya çalışmalı ve bunları yaymalıyız kendimize ve hasta/hasta yakınlarına.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Bu saglik personelleri kavrami o kadar genis ki , kimdir nedir belli degil, okuma yazma bilmeyen bircok saglik personeline rastladim. Ne hakla hangi torpille giriyorlarsa onlara guvenip sonra bu sekilde davranmayi da kendilerinde hak goruyorlar cunku birilerinin dayisi yegeni bilmem nesi olmak cok daha onemli vasifli olmaktan
cokbasit yazdı:
09.06.2019 - 12:01:07
Bu saglik personelleri kavrami o kadar genis ki , kimdir nedir belli degil, okuma yazma bilmeyen bircok saglik personeline rastladim. Ne hakla hangi torpille giriyorlarsa onlara guvenip sonra bu sekilde davranmayi da kendilerinde hak goruyorlar cunku birilerinin dayisi yegeni bilmem nesi olmak cok daha onemli vasifli olmaktan
Özellikle taşeron personel malesef bu şekilde hocam başhekime taşeronlarla ilgili şikayette bulunduk ben onlara nasıl birşey diyeyim hepsinin .... yerde tanıdığı var dedi röntgen teknisyenini şikayet ettiler zaten 4 senesi var emekliliğine diyor idare edin demek istiyor adam zaten bu günlere ayni şekilde idare edile edile gelmiş şımardıkça şımarmış