Pazar , Mayıs 26 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Sağlık çalışanları 112 ekibini darp etti

 #4271368  gönderen drhaber
 17.05.2019 - 22:29:05
Muğla’nın Bodrum ilçesinde 112 Acil Servis çalışanları, iddiaya göre özel bir poliklinikte görev yapan sağlık çalışanları tarafından darp edildi. 112 çalışanları poliklinik çalışanlarından şikayetçi oldu.

Resim

Olay, sabah saatlerinde Turgutreis Mahallesi’nde faaliyet gösteren özel bir poliklinikte meydana geldi. İddiaya göre, sabah saatlerinde akrep soktuğu öğrenilen bir vatandaş, polikliniğe getirildi. Vatandaşa burada ilk müdahalenin yapılması sonrası 112 Acil Sağlık ekibinden yardım istendi. Polikliniğe giden sağlık çalışanlarının hastaya verilen ilaç dozunu sorması üzerine tartışma çıktı. Tartışma sonrası iddiaya göre poliklinik çalışanları, Yunus B. ve Asli G. adlı 112 Acil Sağlık çalışanlarını darp etti.

İFADELERİ ALINDI

Olayın ardından Turgutreis Jandarma Karakol Komutanlığına giden 112 Acil Sağlık çalışanları, poliklinik çalışanları tarafından darp edildikleri ve hakaret ve tehditlere maruz kaldıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Olayla ilgili poliklinik çalışanlarının da ifadeleri alındı. Sağlık çalışanları daha sonra Bodrum Devlet Hastanesi’ne giderek tedavi olup darp raporu aldı.

112 Acil Sağlık çalışanlarını tehdit ettiği iddia edilen poliklinik yetkilisi kendisinin de sağlık çalışanı olduğunu ifade ederek, “Bu konuda açıklama yapmak istiyorum. Elimde güvenlik kamerası görüntüleri var. Bunları jandarmaya vereceğim” dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
Kaynak :Hürriyet
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Sevk kağıdında uygulamalar ve dozları yazar. 112 ekibi bunu kime sormuş da kavga çıkmış? Doktora sorsa ve doktor tarafından darp edilseler haber bu şekilde olmazdı. Doktor, 112 ekibini darp etti olurdu.
Ne yazık ki att arkadaşlar komutadaki hekimlerine gösterdikleri saygılı uslubü acil hekimine ve diğer acil çalışanlarına göstermiyor. Ve çoğu kez tartışmalar yaşanıyor. Darp oldugunu düşünmüyorum. Belki işine bak tarzı orantısız bir itişme olmuş olabilir ya da şiddet içermeyen bir temas.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Sağlık çalışanları 112 ekibini darp etti

 #4273159  gönderen Simurg
 23.05.2019 - 01:37:09
saglık memurları ile attler tartışmış anlaşılan.. 112 yi taksi gibi görmekten vazgecmek lazım... devredilen hekim arkadaslar sonucta bilgiyi bu ekiplerden alıyor...