Salı , Haziran 25 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
TIPTA UZMANLIK KURULU
KARAR TUTANAĞI
Sayfa 1 / 1

Toplantı Tarihi : 29 – 30 / 04 / 2019
Toplantı No : 91
Karar No : 1258 Karar Yürürlük Tarihi: 29 / 04 / 2019

KARAR
Ülkemizde yeniden yapılan düzenleme çerçevesinde açılmış ve açılacak olan Şehir Hastaneleri
bünyesine birden fazla kurumun taşınması durumunda;

 Şehir Hastaneleri bünyesine birden fazla eğitim kurumunun taşınması halinde, bu taşınan
eğitim kurumlarında ayrı ayrı yürütülen uzmanlık eğitimi programlarının birleşerek tek bir
program altında toplanmalarına, uzmanlık öğrencilerinin bu programların öğrencisi olarak
devam etmelerine,
 Taşınan eğitim kurumlarından gelen eğiticilerin, kadro durumlarına bakılmaksızın Şehir
Hastanelerinin eğiticisi sayılmalarına,
 Şehir Hastaneleri bünyesine taşınan eğitim kurumlarında yürütülen protokollü programların
iptal edilerek, Şehir Hastanelerindeki programlar kapsamında protokollerin yeniden
oluşturulmasına,
 Şehir Hastaneleri bünyesine taşınan eğitim kurumlarındaki taşınmadan önce yapılan protokollü
programların mevcut uzmanlık öğrencilerinin, Şehir Hastanelerinin kendi çatısı altında
oluşturacağı yeni protokollü programın uzmanlık öğrencileri olarak devam etmelerine
karar verilmiştir.

https://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklen ... apdf.pdf?0
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Böyle bir sacmalik olamaz ya, ya sen durup dururken niye bütün hastaneleri birleştiriyorsun bir kere farklı yerlerde olması ulaşım açısından insanlara daha kolay hem de her kliniğin kendi bünyesinde oturmuş bir düzeni var madem amacin bir seyler yapmak , o zaman o hastaneyi yenileyeceksin ... tarla sandılar heralde hastaneleri toplulaştıralim bunları da dediler Allah sonumuzu hayır etsin
O yeni yapılan hastaneler hangi parayla yapıldı ? Eski hastanelerin arazisi ne olacak acaba ??? (!) yenilik iyidir yenilik tabi (!) eskisini yenilemek varken yenisini yapmak iyidir tabi (!) bina çürükse tabi yeni yaparsın ama bunun harici sacmaliktir yazıktır ülkemize yazıktır
Kullanıcı avatarı
her biri köklü, oturmuş bir düzeni olan eğitim hastanelerinin hepsini bir torbaya döküp birleştirmenin zaten bir mantığı olamaz...ankarada yaşayan arkadaşların dediğine göre seçilen yer de çok yanlış...birleşecek olan hastanelerin hepsi şehirde merkezi bir konumda ve ulaşımı kolay olan kurumlarken, şehir hastanesi abuk subuk bir yere inşa edilmiş...tabi bu merkezi yerler de yandaş müteahhitlere avm, site inşaatları için çoktan peşkeş çekilmiştir...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Şüphesiz ki en büyük problem; tıbbi nosyonları ve uyguladıkları protokoller farklı olan aynı branşlardaki hocalar olacaktır. Birinin ak dediğine diğeri kara diyor çünkü.. Muhtemelen dışarıya toplu şekilde bir hoca göçü ve sonrasında vasıfsız uzmanların öğretim üyesi olarak yükselmeleri.. Allah sonumuzu hayreylesin..