Salı , Temmuz 23 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Bu kez doktor doktora şiddet uyguladı

 #4259487  gönderen drhaber
 15.04.2019 - 10:29:19
İzmir Tepecik Eğitim Hastanesi Bornova Ek Hizmet Binası'nda görev yapan Dr. Oğuzhan Kuru, kendisine Başhekimliğin yazılı talimatını hatırlatan Jinekolojik Onkoloji Klinik Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Muzaffer Sancı'yı yerde sürükledi
Resim

Hasta ve hasta yakınlarından gördükleri şiddetle kamuoyu gündemine gelen doktorlar, bu kez aralarında kavga etti. İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bornova Ek Hizmet Binası'nda görev yapan Dr. Oğuzhan Kuru, kendisine Başhekimliğin yazılı talimatını hatırlatan Jinekolojik Onkoloji Klinik Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Muzaffer Sancı'yı, biyopsi yapılacak hastanın ve hemşire Göknil Özgören'in gözü önünde omuzlarından tutup darp etti.

GÖRÜLMEMİŞ KAVGA

Şiddet gören doktor Muzaffer Sancı savcılığa suç duyurusunda bulundu. Meslek hayatının en kötü gününü yaşadığını ve meslektaşı tarafından darp edildiğini söyleyen Sancı'nın şikayetiyle olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı. Akıl almaz olay geçtiğimiz günlerde Tepecik Eğitim Hastanesi Bornova Ek Hizmet Binası Kolposkopi Polikliniği'nde yaşandı. Uzun yıllardır hastanede sorumlu olarak görev yapan Dr. Muzaffer Sancı, Başhekimlik talimatına ve hasta ile evrakta bulunan ismin tutmamasına rağmen işlem yapılamayacağını, ayrıca biyopsi için malzemelerin eksik olduğunu ve mevcut malzemelerin de steril olmadığını Doktor Oğuzhan Kuru'ya söyledi. Yapacağı biyopsi işlemi için izin alındığını iddia ederek Muzaffer Sancı'yı tersleyen Kuru ise kendisinden yaşça büyük ve bölüm sorumlusu olan doktora dışarı çıkması için hastasının yanında bağırdı.

YERDE SÜRÜKLEDİ

İddiaya göre Sancı'ya bağırmakla yetinmeyen Oğuzhan Kuru, omuzlarından tutuğu servis sorumlusu Sancı'yı darp ederek ve yerde sürükleyerek koridora çıkardı. Hasta ve hasta yakınlarının yanında yaşanan olayda Doktor Sancı'nın yaşadığı şiddet nedeniyle şekeri ve tansiyonu yükseldi.

HEMŞİRE İFADE VERDİ

Kolposkopi Polikliniği'nde görevli Hemşire Göknil Özgören, olayın şahidi olarak verdiği ifadede, "Muzaffer Bey, burasının güvenli olmadığını söyleyerek uyardı. Oğuzhan Bey ise Muzaffer Sancı'dan hastanın kendisine ait olduğunu ve dışarı çıkmasını söyledi. Daha sonra omuzlarından tutup kaldırmaya çalıştığında, Muzaffer Bey benden idari sorumluyu çağırmamı istedi. Giderken bağrışma seslerini duydum. Geri geldiğimde Muzaffer Bey'in bir terliği kolposkopi odasında, doktor bey ise odanın dışındaydı" dedi.

?BURNU KIRILMIŞTI

İZMİR Bornova'da iki hafta önce Yunus Emre Aile Sağlığı Merkezi'nde Dr. Nuri Ersoy Yoğurtçuoğlu, hasta olduğunu söylediği eşi için ilaç yazdırmak isteyen hasta yakınına ilaç yazmamış ve darp edilerek burnu kırılmıştı. Doktor Yoğurtçuoğlu sonra hasta yakınları ve 9-10 kişilik grubun saldırısına uğramıştı. Yunus Emre Aile Sağlığı Merkezi önünde bir araya gelen, aralarında Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, İzmir Tabip Odası, İzmir Aile Hekimleri Derneği üyesi de olan 200 hekim, saldırıyı protesto etmişti.
Kaynak :yeniasır
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Kim kime ne yapmış anlamadım ama içeride hasta varken oranın sorumlusu hastayı muayene edendir. Kimse bir hekime işi başında direktif veremez. Başhekimseniz toplantı düzenleyin, eksik gedik neyse paylaşın. Hastanın yanında “malzemeler steril değil” demek, kasten doktoru çileden çıkartmaktır. Ayıp ayıp...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Bu kez doktor doktora şiddet uyguladı

 #4259532  gönderen Sui
 15.04.2019 - 13:19:24
Bu olay bana çalıştığım kurumda ki yöneticiyi hatırlattı hasta sevk eden hekim ark ben bi bakacağım hastaya sevk edilmesine onay verirsem edersin demişti banada hastada zorlaniyorsan benden rica etseydin yardim ederdim demişti o yöneticiyi dövmek aklımızdan bile geçmedi tabi ki onun cezası çok daha güzel oldu

Re: Bu kez doktor doktora şiddet uyguladı

 #4259579  gönderen nikita
 15.04.2019 - 15:26:25
Bu kadar yanlı doktor arkadaşımızı karalar nitelikte bir haberi kınıyorum.Olayda şiddet yok duyduğum kadarıyla.Haberdeki uzun yıllardır İzmir'de Tepecik eğitim araştırmada eğitim görevlisi olma ve haberin bir Yeni Asır gazetesi haberi olmasına siz zeki meslektaşlarımın dikkat etmesini rica ederim.Kalemi satılık bir gazeteci ile ahbap çavuş ilişkisi olan bir hocamızın türettiği bir haber gibi geldi.Oldu olacak meslektaşımızın fotoğrafına çizgili mahkum kıyafeti giydirip altına numara yazsaydınız.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Bu kez doktor doktora şiddet uyguladı

 #4259599  gönderen amaranthS
 15.04.2019 - 17:12:23
Çaycıdan çorbacıdan ya da hastane dedikodusundan mı haber toplanmış belli değil yine.Doktorların kendi ağzından dinlemek lazım.Haber başlığı doktorları itibarsızlaştırma modasına kapılmış gibi.Bir de normalde doktora saldıran kişilerin vesikalık fotografı habere bu şekilde ekleniyor mu da doktor beyin fotografı bu şekilde teşhir edilmiş?Hadi başka haber sitelerinde kullanılmış bizim sitede niye böyle? :?

Re: Bu kez doktor doktora şiddet uyguladı

 #4259607  gönderen drxenanis
 15.04.2019 - 17:49:18
''Gördüğü şiddet karşısında şekeri ve tansiyonu yükseldi.'' Bu bir hocanın söyleyeceği birşey değil ya. Ay şekerim yükseldi falan bu ne. Belli birileri uyduruk bişeyler yazmış..
Kullanıcı avatarı

Re: Bu kez doktor doktora şiddet uyguladı

 #4259695  gönderen mhurkan
 15.04.2019 - 22:40:58
serdarder yazdı:
15.04.2019 - 10:54:20
Tecrübeli idareciler yasaya aykırı işlem varsa tutanak tutar ya da inceleme başlatırlar. Burada anlatılanlar olağan akışa uygun şeyler değil gibi
Aynı hislere kapıldım, olayın bir öncesi olduğu çok aşikar.
Ancak işin içine "fiziksel şiddetin" girmesi çok kötü bir durum. Eğitimli insanların fiziksel şiddeti çözüm olarak görmesi, aslında işin o kadarla da eğitimle alakası olmadığını da gösteriyor ya da eğitimimizde bir problem var....

Ne olursa olsun çok üzücü bir durum.