Pazartesi , Ekim 14 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...

Re: NE İSTİFA MI ???

#4259346  gönderen drcbklyn
 14.04.2019 - 20:00:52
green07dr yazdı:
14.04.2019 - 17:15:57
xyzylz yazdı:
14.04.2019 - 16:34:42
green07dr yazdı:
14.04.2019 - 11:39:27
Oturmuş tezimle uğraşırken geldi aklıma. 5 yıl önce tam bu zamanlar 3 aydır başladığım bölümden istifa kararı. Aslında 1 aydır kafamı tırmalayan karar bir anda geldi oturdu kalbimin üstüne. Allahım sabah oluyor gitmek istemiyorum akşam oluyor bitmiyor. Ben manik bir insanım ve mutsuzum. Olmuyor gidiyorum ama cidden olmuyor. En son kıdemlimle konuşuyorum. Ben galiba istifa edeceğim diyorum. Çok olağan ve normal karşılıyor. Derken olaylar anabilimdalı başkanına intikal ediyor. Ve her çömeze yapılacağı gibi 1 hafta izin veriyorlar. Hemen memleketime bilet alıyorum. Bizimkileri haberi yok tabi . Daha doğrusu annemle konuşmusuz babamın haberi yok. Eve gidiyorum. Şaşırıyorlar.
Sonra konuştukça istifa edeceğimi açıklıyorum. Annem hazırlıklı da babamın tepkisi büyük. Ne istifası ha ne istifası. Hayır etmeyceksin falan. İyi değilim diyorum anlamıyor. Zaman geçiyor biraz gitme vakti yaklaşıyor. Kararımı verdim aslında zaten de tamam deyip gidiyorum. Babamın haberi yok. Fakülteye gidip istifa dilekçemi dilekçemi vereceğim. Sabah uyanıyorum bir kahvaltı hazırlıyorum. 3 aydır o ilde zannımca yaptıgım ilk kahvaltı. Pencereyi açıyorum. Kuş sesleri falan geliyor. Hafif bir müzik eşliğinde yapıyorum kahvaltımı. 3 aydır orada duran bir yırtık çorabım var. Terlik giyince gözükür diye giymiyordum. Ama bugün terlik giymeyeceğim zaten deyip yırtık çorabımı giyiyorum. Fakülteye gidip istifa dilekçemi veriyorum. Allahhım o nasıl bir yüktü. Ve kalktı üstümden. Hemen başka bir ilde olan arkadaşımın yanına yerleşiyorum. Kitaplarımı toplayıp tus çalışma dönemine giriyorum tekrardan. Neyseki arkadaşım bir psikiyatri asistanı ve çok iyi destek oluyor bana. Ara ara küçük depresyon dönemleri. Kütüphanede kpss ye çalışan arkadaşlar edinme yeni insanlar tanıma. Falan derken tus gelip çatıyor. Tusa girip çıkıyorum. Ortalama bir puan. Derken tercih yapıorum ve şuan uzman olacagım bölüme yerleşiyorum. Buraya her gün geldikçe Allahım nasıl doğru bir karar vermişim diyorum. Bazen dibi görüp sonra güç alıp yükselmek gerek derler ya . Öyle oldu benim içim. Şimdi bugün de camı açıp kahvaltı yapınca geldi aklıma. Laaaan bu aralar istifa dilekçemi vermeye gidiyordum. Sakın pes etme derler ya . Bence doğru zamansa eğer ki pes etmek de cok doğru bir karar olabilir. İstemiyorsan pes edebilirsin. Ve en önemlisi kişini kendini bulunduğu ortamda mutlu hissetmesi.
Bu olaydan iki hafta sonra ayni üniversitenin iki ayri bölümünden yeni evli bir çift olarak istifa etmistik, ve aynen hayatlarimizdaki en doğru kararlar olmuştu dimi green hocam :) selamlar simdi periferden, baska uzmanligin mecburisinden :) :)
5 yıl önceye gittim. Ne saçma bir hayatti değil mi? Sonra çok tuhaf bir şekilde istifa eden 3 umuzde mutlu olduk. Sizin ki tabi daha zorlu bir süreçti. Neyseki gülerek hatirliyoruz.
Diger istifa edenler pediatri ve khd dani acaba

#4259349  gönderen erkano27
 14.04.2019 - 20:04:55
soroz yazdı:
14.04.2019 - 12:12:45
Ben de pediatriden ayrıldım geçen hafta, sistem daha doğru işleseydi olmayabilirdi belki ama şu haline dayanamadım
Aynı duygularla istifa ettim 6 aylık pediatri asistanlığından gülerek (bölüm ve asistanları çok sevmeme ragmen bana uymadı)ertesi günlerde ailemle güzelce kahvaltı yapmanın keyfini anlatamam ,belkide istifa etmekle hiç bu kadar mutlu olacagım aklıma gelmezdi ,müthiş bir rahatlama oluyor. Sonrasında istediğim bölümde asistanım çok şükür mutluyum, çoğu bitti inşallah asistanlık da biter
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4259351  gönderen erkano27
 14.04.2019 - 20:07:12
Bulunduğun yerde mutlu değilsen kendini köle yapmanın anlamı yok, hayata on defa gelmiyecegiz