Çarşamba , Temmuz 24 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Şiddeti engellemek isteyen doktora darp

 #4258625  gönderen drhaber
 12.04.2019 - 09:20:33
Sağlık-Sen Adana Şubesi Aile Sağlığı Merkezine sürücü belgesi için sağlık raporu almaya gelen kişinin, iki doktoru darbetmesine ilişkin olarak ‘yetkilileri göreve davet ediyoruz’ dedi

Resim
ADANA- Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan Dr. Yasemin Ozan’a 10 Mart tarihinde 63 yaşındaki bir şahıs ehliyet raporu almak için başvurdu. Dr. Ozan’ın sevk kararı vermesi üzerine şahıs doktoru ve kendisini odaya kapatarak şiddet uygulamaya çalıştı.

Sağlık – Sen Adana Şubesi’nin yaptığı yazılı açıklamaya göre; ASM’de görevli Dr. İsmail Sakar, diğer hastalar ve hasta yakınlarının müdahalesi ile aile hekimi Dr. Ozan alıkonulduğu odadan çıkarıldı ve alıkonulma son buldu.

Şiddete engellemek isteyen doktora darp

Doktoru alıkoyan şahıs bir sonraki gün yanında bir kişiyle Aile Sağlığı Merkezi önüne gelerek beklemeye başladı. Bir önceki gün alıkonulmaya müdahale eden Dr. Sakar’ı darbetti.

Sağlık-Sen Adana Şubesi Yönetim Kurulu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Canla başla, azimle, fedakarca, toplumun sağlığı için ter döken sağlık çalışanlarına yapılan bu çirkin saldırıyı Adana Sağlık-Sen Şubesi Olarak asla kabul etmiyoruz. Sürekli ifade ettiğimiz gibi; bir an önce çalışma koşullarının daha güvenli hale getirilerek Şiddet uygulayanın en ağır şekilde hukuk karşısında ceza alması için yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Sağlık hizmeti verilen yerler kutsal mekanlardır. Buralarda halkımıza şifa dağıtılır. Bu kendini bilmezler nasıl şiddet yoluna başvururlar onu da anlamakta zorlanmaktayız.
İnanıyoruz ki; sağduyulu halkımızın ülke gündeminde sürekli yerini alan bu sorunun çözümünde bizimle birlikte hareket edeceğine ve yanımızda olacağına inancımız tamdır. Bu inançla meslektaşımıza geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz”
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Şiddeti engellemek isteyen doktora darp

 #4258739  gönderen Simurg
 12.04.2019 - 15:09:15
yetkiler :
basın açıklaması yaptık,
twitter facebook hesabımızdan kınadık..
doktorlara avukat tahsis ettik ... daha ne yapalım...

3 gun sonra.. " dr. M D .. tarihinde asmnize basvuran hastaya ehliyet raporu vermediğiniz için 184 e basvurmuş olup gereğini tarafımıza da bildirmeniz..."

Re: Şiddeti engellemek isteyen doktora darp

 #4258845  gönderen STAYFROSTY
 12.04.2019 - 22:01:04
Aile hekimliğinin de yapılacak bir tarafı kalmadı şiddet olayları Asmlerde çok sık yaşanmaya başladı,eski cazip kazançlarda kalmadı hastayla hatta insanla muhatap olmayacak bir bölüme girmek farz oldu halk sağlığı da olsa.