Perşembe , Nisan 25 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Resim

BİR YAŞINDAKİ KUZEY BEBEK İZMİR’DE KALP NAKLİ BEKLİYOR, YOĞUN BAKIMDA HAYATA TUTUNMAYA ÇALIŞIYOR

Bir yaşındaki Kuzey Çil Ege Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde yaşam mücadelesi veriyor. 14 aylık olan Kuzey bebeğin ailesi, vicdani ve hayati bir sorumlulukla duyarlı vatandaşları ülke çapında bir organ bağışı kampanyasına davet ediyor.

Doğumundaki bir anomaliyle kalbi beslemesi gereken damarlarından biri akciğerine bağlı kalan Kuzey bebek durumun teşhisi üzerine geçtiğimiz mart ayının sonunda acil olarak kalp ameliyata alındı. Operasyon başarılı geçse de komplikasyonlar sebebiyle yaşam destek cihazına bağlandı ve acil olarak Ulusal Kalp Nakli Listesi’ne alındı.
Bağlı olduğu cihaz Kuzey bebeği tıbbi olarak en iyi ihtimalle bir iki hafta daha hayatta tutabilir.
Çil ailesi henüz 1 yaşındaki oğulları Kuzey bebeğin hayata tutunmasının ancak kendisi gibi minik bir canın kalbinin ailesi tarafından bağışlanmasıyla mümkün olabileceğinin hüznünü ve umudunu bir arada yaşıyor. Toplumsal, vicdani ve hayati bir sorumluluk çağrısıyla tüm yurt çapında organ bağışı hususunda ailelerin desteklerini rica ediyor ve gönül birliğine davet ediyor.

Aileyle irtibata geçmek için: 0531 662 51 99

Resim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Örneğin ben organlarımı bağışladım. Siz bağışladınız mı?

Çok üzülüyorum ama hergün bir sürü insan ölmekte. Bunların için de bebkler de var. Kurtaramadığımız bu canların organları insanları, bebekleri kurtarabilir....
Kullanıcı avatarı
Bu kampanyayı mümkün olduğu kadar duyurabilirseniz hem bebeğimiz için hem de Türkiyede organ bağışı oranlarını yükseltmek için bir gram da bizim tuzumu olur.

Örneğin ben tüm organlarımı bağışladım? Siz bağışladınız mı? E-devlet üzerinden kolayca başvurabiliyorsunuz....
Kullanıcı avatarı
mhurkan yazdı:
12.04.2019 - 11:44:56
Bu kampanyayı mümkün olduğu kadar duyurabilirseniz hem bebeğimiz için hem de Türkiyede organ bağışı oranlarını yükseltmek için bir gram da bizim tuzumu olur.

Örneğin ben tüm organlarımı bağışladım? Siz bağışladınız mı? E-devlet üzerinden kolayca başvurabiliyorsunuz....
Organlarımı bağışladım. Ömrümden uzun yaşayacakları için de gözüm gibi bakıyorum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
İlçe Sağlık Müdürlüğünde organ bağışına da ben bakıyordum bir ara .ben de yıllar once bagısladım sonra bılgılerı guncellettım.
kartı daha kapsamlı olmus farklı kategorılerde bagıs ımkanınız var.ben kadavra harıc bagısladım.kadavrada da hala kararsızım fıkrım degısebılır.
ilik bagısı dusunuyorsanız cagırırlarsa bırkac gun hastanede yatmanız gerekıyormus.gercekten bılınc artmalı.