Perşembe , Nisan 25 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Sağlık Bakanlığı, "sağlık çalışanlarına şiddeti özendirdiği" gerekçesiyle "Zalim İstanbul" adlı dizi hakkında Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) başvuru yaptı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Kanal D'de yayınlanan söz konusu dizinin bir sahnesinde, "hekime ve diğer sağlık çalışanlarına şiddete varan tepkiler verildiği, mesleğe yönelik hakaretlerde bulunulduğu" kaydedildi.

Sağlık çalışanlarının bu tarz yayınlarla yıpratılmaması ve mesleki saygınlığının toplumun tamamını ilgilendiren bir konu olduğu vurgulanan açıklamada, bütün toplumun, kurum ve kuruluşların, özellikle de medyanın bu konuda söz ve eylem birliği içinde olması gerektiğinin altı çizildi.

Açıklamada, RTÜK'e başvurularak, söz konusu yayınla ilgili 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un ilgili maddeleri çerçevesinde gerekli müeyyidenin uygulanmasının istendiği bildirildi.
Kaynak:t24.com
Kullanıcı avatarı
Öyle başarısız ki bu tür diziler. İzlerken tüylerim diken diken oluyor. Sonra da burada "sosyal yozlaşma" diye bağırıyoruz. Nerede demokrasi, nerede adalet diyoruz? Televizyonlarımız saçma sapan mafya dizileri ile dolmuş. Dram yapacaz diye kanunsuzluğu, ahlaksızlığı şirin gösteren pislik yapımlar. Tek kelime ile bu tür dizilerden nefret ediyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Sansüre karşı bir insan olmama rağmen ,o sahneyi izleyince '' doktor benim köpeğim it gibi tekmelerim gerekirse öldürürüm, benim yakınım önemli o zaten mutlaka ard niyetlidir ''mevzusunu net bir biçimde gördüm.Hele hepimizin yerlere paspas edildiği bu devirde normalleştirme sahnelerinin devamı bunlar.bence bir özürden çok daha fazlası lazım! mesela bir sonraki bölümde beyaz kod veren doktorun adına gelen polisler bu adamı tutuklayabilir!
Kullanıcı avatarı
diziler müge anlıyı geçmiş durumda. Bir sen anlat karadenizleri var, müziği bile insanı germeye yetiyor. Konusu hakkında fikrim yok tahammül edemiyorum. Yasak elma var ki, dizide iyi diye lanse edilenin dahi ahlaki açıdan tutulacak tarafı yok. Ailecek izlenecek dizi yok. Pek çok kesimin bayıla bayıla izlediği çukurova dizisinde iyi adam da kötü adam da kafa göz yarıyor, silahsız bölüm yok. Nerede bizim Ekmek Teknesi miz, Avrupa Yakamız, Yedi Numaramız... topluma ışık olmak yerine, toplumun aynası oldukları sürece normalleştiriyorlar. Yayından kaldırılmalı bu tür diziler. Komşuluk ilişkileri, hayvan-doğa sevgisi, birlik beraberlik içinde yaşama, acılara göğüs gerebilme, umutsuz olmama teması içermeyen diziler yayınlanmamalı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
keser2713 yazdı:
11.04.2019 - 12:55:17
İzleniyor ki hep bu tip diziler yapılıyor
Toplumun mayası bozulmuş bi kere
Yapılmasa izlenmez, izlenmese yapılmaz. Kısır döngüyü bir yerden kırmak lazım. Bu dizileri yayından kaldırmak, bütün toplumun eğitim ve ahlak seviyesinin iyileşmesini beklemekten daha hızlı bir çözüm bence. Bu adım atılmalı.