Perşembe , Nisan 25 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Hastanede doktoru tehdit eden hastaya, bir gün süreyle hastane ve doktorun çalışma şartlarını gözlemleme şartı ile uzlaşma kararı verildi
Resim

Bayrampaşa Devlet Hastanesinde yaşanan bir olayda, hastanın pansuman yapılmadan taburcu edilmesine hasta tepki gösterdi.

Hasta tepkisinde doktora hitaben 'bittin sen' demesi üzerine, doktor A.Ş. kendisini tehdit ettiği iddiasıyla hasta B.A. dan şikayetçi oldu.

Hasta ile doktor arasında yaşanan olay 'basit tehdit' suçlamasıyla soruşturma başlatıldı ve soruşturmanın sonunda tarafların uzlaşması için Uzlaşma Bürosuna dosya sevk edildi.

Uzlaşma bürosunda, doktor, hastadan, doktorların çalışma şartlarını gözlemlemesi şeklinde şart koşarak, şikayetinden vazgeçeceğini talebini iletti, hasta bu şartı kabul ederek, şüpheli hasta hakkında takipsizlik kararı verildi.

Alınan karar gereği, hasta B.A bir gün süreyle doktorun çalıştığı hastanede bulunarak, doktorları ve hastane koşullarını gözlemledi.
Kaynak :Memurlar.Net
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Abicim neden uzlaşıyorsunuz? Adam sana bittin sen demiş. Yorgunluktan öldün bittin dememiş ki ?! Neden çalışma şartlarını gözlemlesin?

Akabinde zaytung da şöyle der:

Doktoru ölümle tehdit eden hasta yakını “doktor bitirme tezi” için 1 gün boyunca hastanede çalışmaları gözlemledi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Türkiyede en ağır ceza "maddi değeri olan cezadır". Türk halkı cebindeki paraya bakar. Diğer sosyal değerler bizde ne yazık ki refleks yaratmıyor ya da yarattığında çok kısa etkisi oluyor (100 şehit verdiğimiz bombanın bile etkisi 1 hafta sürdü)

Ben bu şekilde "uzlaşma" gerektiren kararlarla karşıtığımda (özel hayatımda bu şekilde 3 tane hukuki davam oldu) LÖSEV'e bağış şartı koyuyorum. Bu şekilde benimle uğraşan 3 adet sosyopat toplamda 20000TL bağış yaptı LÖSEV'e.
mhurkan yazdı:
05.04.2019 - 11:12:43
Türkiyede en ağır ceza "maddi değeri olan cezadır". Türk halkı cebindeki paraya bakar. Diğer sosyal değerler bizde ne yazık ki refleks yaratmıyor ya da yarattığında çok kısa etkisi oluyor (100 şehit verdiğimiz bombanın bile etkisi 1 hafta sürdü)

Ben bu şekilde "uzlaşma" gerektiren kararlarla karşıtığımda (özel hayatımda bu şekilde 3 tane hukuki davam oldu) LÖSEV'e bağış şartı koyuyorum. Bu şekilde benimle uğraşan 3 adet sosyopat toplamda 20000TL bağış yaptı LÖSEV'e.
Bi hatamız olursa bağışla murkan aybi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009