Perşembe , Ekim 17 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
son 3 bakan döneminde ortaya atılan Aile Hekimliğinde nufusun azaltılması ve bun baglı yeni ödeme yönetmeliği hazırlanması ile ilgili çalışmalar surüyordu.. Aldıgımız duyumlara göre yeni sistem aile hekimleri için pek çok olumsuz maddelerle birlikle geleceği...

dernekler ve federasyonun bu konuda erken dönemde müdahale etme girişimleri oldugu, çıkacak yeni sistemin hekımleri ve hastaları mağdur etmeyen bir sistem olması için gereken herseyın yapılacağı konuşuluyor.

# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Avicenna35 yazdı:
21.03.2019 - 13:37:49
dilara1990 yazdı:
21.03.2019 - 12:23:11
Uzmanı da etkiler mi?
Herkesi etkiler hocam uzmanlar daha az etkilense de yönetmelik herkesi etkileyecek pozitif performans çıkarsa şaşırmam
Pozitif performans yılbaşından sonra gelecek diye bir söylenti vardı ama değişen bir şey olmadı. Özellikle kronik hastalık takipleri için gelecek deniliyordu. Bu kadar söylenti çıktığına göre gelmesi yakındır. Bakalım hayırlısı.
Nüfuslar 3100 ya da 3500 civarına çekilecek, pozitif performans gelecekmiş, bir söylentiye göre cariler azaltılacakmış,kronik hastalık takibine göre ek ödeme olacakmış, çok fazla bir şeyin değişeceğini sanmam...Bir de sisteme artık pratisyenler giremeyecek ama bunu biraz daha ertelemişler galiba...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Bu tus 500 adet tus kadrosu, 500 civarı da sahu kontenjanı var. Diğer tusta böyle olursa senede 2 bin aile hekimliği uzmanı yetişecek demektir. Bu durumda pratisyen hekimler ile sözleşme uzatması ilerleyen senelerde yapılmayabilir. Özellikle il merkezlerinde.
Kullanıcı avatarı
dranestezi26 yazdı:
21.03.2019 - 15:03:41
aile hekimliğine olumsuz hiçbirşey olmaz
doğru tespittir tebrik ederim adranestezi hocam,nedenine gelince şuan ASM lerin tüm giderleri personel giderleri dahil aile hekimleri tarafından karşılanıyor ve üstüne devlete kira ödüyorlar.şu ekonominin sıkıntılı olduğu dönenemle ben devletin aile hekimlerine karışacağını düşünmüyorum.nitekim bakanlığın maddi anlamda karda olduğu tek sistem aile hekimliği.
dr_unblocked yazdı:
22.03.2019 - 16:09:58
dranestezi26 yazdı:
21.03.2019 - 15:03:41
aile hekimliğine olumsuz hiçbirşey olmaz
doğru tespittir tebrik ederim adranestezi hocam,nedenine gelince şuan ASM lerin tüm giderleri personel giderleri dahil aile hekimleri tarafından karşılanıyor ve üstüne devlete kira ödüyorlar.şu ekonominin sıkıntılı olduğu dönenemle ben devletin aile hekimlerine karışacağını düşünmüyorum.nitekim bakanlığın maddi anlamda karda olduğu tek sistem aile hekimliği.
Aile hekimleri tarafından karşılanıyor derken... Bu iş için Cari gider diye ödeme yapılıyor ya. Yarın bir gün artık fatura karşılığı ödeme olacak derlerse ne olacak.