Salı , Mayıs 21 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Devlet Hastanesi'nde doktora siddet

 #4245816  gönderen drhaber
 11.03.2019 - 22:45:38
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde dün öğlen saatlerinde acile hastasını getiren bir kişi, başka bir hastanın muayenesini yapan doktoru darp etti.

Resim

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde dün öğlen saatlerinde acile hastasını getiren bir kişi, başka bir hastanın muayenesini yapan doktoru tarp etti.

Edinilen bilgiye göre, dün Kızıltepe Devlet Hastanesi acil servisinde görevli Y.Y., başka bir hastayı muayene ederken, bir hasta yakını, hastalarını muayene etmesini istedi. Y.Y.'nin muayene ettiği bir hastanın bulunduğunu belirtmesi üzerine tartışma yaşandı. Çıkan tartışmanın ardından ismi öğrenilemeyen hasta yakını doktor Y.Y.'yi tarp etti. Hastane güvenliğinin devreye girmesi ile zanlı zapt edildi.

Olayla ilgili açıklama yapan Sağlık-Sen Mardin Şube Başkanı Selim Ünverdi, yaşanan saldırıyı kınadı. Ünverdi, "Kızıltepe Devlet Hastanesi'nde görevli bir hekim arkadaşımız, maalesef görevi başında tarp edilerek sidete maruz kalmıştır. Biz sağlık çalışanları, bayram,hafta sonu olmadan ailesinden fedakarlık yaparak büyük bir özveri ile çalışıyoruz. OECD ülkelerine göre, yarı sayıda hekimimiz ve sağlık çalışanımız olmasına karşın dört kat fazla hasta bakmakta, 24 saat gözümüzü kırpmadan nöbet tutmakta ve can kurtarmaktayız. Görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan sağlık personeli ne yazık ki her geçen gün daha fazla psikolojik ve fiziksel sidete uğramaktadır. Kanunlar caydırıcı olmadığı için ve alınan önlemlerin yetersiz kalması sebebiyle ne yazık ki her ay binden fazla sağlık çalışanı sidete maruz kalmaktadır. Biz sağlık çalışanları olarak olayın takipçisi olacağımızı bildiriyor, sadırıyı gerçekleştirenleri kınıyoruz" dedi.
Kaynak:yaniakit
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Devlet Hastanesi'nde doktora siddet

 #4246261  gönderen tedi
 12.03.2019 - 17:59:28
Bakmayın, cevap basit. İnsan gibi şartlar olana kadar bakmayın. 2 dakikada muayene olmaz. Kırmızı alan dışı yavaş yavaş bakın. Döveceklerse çok bakınca da dövüyolar
Kullanıcı avatarı

Re: Devlet Hastanesi'nde doktora siddet

 #4246272  gönderen the_dr
 12.03.2019 - 18:24:25
basın da baktı yurdun her yerinden şiddet haberi geliyor, artık direkt devlet hastanesi demiş nerede olduğunun bir farkı kalmadı... şiddet her yerde
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009