Perşembe , Mart 21 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

TUSDATA'dan 2019 Şubat TUS ile ilgili duyuru

#4242449  gönderen mhurkan
 07.03.2019 - 23:14:24
Resim

Sayın meslektaşlarımız,
TUSDATA olarak sadece hatalı sorulara referans açıklama yapmış bulunmaktayız. Bunun dışında itiraz veya dava süreci konusunda kesin bir ek bilgimiz yoktur. Kurumumuz da sizler gibi kesin bilgi için ÖSYM'nin açıklamasını beklemektedir. Bir dava süreci varlığında dahi TUSDATA sürecin içinde yer almamaktadır ve almayacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

TUSDATA A.Ş
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: TUSDATA'dan 2019 Şubat TUS ile ilgili duyuru

#4242469  gönderen mhurkan
 07.03.2019 - 23:33:40
gagtus yazdı:
07.03.2019 - 23:28:20
tusdata olarak davalarin geri cekilebilmesi adina yardimda bulunulacak mi peki desteklerini sunacaklar mi bu konuda
Zannetmem. Bu konuda herkes bireysel. Bunu dava açanların "iletişime geçtiklerine" sormak lazım. :D

Benim kişisel olarka istediğim, TUSDATA'daki hocalarında fikri benzer diye düşünüyorum, ÖSYM'nin en kısa zamanda iptal ve değiştirmeleri yapması ve davaya (dava sürecine) gerek kalmadan sonuçların açıklanması.

TUS birilerinin çıkar ve ticaret savaşına dönüştürülmemeli. Her TUS'da aynı "medyatik adamların" çıkıp etrafa sis bombası atmasından ben şahsen bıktım.
Kullanıcı avatarı

#4242473  gönderen the_dr
 07.03.2019 - 23:35:14
altun en son tusdata da değil miydi ,köprünün altından çok sular akmış herhalde, biraz uzak kaldık.

olan çimenlere olmasın da.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4242536  gönderen gagtus
 08.03.2019 - 00:00:36
mhurkan yazdı:
gagtus yazdı:
tusdata olarak davalarin geri cekilebilmesi adina yardimda bulunulacak mi peki desteklerini sunacaklar mi bu konuda
Zannetmem. Bu konuda herkes bireysel. Bunu dava açanların "iletişime geçtiklerine" sormak lazım. :D

Benim kişisel olarka istediğim, TUSDATA'daki hocalarında fikri benzer diye düşünüyorum, ÖSYM'nin en kısa zamanda iptal ve değiştirmeleri yapması ve davaya (dava sürecine) gerek kalmadan sonuçların açıklanması.

TUS birilerinin çıkar ve ticaret savaşına dönüştürülmemeli. Her TUS'da aynı "medyatik adamların" çıkıp etrafa sis bombası atmasından ben şahsen bıktım.
iletisime gectiklerine lafim yok o ayri bir muamma zaten nasil oluyosa dava acan 4 kisi birden ayni kisiyle iletisime geciyor masallah. en azindan tusdatanin sessiz kalmak yerine arkadaslara ulasip en azindan ikna cabasina girmeleri kisiler ifsa oldugunda bircok tuszede tarafindan lince ugrayacaklari malum ki haklilar da en azindan ifsa olmadan davalar geri cekilse insanlar rahat nefes alsa iyi olmaz mi osymnin insafa gelip sorulari iotal etmesini beklemek bence mantiksizca sistemi bu cikmaza sokan zaten onlar

#4242649  gönderen taskin38
 08.03.2019 - 01:08:57
Data boş konuşmasın web sayfana dava açmaya müsait şekilde hatalı soruları textbook alıntılarını koyarsan bu işin sorumlusu sensin.Boş yapmayacaksın.
Adam gibi olsaydınız hatalı soruları dava açma süreci sonunda paylaşırdınız.Böylece dava açılmasına ön ayak olmazdınız.O zaman samimiyetinize inanırdım.
Kullanıcı avatarı

#4242730  gönderen mhurkan
 08.03.2019 - 09:25:38
taskin38 yazdı:
Data boş konuşmasın web sayfana dava açmaya müsait şekilde hatalı soruları textbook alıntılarını koyarsan bu işin sorumlusu sensin.Boş yapmayacaksın.
Adam gibi olsaydınız hatalı soruları dava açma süreci sonunda paylaşırdınız.Böylece dava açılmasına ön ayak olmazdınız.O zaman samimiyetinize inanırdım.
Ciddi ciddi sen doktor musun? İtiraz süreci 3 gün. Bu 3 gün içerisinde ÖSYM'ye itiraz edilmesi gerekiyor. TUSDATA hocaları mesai harcayarak (bazı diğer sadece konuşan medyatikler gibi değil) hatalı sorulara referansla itiraz hakkı veriyor kursiyerlerine ve diğer sınava giren doktorlara.

Dava açan kişiler suçludur demiyorum, itiraz haklarını kullandılar. (Gidip "medyatik birilerine" haber vermeselerdi daha az şaibeli olurdu) Ancak şuandaki durumda dava, gerçekten hem ÖSYM için hem de sınava girenler için süreci işkenceye çeviriyor.

Ancak anlıyorum ki bazılarına harcadığın emek de boşa gidiyor.... :evil:

#4242734  gönderen painness
 08.03.2019 - 09:42:37
gagtus yazdı:
08.03.2019 - 00:00:36
mhurkan yazdı:
gagtus yazdı:

iletisime gectiklerine lafim yok o ayri bir muamma zaten nasil oluyosa dava acan 4 kisi birden ayni kisiyle iletisime geciyor masallah. en azindan tusdatanin sessiz kalmak yerine arkadaslara ulasip en azindan ikna cabasina girmeleri kisiler ifsa oldugunda bircok tuszede tarafindan lince ugrayacaklari malum ki haklilar da en azindan ifsa olmadan davalar geri cekilse insanlar rahat nefes alsa iyi olmaz mi osymnin insafa gelip sorulari iotal etmesini beklemek bence mantiksizca sistemi bu cikmaza sokan zaten onlar
hocam nasıl ifşa olucak ki isimleri bilen açıklanmadı
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4242735  gönderen taskin38
 08.03.2019 - 09:42:55
mhurkan yazdı:
taskin38 yazdı:
Ciddi ciddi sen doktor musun? İtiraz süreci 3 gün. Bu 3 gün içerisinde ÖSYM'ye itiraz edilmesi gerekiyor. TUSDATA hocaları mesai harcayarak (bazı diğer sadece konuşan medyatikler gibi değil) hatalı sorulara referansla itiraz hakkı veriyor kursiyerlerine ve diğer sınava giren doktorlara.

Dava açan kişiler suçludur demiyorum, itiraz haklarını kullandılar. (Gidip "medyatik birilerine" haber vermeselerdi daha az şaibeli olurdu) Ancak şuandaki durumda dava, gerçekten hem ÖSYM için hem de sınava girenler için süreci işkenceye çeviriyor.

sevgili dershane temsilcisi arkadaş senden kat ve kat doktor olduğuma eminim data soru hatalarını tutup web sayfasına koymasa dava açanların yarısı gerekli materyali toplayamaz tek başına bunun neresini anlayamıyorsun.
Takım tutar gibi dershane tutma hekimliğini meslektaşların üzerinden para kazanan kurumlar için satma.
Kullanıcı avatarı

#4242747  gönderen mhurkan
 08.03.2019 - 09:59:01
taskin38 yazdı:
08.03.2019 - 09:42:55
mhurkan yazdı:
taskin38 yazdı:

sevgili dershane temsilcisi arkadaş senden kat ve kat doktor olduğuma eminim data soru hatalarını tutup web sayfasına koymasa dava açanların yarısı gerekli materyali toplayamaz tek başına bunun neresini anlayamıyorsun.
Takım tutar gibi dershane tutma hekimliğini meslektaşların üzerinden para kazanan kurumlar için satma.
Dostum muhtemelen yarım kadar yaşın var. O nedenle büyük konuşma. İşine gelmiyor diye de insaları suçlama. Kimse seni bir dershaneye git diye zorlamadı. TUSDATA hizmet satan ve de bunu bence Türkiyede en iyi ve ahlaklı yapan kurum.

Tabiki para kaznıyor çünkü TUSDATA ticari bir kurumdur. Sen gitme, sen TUSDATA'nın yararlarından faydalanma kardeşim. Ama doktor zekası ile dalga geçecek laflarla da kendini rezil etme. TUSDATA'ya gitmemiş olabilirsin, sevmiyor olabilirsin ancak bu yapılan EMEK'e saygılı olmalısın.

Dava açılmasına ben de karşıyım, dava açanlar da eğer gerçekten haklarını arıyorlarsa (Direk A. E. kişisini aradığına göre bu konuda şüphelerim oldu) onları engelleyebilecek bir durumda da değilim (TUSDATA da değil) Burası bir hukuk devleti. İstediğimiz; ÖSYM'nin bu itiraz sürecini dava ile çıkmaza sokmadan çözülecek bir yönetmeliğe imza atması, kesin çözüm bu.

Hadi bakalım "benden iyi doktor" arkadaş. :lol:
Kullanıcı avatarı
taskin38 yazdı:
Haklısınız , diğerleri gibi ben anlattım paramı aldım bitti ne haliniz varsa görün deseydi değil mi? Tusdata kurumsallığı gereği kursiyerlerine hatalı soruları referanslarıyla yayınlayarak yol göstermiştir. Bundan daha doğal birşey de olamaz.. ÖSYM duyarlı olsun hatalı soruları iptal etsin süreç uzamasın diyeceğinize.. insanlara hakkınızı aramayın, aramak isteyene de yol göstermeyin bırakın ne halleri varsa görsünler yaklaşımını doğru bulmuyorum.