Perşembe , Mart 21 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Kayseri merkezli 7 ilde jandarma ekiplerinin başlattığı operasyonda, renkli reçeteyle alınabilen uyuşturucu içerikli ilaçları yasa dışı yollarla sattıkları iddia edilen aralarında doktor ve eczacıların da bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şubesi ekipleri, Kayseri merkezli 7 ilde sabahın erken saatlerinde eş zamanlı operasyon başlattı. Renkli reçeteyle alınabilen uyuşturucu içerikli ilaçları yasa dışı yollarla sattıkları iddia edilen şüphelilerin adreslerine baskın yapıldı.

Evlerde yapılan aramada çok sayıda uyuşturucu içerikli ilaç ele geçirildi. Operasyonda, aralarında doktor ve eczacıların da bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, Kayseri Devlet Hastanesi Adli Tabipliği'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürülürken, operasyonun sürdürüldüğü belirtildi.
Kaynak :Hürriyet
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
bunu görünce insanın reçete yazası kaçıyor, algoloji ve psikiyatrinin %50' si renkli reçete tövbe estağfurullah. gabapentin, pregabalin, ketyapin düz reçete ama daha fena kötüye kullanım potansiyeli var. şu renkli işini kaldırıp ilaçları kutu kutu değil TEK TEK, TEDAVİ OLACAĞI SÜRE kadar vermeliler.
Kullanıcı avatarı
Lyrica bu aralar piysada çok moda dolaşan bir ilaç, İzmirde çalıştığım bölgede Sağlık gurup başkanlığı kaç kere soruşturma açtı. Eczaneler soruşturuldu. Hatta raporlu olmalarına rağmen ben bile sözlü savunma vermek durumunda kaldım.

Birinci basamakta çalışan arkadaşlar, özellikle sözüm size, lütfen dikkatli olunuz. Karanlık tarafa geçenler için ise diyecek tek şey var; Beter olun. :)
Simurg yazdı:
07.03.2019 - 15:42:28
gabapentın ve pregabalının emniyet tarafından uyuşturucu muamelesi gordugunu biliyor muydunuz??
Bilmiyordum ama ben bugün 3-4 haftadır kullandığı iliadine uyuşturucu muamelesinde bulundum hastayı caytırmak için...