Perşembe , Mart 21 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
İstanbul Esenyurt'ta görev yapan bir aile hekiminden, adli kontrol uygulaması olan bir şahıs zorla rapor almaya çalıştı. Gereksiz yere rapor vermek istemeyen doktor şiddete maruz kaldı. Suçlulara karşı yasa çıkmasını isteyen yüzlerce sağlık çalışanı sağlık ocağı önünde eylem yaptı

Resim

Gün geçtikçe artan sağlıktaki şiddet olayları, sağlık çalışanlarını fiziki olduğu kadar psikolojik olarakta derinden etkiliyor.

Ulusal Kanal'da geçen habere göre; Adli kontrol uygulaması olan bir kişi rapor almak için İstanbul Esenyurt 20 Numaralı Aile Sağlığı Merkezi'ne gitti. Doktor Nurullah Araskil, bu kişiye hiçbir şeyi olmadığını söyledi.

Doktor Araskil'in gereksiz yere vermek istemediği bu rapor ona şiddet olarak döndü.

Sağlıkta şiddetin son bulmasını isteyen yüzlerce sağlık çalışanı olayın yaşandığı aile sağlığı merkezi önünde eylem yaptı.

Suçlular için caydırıcı bir yasa çıkmasını talep eden sağlık çalışanları bir kez daha yetkililere seslendi.
Kaynak :ulusal kanal
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Bana hergün "usulsüz rapor" için birileri geliyor. Ben de hepsine; "senden önceki hastaya sonra raporu verdim, yeni bitti, kusura bakmayın, yarın gene deneyin" diyorum. :)

**İri olduğum için bugüne kadar darp etmek isteyen olmadı. Küfür eden oldu ama dövmek isteyen olmadı.
Asıl suçlu hırsız tabiki ama aile hekimlerinin de kabahati yok değil. Siz hiç şahsın kendisi olmadığı için 13.noterde işimi halledemedim bir de 15.noteri deneyeyim diyen duydunuz mu? Ya da kimlik yok diye bankanın şu şubesinden para çekemedim diğer şubesini deneyeyim bir de diyen var mı? Akıl sağlığı yerinde olan biri bunu dener mi ya da bir sonuç çıkacağını düşünür mü? Ama ne yazık ki aile hekimi meslektaşlar bir sürü usulsüzlüğü ne olacak ki diyerek yapıyor ve hastalar da aile hekimlerindeki gevşeklik ve mesleği savsaklamak yüzünden doğal olarak herkesten talep ediyor (kesinlikle herkesi kastetmiyorum ama birkaç kişideki usulsüzlük bile tüm ilçeyi etkilemek için yeterli oluyor) İstediğini alamayınca da olay çıkıyor. Geçen hasta mesaj atmış ''hocam bana bi travazol yazıp vatsaptan şifreyi atar mısın'' diye? İş bu noktalara geldi. Geçen bir öğrenci kardeşimiz başlık açmıştı palpasyon perküsyon kullanılıyor mu gerçek hayatta diye. Kullanılmadan da oluyor kardeşim merak etme. Hekimlik mesleği gerçekten ayaklar altında. Hasta bunu vermezler boşuna uğraşmayayım demiyor, doktorlar bir ağızdan kesinlikle veremeyiz demiyor, devlet sen kimsin doktoruma şiddet uygulayan diyip ceza vermiyor, halk zaten hakediyor diyor vs vs.
Kullanıcı avatarı
furion07 yazdı:
07.03.2019 - 12:21:05
Asıl suçlu hırsız tabiki ama aile hekimlerinin de kabahati yok değil. Siz hiç şahsın kendisi olmadığı için 13.noterde işimi halledemedim bir de 15.noteri deneyeyim diyen duydunuz mu? Ya da kimlik yok diye bankanın şu şubesinden para çekemedim diğer şubesini deneyeyim bir de diyen var mı? Akıl sağlığı yerinde olan biri bunu dener mi ya da bir sonuç çıkacağını düşünür mü? Ama ne yazık ki aile hekimi meslektaşlar bir sürü usulsüzlüğü ne olacak ki diyerek yapıyor ve hastalar da aile hekimlerindeki gevşeklik ve mesleği savsaklamak yüzünden doğal olarak herkesten talep ediyor (kesinlikle herkesi kastetmiyorum ama birkaç kişideki usulsüzlük bile tüm ilçeyi etkilemek için yeterli oluyor) İstediğini alamayınca da olay çıkıyor. Geçen hasta mesaj atmış ''hocam bana bi travazol yazıp vatsaptan şifreyi atar mısın'' diye? İş bu noktalara geldi. Geçen bir öğrenci kardeşimiz başlık açmıştı palpasyon perküsyon kullanılıyor mu gerçek hayatta diye. Kullanılmadan da oluyor kardeşim merak etme. Hekimlik mesleği gerçekten ayaklar altında. Hasta bunu vermezler boşuna uğraşmayayım demiyor, doktorlar bir ağızdan kesinlikle veremeyiz demiyor, devlet sen kimsin doktoruma şiddet uygulayan diyip ceza vermiyor, halk zaten hakediyor diyor vs vs.
sözlerinize katılıyorum hocam.. ayrıca eklemek istediğim bazı hususlar var...

Bunu kimin başlattıgını bilmiyorum ama devlet memuru, öğrenci , denetimli serbestlik, gecici vatandaş gibi yasal zorunlulukları olanların KAÇIŞ NOKTASI istirahat raporu... kişilerin kendi taleplerini geçtim artık amirleri kendi haklarını uygulamak yerine asm ye git rapor al diyor...

--- aday memur imam sınava girecek, mazeret izni hakkı var, müftü hastalık raporu istedi.. yalan gunah degıl mi ? dedim.. illa işi görülsün diye evet haklısınız amaaaa... diye cumleler kurdu..

--- cenazesi olan aile 3 cocugunu da okula gönderemiyor 2 gun.. MEB in aile izin belgesinden bahsettim okul muduru geri göndermiş, izin belgesinin çıktısını aldım kanun maddesini de yazdım..

-- denetimli serbestlik geldi, polisini aradı, neden boyle yapıyorsunuz nie yonlendırıyorsunuz dedım.. hocam adam hapse mi girsin dedi, ben de telefonla konustunuz madem sen yerine imza atsana dedim...

kısacası bu kaçış sadece bizden kaynaklı değil evet haklısınız hicbir seyi sorgulamayan, geleceği dusunmeyen, mesleki onuru hiçe sayanların katkısı da yadsınamaz..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Haberin aslı şöyle miydi acabağ ''Usulsüz rapor isteyen hastayı, diğer hastalar bir köşeye çektiler, bu ülke hepimizin, bu doktor bize hizmet ediyor, ülkemizi-sistemimizi ve insanlığı örseleme diye tembihlediler, devletimiz duymasın çok hassas bu konuda dediler, özür diledi, hep beraber çay içmeye gittiler''